0

۶ شهر برتر گردشگری ایران در پایان تعطیلات انتخاب خواهد شد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

۶ شهر برتر گردشگری ایران در پایان تعطیلات انتخاب خواهد شد

رئیس سازمان میراث فرهنگی گفت: بر اساس استانداردهای کمی و کیفی تعریف شده ۶ شهر برتر در حوزه ارائه خدمات گردشگری به مسافران نوروزی در سطح کشور در پایان تعطیلات نوروز انتخاب می‌شوند.

 

«مسعود سلطانی‌فر» جریان بازدید از بخش های مختلف ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، ایده انتخاب شهر برتر گردشگری را ایده‌ای موفق و خوب دانست و گفت:

این برنامه با همکاری وزارت کشور و با هدف ایجاد جریان رقابت در میان دستگاه ها بر مبنای شاخص‌های کمی و کیفی اجرایی می‌شود.

 

معاون رئیس جمهور با اشاره به وضعیت سفر در استان‌های کشور در همین چند روزه ابتدای تعطیلات ۹۵، گفت:

آمارها نشان می‌دهد که در چند روز آغازین تعطیلات نوروز ۹۵ مقاصد گردشگری داخلی متنوع‌تر شده است. ایام تعطیلات نوروز پرحجم‌ترین زمان سفرهای داخلی است که باید برنامه‌ریزی‌های لازم به منظور ارائه خدمات شایسته به مسافران در این ایام انجام گیرد.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود که در ایام تعطیلات ۱۷ روزه نوروز ۹۵، مردم پس از دو فصل کاری برای گذراندن اوقات فراغت، سفر می‌کنند و از آنجا که این حجم سفر با امکانات و زیرساخت‌های موجود در کشور متناسب نیست، هنر ما این است که با بسیج و همکاری بیشتر، منشا خدمات گسترده تری برای مردم باشیم.

 

سلطانی فر ادامه داد که در روزهای پایانی اسفندماه علاوه بر استان‌های مازندران، گیلان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان که همه ساله مقصد مسافران نوروزی هستند، استان‌های ایلام، لرستان، همدان، کردستان و کرمانشاه نیز میزبان گردشگران بسیاری بودند.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اضافه کرد که در آخرین جلسه هیات دولت با توجه به گزارش‌هایی که به رئیس جمهور ارائه شد، دکتر روحانی توصیه‌هایی داشتند که به عنوان دستور العمل به دستگاه های عضو ستاد و استان‌ها ارسال شد.

 

وی گفت که رئیس جمهور در این جلسه بر گسترده‌تر کردن امکانات و ایجاد رضایت‌مندی در مردم در بخش ارائه خدمت در ایام تعطیلات نوروز ۹۵ تاکید کردند.

 

سلطانی‌فر همچنین با بیان اینکه ایجاد یک سامانه پیامکی و شماره یکسان برای ستاد هماهنگی خدمات سفر، امری ضروری است، افزود:

در حال حاضر چندین شماره تلفن و سامانه پیامکی وجود دارد که ما باید با ایجاد نظام پیامکی و سامانه مشترک بین همه دستگاه‌ها، زمینه خدمات رسانی مناسب‌تری را فراهم کنیم.

 

معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نگاهی نیز به وضعیت تورهای گردشگری داشت و گفت:

قیمت تورهای به مقصد برخی کشورهای همسایه به دلیل ایجاد مشکلات و ناامنی‌هایی منطقه کاهش یافته است.

 

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه با وجود کاهش ۴۰ درصدی قیمت تورهای به مقصد برخی کشورهای همسایه، تمایل و رغبتی برای سفر به این کشورها نیست، گفت:

این موضوع برای ما مطلوب است که سفر گردشگران در مقاصد داخلی توزیع شود و عواید و منافع حاصل از این سفرها نصیب کشور شود.

 

وی در ادامه اضافه کرد که ایجاد نظام آماری دقیق به عنوان یکی دیگر از مهمترین توصیه‌های رئیس جمهور به اعضای ستاد هماهنگی خدمات سفر باید مورد توجه قرار گیرد.

 

سلطانی فر گفت که نظام آماری که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد دقیق نیست و ما باید با استفاده از امکانات و تجهیزات و با کمک دستگاه‌های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر، نظام آماری دقیقی را طراحی و مورد استفاده قرار دهیم.

 

وی ادامه داد که طراحی و ایجاد نظام آماری دقیق به منظور برنامه‌ریزی برای خدمات رسانی مناسب به مردم و گردشگران بسیار لازم و ضروری است.

 
منبع : مهرنیوز

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 11 فروردین 1395  8:53 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها