0

ژنرال های پورسانت؛ از کرسنت تا برجام

 
mhzahraee
mhzahraee
کاربر طلایی3
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 2617
محل سکونت : اصفهان

ژنرال های پورسانت؛ از کرسنت تا برجام

افشاگری چند تن از نمایندگان درباره کاسبی پس از تحریم
ژنرال های پورسانت؛ از کرسنت تا برجام

ژنرال های پورسانت؛ از کرسنت تا برجام

 

آنچه این روزها و پس از اجرای برجام قابل توجه است، کاسبی واقعی عده ای است که در دو سال و نیم گذشته منتقدان خود را کاسب تحریم خوانده اند. برخی نمایندگان مجلس افشاگری های بی سابقه ای درباره کاسبان برجام کرده اند و از پورسانت بگیرانی خبر داده اند که به بهانه قرارداد های جدید، در حال چپاول گسترده ای هستند.

گروه اقتاصد جهان نیوز ـ حسین لطفی: کاسبان تحریم، واژه ای است که از سوی مسئولان دولت یازدهم در دو سال و نیم اخیر در قالب یک تهمت، نثار منتقدان آنان شده است. از حسن روحانی تا معاونان و وزرا و رسانه های پرشمار حامی دولت، هر فردی را که در دو سال و نیم اخیر انتقادی از گوشه ای از رویکرد های دولت مطرح کرده، فورا به لیست کاسبان تحریم اضافه کرده اند.

دولتمردان از این واژه برای پیشبرد شیوه مد نظر خود در مذاکرات هسته ای به نحو کامل استفاده کردند و به مردم وعده می دادند که با توافق هسته ای و رفع تحریم ها، دیگر کسی نمی تواند به بهانه تحریم از جیب ملت کاسبی کند. هرچند مسئولان دولت یازدهم تاکنون حتی نتوانسته اند یک برگ سند از کاسبی منتقدانشان از شرایط تحریمی رو کنند، در مقابل، منتقدان دولت بار ها برای شفاف سازی ثروتشان و مقایسه آن با ثروت مسئولان و وزرای دولت روحانی اعلام آمادگی کرده اند تا مشخص شود چه کسانی در سال های اخیر به دنبال کاسبی بوده اند.

اما آنچه این روزها و پس از اجرای برجام قابل توجه است، کاسبی واقعی عده ای است که در دو سال و نیم گذشته منتقدان خود را کاسب تحریم خوانده اند.

برخی نمایندگان مجلس افشاگری های بی سابقه ای درباره کاسبان برجام کرده اند و از پورسانت بگیرانی خبر داده اند که به بهانه قرارداد های جدید، در حال چپاول گسترده ای هستند.

اگر قرارداد های مشکوکی چون خرید 27 میلیارد دلاری از ایرباس، خرید از هواپیمای درجه 3 ایتالیایی، قرارداد با خودروساز درجه 2 پژو، قرارداد های جدید نفتی و موارد مشابه آن را که هنوز نسبت به ارقام آن ها شفاف سازی نشده در کنار آب رفتن ناگهانی ارقام پول های بلوکه شده ای که قرار شد آزاد شود (از بالای 100 میلیارد دلار به 30 ـ 20 میلیارد دلار) قرار دهیم، به بده بستان های هنگفتی خواهیم رسید.

منبع: http://www.jahannews.com/fa/doc/report/481147

جمعه 6 فروردین 1395  2:41 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها