0

8 راز طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 
abbasa30
abbasa30
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : تیر 1394 
تعداد پست ها : 37

8 راز طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آشپزخانه: تا به حال آشپزخانه‌ی امروز خود را با آشپزخانه های گذشته مقایسه کرده اید؟! چقدر تغییر و تفاوت از مطبخ های گذشته تا جزیره های امروزی را شاهد بوده ایم؟ وقتی نگاهی گذرا از ۵۰ سال پیش تا امروز می کنیم تغییرات زیادی را در باره شاهد خواهیم بود. مطبخ های بسته قدیمی که دور از فضاهای عمومی خانه قرار داشتند کجا و آشپزخانه‌های امروزی که افراد وقت زیادی از روزشان را در آن می‌گذرانند و به نوعی قلب خانه هستند، کجا؟! با چیدانه همراه باشید تا باهم به بررسی طراحی دکوراسیون آشپزخانه های امروزی بپردازیم.

1- یکی از عناصری که در جلوه و تعریف سبک دکوراسیون آشپزخانه به مقدار قابل توجهی تاثیرگذار است، دستگیره های کابینت و کشو های آشپزخانه ها هستند، معمولا دستگیره های براقی که شکلی ساده و ظریف دارند به خوبی می توانند سبک مدرن را برای آشپزخانه های شما تعریف کنند و به مقدار زیادی جلوه ی مدرن کابینت های بدون فرم را تکمیل کنند.
2- برخی از عناصر صنعتی ذاتا مدرن هستند و بهتر است دست نخورده در فضا باقی بمانند. برای مثال وجود یک دیوار سیمانی یا بتنی در آشپزخانه به اندازه ی یک دیوار کاغذ دیواری شده و یا رنگ شده دارای جذابیت بصری و ماهیتی مدرن است. اگر چنین چیزی در آشپزخانه ی شما وجود دارد بگذارید به همان صورت باقی بماند و از آن لذت ببرید.
3- شاخصه ای که در حقیقت امضایی برای تائید سبک مدرن محسوب می شود، سادگی است. استفاده از کاشی های بافت دار و بازی با بافت های متنوع، استفاده از تکنیک های پتینه در سبک معاصر رایج است، اما در سبک مدرن هرگز چنین چیزهایی را حتی در حد محدود نمی بینید، آنچه در آشپزخانه ای مدرن دیده می شود تنها سطح براق و صیقلی در قالب سطوح کانتر و دیوارپوش آشپزخانه است.
4- اکسسوری های موجود در آشپزخانه های امروزی سبب شده که تمامی وسایل با نظم خاصی در دسترس شما قرار بگیرند، اکسسوری های طبقه بندی و نظم دهی کابینت ها در این مورد بسیار به شما کمک خواهند کرد.
5- رنگ یکی از عنصاصر  مهم در دکوراسیون آشپزخانه‌های امروزی است استفاده از ترکیب رنگ های متنوع و خاص می تواند ظاهر امروزی تری به فضای آشپزخانه ی شما ببخشد ترکیب یک رنگ خاص به طور مثال زرد با سفید ظاهری مدرن تر به فضای آشپزخانه ی شما می بخشد.
6- نورپردازی موضعی و کاربردی در آشپزخانه‌های امروزی امریست ضروری. یک نورپردازی خاص به طور مثال نورپردازی کانتر ها جلوه و نمای خاصی به آشپزخانه ی شما می بخشد. حضور لوستر های سقفی طراحی شد و خاص نیز می تواند جلوه ی خیره کننده ای به آشپزخانه ی شما ببخشد.
7- استفاده از ظروف صیقلی و مدرن همه چیزی است که به عنوان تزیینات در یک آشپزخانه مدرن دیده می‌شود، در آشپزخانه هایی که ظروف پخت و پز به حالت آویز در فضا قرار می گیرند، ظاهری مدرن تر و صنعتی تر به فضای آشپزخانه های شما می بخشد و آشپزخانه ها را از حالت همیشگی خود خارج می کند.
8- در عصر تکنولوژی هستیم و هر کجای خانه که قدم می گذاریم نیاز به حضور ابزار آن احساس می  شود، ابزارهایی اعم از موبایل، تبلت ها و ... آشپزخانه های امروزی هم از هجوم تکنولوژی در امان نمانده اند و فضایی را در خود به آن ها اختصاص داده اند.
پنج شنبه 27 اسفند 1394  5:00 PM
تشکرات از این پست
nargesza golnazjoon
golnazjoon
golnazjoon
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : شهریور 1395 
تعداد پست ها : 14

پاسخ به:8 راز طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 

واقعا در مورد 5 خیلی جای صحبت وجود داره , روانشناسی رنگ ها امروزه مورد توجه بسیاری از کارشناسان و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته .

 

golposhan

شنبه 3 مهر 1395  11:00 PM
تشکرات از این پست
nargesza
دسترسی سریع به انجمن ها