0

حضرت زهرا (س) و کتاب مقدس

 
meysam1200
meysam1200
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1394 
تعداد پست ها : 596
محل سکونت : فارس

حضرت زهرا (س) و کتاب مقدس

يكی از بخش‌های مهم كتاب انجيل، بخش مكاشفات يوحناست، اين كتاب به‌صورت رمزگونه نوشته‌شده و مسيحيان برای توجيه وقايع جهان به آن استدلال می‌کنند و ادعا می‌کنند كتاب مقدس نيز مانند قرآن كريم، حاوی اخبار غيبی است. در قسمتی از مكاشفه يوحنا زنی معرفی شده است كه تاجی از ستاره بر سر دارد و آبستن به فرزندی است و اژدهايی در پی كشتن آن مادر و فرزند است.
اصل متن به اين شكل است: «و علامتی عظیم در آسمان ظاهر شد، زنی که آفتاب را دربر دارد و ماه زیر پاهایش و بر سرش تاجی از دوازده ستاره است و آبستن بوده، از دردِ زه و عذاب زاییدن فریاد برمی‌آورد؛ و علامتی دیگر در آسمان پدید آمد که اینک، اژدهای بزرگِ آتشگون که او را هفت‌سر و ده شاخ بود و بر سرهایش هفت افسر؛ و دُمش ثلث ستارگان آسمان را کشیده، آن‌ها را بر زمین ریخت؛ و اژدها پیش آن زن که می‌زایید بایستاد تا چون بزاید فرزند او را ببلعد. پس پسر نرینه‌ای را زایید که همه امّت‌های زمین را به عصای آهنین حکمرانی خواهد کرد؛ و فرزندش به نزد خدا و تخت او ربوده شد...و در آسمان جنگ شد، میکائیل و فرشتگانش با اژدها جنگ کردند و اژدها و فرشتگانش جنگ کردند... و اژدهای بزرگ انداخته شد، یعنی آن مار قدیمی که به ابلیس و شیطان مسما است که تمام ربع مسکون را می‌فریبد. او بر زمین انداخته شد و فرشتگانش با وی انداخته شدند.» [۱]
مسیحیان ادعا می‌کنند در اين عبارات، مقصود از «زن»، حضرت مریم (عليها‌السلام) است و مقصود از «دوازده ستاره»، حواريون حضرت عيسی (علیه‌السلام) است. هیچ‌یک از مسلمانان نسبت به عظمت و عصمت حضرت مريم (عليها‌السلام) ترديدی ندارند، هم چنان‌که در قرآن كريم و روايات اهل‌بیت (علیهم‌السلام)، از اين بانو به بزرگی یادشده است. همچنين نظر مسلمانان درباره حواريون حضرت عيسی (علیه‌السلام) نيز مطلوب بوده و همه آنان را وفادار به حضرت مسيح دانسته و حواريون را از اولياء خداوند می‌دانند و مطلب به‌صورت كامل در بخش‌های قبلی عنوان‌شده است[۲].
اما اشكال اصلی اين است كه وقتی مسيحیان ادعا می‌کنند مقصود از «دوازده ستاره» حواريون حضرت عيسی (علیه‌السلام) است، از سوی ديگر هم ادعا می‌کنند كه يكی از اين حواريون به نام يهودای اسخريوطی، به حضرت عيسی (علیه‌السلام) خيانت كرد و آن حضرت را به يهوديان معرفی كرد و درنتیجه باعث قتل آن حضرت شد. از سوی ديگر در اين متن آن منجی از دست اژدها نجات پيدا می‌کند درحالی‌که شما مسيحيان گفته‌اید كه حضرت عيسی (علیه‌السلام) به صليب كشيده و كشته شد.
شواهد خيانت يهودای اسخريوطی، بارها در انجيل تكرار شده و جاي ترديد در اين ادعا وجود ندارد، مثلاً: «آنگاه روسای کَهَنَه و کاتبان و مشایخ قوم ...جمع شده، شورا نمودند تا عیسی را به حیله گرفتار ساخته، به قتل رسانند... آنگاه یکی از آن دوازده که به یهودای اسخریوطی مسمی بود، نزد روسای کهنه رفته، گفت، مرا چند خواهید داد تا او را به شما تسلیم کنم؟ ایشان سی پاره نقره با وی قراردادند؛ و از آن‌وقت درصدد فرصت شد تا او را بدیشان تسلیم کند.» [۳] در جای ديگر هم شبيه همين مطلب عنوان‌شده است:‌ «روسای کهنه و کاتبان مترصّد می‌بودند که چگونه او را به قتل رسانند، زیرا که از قوم ترسیدند. امّا شیطان در یهودای مسما به اسخریوطی که ازجمله آن دوازده بود داخل گشت و او رفته با روسای کهنه و سرداران سپاه گفتگو کرد که چگونه او را به ایشان تسلیم کند.» [۴]
اما ازنظر ما اين واقعه اشاره به حضرت فاطمه زهرا (عليها‌السلام) دارد و مقصود از «دوازده ستاره» دوازده امام معصوم (علیهم‌السلام) است، آبستن بودن آن زن اين است كه از اولاد آن بزرگوار امام زمان (علیه‌السلام) است كه نجات‌دهنده جهان از شر مطلق است و وقايعی كه در ادامه مطلب مكاشفه يوحنا آمده است به مبارزات آن حضرت نيز شباهت دارد، البته تمام مطالب يوحنا، دقیقاً مطابق با وقايع آخرالزمان نيست. پی‌نوشت‌:
[۱]. مكاشفه يوحنا ۱۲: ۱- ۹

[۳]. متی ۲۶: ۳ – ۱۶
[۴]. لوقا ۲۲: ۱-

یک شنبه 1 فروردین 1395  9:49 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها