0

صاریغ ویرجینیا

 
papeli
papeli
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1388 
تعداد پست ها : 12867
محل سکونت : قم

صاریغ ویرجینیا

صاریغ

صاریغ ویرجینیا یک جانور کیسه دار است.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند،اما صاریغ ویرجینیا تنها جانور کیسه دار آمریکای شمالی است.

اندازه ی این حیوان به اندازه ی یک گربه ی خانگی است و بدنش پوشیده از خز سفید و خاکستری است.وزن یک صاریغ بالغ حدود 2 تا 6 کیلوگرم است.این حیوان تنها زندگی می کند و فعالیت زیادی در شب دارد.آن ها اغلب به راحتی از درختان بالا می روند.

شما می توانید صاریغ ها را در ایالت متحده ی شرقی نیز بیابید.آن ها بیشتر تمایل دارند در جنگل ها،مناطق پر از بوته و خاشاک و کشتزارها زندگی کنند.

صاریغ

صاریغ ها می توانند از هر چیزی تغذیه کنند.حشرات،پرندگان،پستانداران کوچک،توت ها و دیگر میوه ها غذای خوبی برای آن ها به حساب می آید.خرمالو،سیب و غله غذای مورد علاقه ی آن ها است.

اندازه ی نوزاد صاریغ کوچکتر از یک سکه ده سنتی است.این نوزادها به کمک پاهای جلویی خود وارد کیسه های کوچک مادران خود می شوند و حدود دو ماه در آن جا می مانند.

 

 

صاریغ ها به خواب زمستانی فرو نمی روند،اما در هوای بسیار سرد به حفره های موجود در درختان پناه می برند و برای چند روز از آن خارج نمی شوند.

صاریغ

 

صاریغ ها و دیگر جانوران کیسه دار پستاندارانی هستند که معمولاً کیسه ای روی شکم خود دارند و نوزادانشان بعد از تولد مدتی را در این کیسه به سر می برند.تعداد زیادی از جانوران کیسه دار در استرالیا زندگی می کنند و بیش از 70 گونه صاریغ در آمریکا وجود دارند،اما صاریغ ویرجینیا تنها جانور کیسه دار آمریکای شمالی است.

 

 

kb9j_img_3241.jpg

شهر من یک گل به نام حضرت معصومه دارد.

جمعه 10 دی 1389  3:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها