0

ورم معده و علت ورم معده

 
kqasemi
kqasemi
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اسفند 1394 
تعداد پست ها : 17
محل سکونت : بوشهر

ورم معده و علت ورم معده

ورم معده چیست؟

ورم معده به التهاب پوشش محافظ معده گفته می شود. در ورم معده حاد التهاب به صورت ناگهانی و شدید بروز می کند، در حالی که ورم معده مزمن به صورت نوعی از التهاب معده است که علائم آن مثل ورم معده حاد ناگهانی نیست و اگر درمان نشود ممکن است سال ها با شخص همراه باشد. نوع دیگری از ورم معده هم وجود دارد که نسبت به دو نوع قبل از شیوع کمتری برخوردار است که به آن التهاب معده فرسایشی گفته می شود. التهاب معده فرسایشی معمولا علائم زیادی ندارد اما ی تواند باعث خونریزی و زخم شدن دیواره داخلی معده شود.

علت ورم معده

اگر دیواره معده ضعیف باشد، آنزیم های گوارشی به آن آسیب رسانده و سبب التهاب دیواره معده و در نتیجه بروز ورم معده می گردد. اگر دیواره معده نازک باشد یا به دلایلی آسیب دیده باشد، احتمال بروز ورم معده افزایش می یابد. علاوه بر این برخی بیماری ها و فعالیت ها هم می تواند خطر ابتلا به ورم معده را فزایش دهد.

بروز یک عفونت باکتریایی در دستگاه گوارش می تواند سبب ورم معده گردد که شایع ترین نوع آن عفونتی است که توسط باکتری به نام هلیکوباکتر پیلوری به وجود می آید و سبب آسیب به دیواره معده می گردد. معمولا این باکتری ز شخصی به شخص دیگر منتقل می شود اما ممکن است عامل انتقال آن می تواند غذا یا آب آلوده هم باشد.

ساعت رسمی و تاریخ امروز ایران

زنان و زیبایی و بارداری

شنبه 7 فروردین 1395  1:51 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها