0

باز شدن پای صنعت هتلداری برای نخستین بار به بازار سرمایه

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

باز شدن پای صنعت هتلداری برای نخستین بار به بازار سرمایه

به گفته معاون پذیرش و ناشران فرابورس، در حالی چهار سال پیش فرابورس پای صنعت گردشگری را با بازگشایی نماد سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی به بازار سرمایه باز کرد که اکنون یک شرکت هتل بین‌المللی کشور در فرابورس پذیرش شده تا به این ترتیب زنجیره تامین مالی این صنعت از طریق بازار سرمایه تکمیل‌تر شود.

 

«سیدمهدی علم‌الهدی» معاون پذیرش و ناشران فرابورس، گفت که پس از روی کار آمدن دولت یازدهم به واسطه پتانسیل‌های بی‌شمار موجود در صنعت گردشگری و نقش انکارناپذیر آن در اشتغال‌زایی، توجه ویژه‌ای به رشد و توسعه این صنعت شده است. در واقع یکی از راه‌های کاهش اتکای بودجه به نفت نیز همسو با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی با رشد هر چه بیشتر این صنعت به خوبی امکان‌پذیر است.

 

وی ادامه داد که از این رو با توجه به اینکه یکی از مهمترین رسالت‌های فرابورس ایران تامین مالی بنگاه‌های اقتصادی فعال در بسیاری از صنایع کشور از جمله صنعت گردشگری برای دستیابی به رشد و توسعه پایدار اقتصادی است، با پذیرش چنین شرکت‌هایی مانند هتل‌ها، سعی می‌کنیم تامین مالی این صنعت را از طریق بازار سرمایه تسهیل کنیم.

 

وی ادامه داد: همچنین سعی داریم دایره تامین مالی خود را به دیگر شرکت ها و صنایع موجود در کشور گسترش دهیم.

 

این مقام مسئول در فرابوس افزود که با توجه به محدود بودن منابع مالی دولت، بانک‌ها و سرمایه بخش خصوصی برای تامین نقدینگی بنگاه‌های اقتصادی، بازار سرمایه محل مناسبی برای تامین مالی به شمار می‌رود که با ورود شرکت‌ها به این بازار، این مهم به خوبی قابل دستیابی است.

 

معاون پذیرش و ناشران فرابورس ایران در ادامه به درج دو شرکت در بازار دوم اشاره کرد و در این زمینه توضیح داد که به تازگی دو شرکت ریل‌پرداز سیر و شرکت تولید نیروی برق صبا به ترتیب در گروه‌های «حمل و نقل، انبارداری و ارتباطات» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» پس از کسب همه شرایط پذیرش، ۱۹ و ۲۲ اسفندماه در بازار دوم درج شده اند.

 

به گفته وی، به این ترتیب شصت و هفتمین و شصت و هشتمین شرکت در بازار دوم درج شده اند که امیدنامه آنها در بخش اوراق بهادار پذیرفته شده و در سایت فرابورس ایران نیز قابل مشاهده است و صورت‌های مالی و سایر اطلاعات این شرکت‌ها در سامانه کدال در دسترس قرار دارد.

 

علم الهدی همچنین به ارائه آماری درباره درج شرکت ها در فرابورس ایران در سال جاری پرداخت و گفت:

از ابتدای امسال تاکنون، ۲۵ شرکت را در فرابورس درج کرده ایم که از میان آنها ۶ شرکت در بازار اول و ۱۹ شرکت در بازار دوم بوده‌اند.

 

 از سوی دیگر علم الهدی آماری درباره پذیرش سال جاری شرکت ها در فرابورس ایران ارائه کرد و گفت که از ابتدای امسال تاکنون، بیش از ۲۴ شرکت در صنایع مختلف را در فرابورس پذیرش کرده ایم که از میان آنها شرکت داروسازی سبحان انکولوژی پس از درج نماد آن در بازار دوم، هفته گذشته عرضه اولیه شد. همچنین برنامه داریم شرکت‌های دیگری که امسال پذیرش و بعد از احراز شرایط لازم، نماد آنها در بازارهای اول یا دوم درج شده‌اند، بنا به شرایط بازار برای نخستین بار عرضه کنیم.

 

وی، نخستین شرکت پذیرش شده در فرابورس ایران را در سال جاری را شرکت پاکدیس در فروردین ماه اعلام کرد و گفت:

دو شرکت آسیا سیر ارس و هتل بین المللی کوثر اصفهان نیز، آخرین شرکت های پذیرش‌شده در فرابورس ایران در سال ۹۴ به شمار می روند.

 

به گفته وی، از ۲۴ شرکتی که امسال پذیرش شده اند، چهار شرکت در بازار اول و ۲۰ شرکت در بازار دوم هستند، همچنین شرکت‌های بسیاری نیز در صف پذیرش در فرابورس ایران قرار دارند که با تکمیل اطلاعات و مدارک آنها، اقدامات لازم برای پذیرش آنها در آینده صورت خواهد گرفت.

 

منبع : ایرنا

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 26 اسفند 1394  7:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها