0

گوچی: هدف‌مان صعود به جام‌جهانی روسیه است/ صرفا یک فوتبالیست نیستم

 
mmf5243
mmf5243
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : فروردین 1393 
تعداد پست ها : 1189
محل سکونت : اصفهان

گوچی: هدف‌مان صعود به جام‌جهانی روسیه است/ صرفا یک فوتبالیست نیستم

گوچی-هدفمان-صعود-به-جامجهانی-روسیه-است-صرفا-یک-فوتبالیست-نیستم

وبسایت رسمی برنامه نود - مهاجم تیم ملی ایران با سایت فیفا درباره موضوعات مختلفی به صحبت پرداخته است. 

به گزارش وب سایت نود و به نقل از ایسنا، رضا قوچان نژاد بازیکن تیم ملی ایران و چارلتون که زننده تک گل ایران در جام جهانی برزیل بود، در گفت و گو با سایت فیفا درباره مسائل مختلفی صحبت کرده است.

 سایت فیفا در ابتدای این مصاحبه آورده است: «انگلیسی، هلندی و فارسی را بلدم. فرانسوی را دوست دارم یاد بگیرم. آلمانی را می فهمم و ایتالیایی و پرتغالی را نیز آموزش دیدم.» وقتی سوال کردیم با چه زبان هایی می‌تواند صحبت کند، با این پاسخ روبرو شدیم. این به خوبی نشان می دهد که مهاجم ایران و تیم چارلتون اتلتیک انگلیس، یک فوتبالیست معمولی نیست. او توانایی های زیادی خارج از مستطیل سبز دارد که با توانمندی‌های فوتبال و گلزنی‌اش، هماهنگ است. علاوه بر هفت زبانی که نام برد، می تواند ویولون نیز بنوازد.

 مهاجم نیم ملی ایران درباره این موضوع گفت: این قطعا چیزی است که می خواهم در آینده آن را ادامه دهم. این یک موسیقی کلاسیک نیست بلکه موسیقی شرقی است که من برای آن خیلی شور و شوق دارم. متاسفانه زمان زیادی برای این نداشتم که به موسیقی بپردازم بیش از یک سال را صرف یادگیری موسیقی کردم.

 یادگیری موسیقی و زبان کار آسانی نیست که در کنار فوتبالیست بودن این بازیکن ایرانی موفق به انجام آن شده است ولی فوچان نژاد در کنار فوتبالیست بودن، توانسته است در مسایل مختلف نیز استعداد خود را نشان دهد. خصوصا در رده ملی؛ جایی که توانسته است گل های مهمی به ثمر برساند. گلزنی در بازی های مهم در جام ملت های آسیا و گل راه‌یابی به جام جانی برزیل و زننده تک گل ایران در این مسابقات، نشان از این موضوع دارد.

 او ادامه داد: خوشحالم در این موقعیت قرار گرفتم. وظیفه من گلزنی است و خوشحال می شوم گل های مهمی به ثمر برسانم. همیشه دوست دارم برای تیم ملی ایران بازی کنم. باید بگویم بازی باشگاهی با بازی ملی، تفاوت های زیادی دارد. سخت است توضیح آن ولی وقتی سرود تیم ملی قبل از بازی را می شنوی، همه چیز برایتان تغییر می کند.

 این حس برای یاران کارلوس کی‌روش سخت بود؛ جایی که آنها در گروه جام جهانی آخر شدند ولی باید اعتراف کرد ایران در گروه سختی قرار داشت که نیجریه قهرمان آفریقا، بوسنی و هرزگوین با اولین حضور در جام جهانی و آرژانتینِ فینالیست، حاضر بودند.

 مهاجم تیم ملی ایران ادامه داد: وقتی بچه بودم، آرزوی بازی در جام جهانی را داشتم. هدف شما این است که در این رقابت ها که بالاترین رقابت در سطح جهان است، بازی کنید. وقتی بازی ها را تمام کردیم و به ایران رفتیم، همه خوشحال بودند و از عملکرد تیم ملی رضایت داشتند و همین باعث شد با غرور به خانه بازگردیم. این یک تجربه فوق العاده برای من بود که هرگز فراموش نمی کنم و فکر می کنم تا زمانی که مردم خوشحال باشند، ما نیز خوشحال خواهیم بود.

 تجربه حضور در جام جهانی برای گوچی ۲۱ ساله که فوتبال را رها کرد تا به درس بپردازد، خیلی سخت بود. او از ایران همراه خانواده به هلند مهاجرت کرده بود و در این کشور تصمیم گرفت تا در آکادمی های فوتبال، به فوتبال مشغول شود و در کنار آن، درسش را هم بخواند. او در تیم های پایه هلند نیز بازی کرد ولی در نهایت توسط مارک اوورمارس متقاعد شد به فوتبال بازگردد. این در حالی بود که او در دانشگاه علوم سیاسی می خواند.

 رضا درباره این موضوع گفت: حس کردم چیزی بیش از فوتبال در آن زمان برای من مهم است. به همین خاطر تصمیم گرفتم فوتبال بازی کردن را رها کنم. بعد از مدتی، مارک اورمارس من را متقاعد کرد که هر دو را در کنار هم داشته باشم. این تصمیم بهتری بود. خیلی از او تشکر می می کنم که به من وقت کافی داد تا به مسائل درسی نیز بپردازم و در کنار فوتبال به درس خواندن نیز ادامه دهم.

 بعد از حضوری موفق در لیگ بلژیک، رابطه او با کارلوس کی‌روش یا همان پدر دومش شروع شد. او توسط کی‌روش به تیم ملی ایران دعوت شد و توانست بازی های خوبی داشته باشد. در سال ۲۰۱۲ بود که این بازیکن به تیم ملی ایران دعوت شد و اکنون در سال ۲۰۱۶ او امیدوار است دو سال دیگر در جام جهانی روسیه هم بازی کند.

 گوچی درباره این موضوع گفت: هدف بزرگی داریم و آن هم حضور در جام جهانی روسیه است. در رقابت های انتخابی تاکنون بی شکست ماندیم و این نکته مثبتی است و باید ادامه دهیم. مطمئن هستم با بازیکنان و مربیان خوبی که داریم، می تواند هند و عمان را نیز از پیش روی برداریم و به مرحله اصلی برسیم.

 مهاجم ایرانی درباره حضور در شبکه های مجازی گفت: داشتن این شبکه های مجازی، مهم است ولی باید بگویم این دنیای دروغی است. به خاطر کاری که می کنم، مهم است در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشیم ولی این چیزی نیست که زندگی من به آن متکی باشد.

 قوچان نژاد با استعدادهایی که خارج از فوتبال دارد، باید بعد پس از بازنشستگی از فوتبال، زندگی جالبی داشته باشد. این بازیکن ایرانی درباره این موضوع گفت: چه کسی خبر دارد (با خنده.) اول از همه باید بگویم درسم را ادامه می دهم اما نه صرفا رشته قبلی. شاید رشته اقتصاد را شروع کنم. ایده های زیادی دارم اما نمی دانم از کجا شروع کنم. کسانی که من را می شناسند، می دانند صرفا یک فوتبالیست نیستم و این هدف من در زندگی است که در قسمت های مختلف فعال باشم.

قطعا مردم ایران در حال حاضر چیزی بیش از این دوست ندارند که قوچان نژاد برایشان گلزنی کند.

چهارشنبه 4 فروردین 1395  3:54 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها