0

طیّ الارض یاران امام عصر(عج) و بیعت در مکّه

 
nazaninfatemeh
nazaninfatemeh
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : خرداد 1389 
تعداد پست ها : 81124
محل سکونت : تهران

طیّ الارض یاران امام عصر(عج) و بیعت در مکّه

خبرگزاری شبستان: یکی از پرسش هایی که ذهن بیشتر انسان ها را به خود مشغول کرده، آن است که امام زمان(عج) چگونه نظام های سیاسی گوناگون را که دارای افکار و توانایی های مختلفی هستند، از میان برمی دارد و نظام واحد جهانی تشکیل می دهد؟

سیستم و برنامه حکومتی آن حضرت(عج) چگونه است که در آن ظلم و ستمی در جهان نخواهد بود؛ فسادی صورت نمی گیرد و گرسنه ای یافت نمی شود؟

گارد حفاظت

کعب می گوید: مردی از بنی هاشم، در بیت المقدس منزل می کند. تعدد نیروهای محافظ وی دوازده هزار نفرند و در روایت دیگری می گوید: تعداد محافظان وی سی و شش هزار نفرند و بر سر هر یک از بزرگ راه های منتهی به بیت المقدس، دوازده هزار نفر مستقر می شوند.

البته کلمه حرس که در روایت است، به معنای اعوان و کمک نیز آمده است و این معنا با عنوان حدیث مناسب نیست، چون ممکن است مقصود یاران و اعوان حضرت باشد.

اجتماع سپاهیان

چنان که پیشتر گفته شد، لشکریان حضرت مهدی(ع) از گوشه و کنار جهان گرداگرد او جمع می شوند. درباره شیوه آگاهی سپاهیان از قیام و گردهم آمدن آنان در مکه، روایات به شیوه های گوناگونی اشاره دارد. بعضی شب در بستر خود به خواب رفته اند و صبح گاهان خود را در محضر امام می بینند. برخی با طیّ الارض پیمودن مسافت طولانی در مدتی بسیار کوتاه به حضرت می پیوندند و گروهی پس از آگاهی از قیام به وسیله ابرها نزد حضرت می آیند.

به روایتی در این باره توجه فرمایید:

امام صادق(ع) می فرماید: هنگامی که به حضرت مهدی(ع) اذن خروج و قیام داده شود، خداوند را به نام عبری آن فرامی خواند. در آن هنگام یارانش که سیصد و سیزده نفرند و همانند ابرهای پاییزی پراکنده اند، مهیا می شوند و آنان همان صاحبان پرچم ها و فرماندهان هستند. برخی از آنان شب هنگام درحالی که در بستر آرمیده اند، ناپدید می شوند و به هنگام صبح خود را در مکه می بینند و برخی به هنگام روز سوار بر ابرها دیده می شوند. آنان با نام خود و پدر و فامیل و شهرت شناخته می شوند.

مفضل بن عمر می گوید: عرض کردم؛ فدایت شوم، کدام دسته از نظر ایمان در مرتبه برتری قرار دارند؟ حضرت فرمود: آنان که بر فراز ابرها در حرکت خواهند بود، همان ناپدید شدگانند که در شان آنان این آیه مبارک فرود آمده است: "اينما تكونوا يأت بكم اللّه جميعاً؛ هرکجا باشید، خداوند همگی شما را خواهد آورد."

رسول خدا(ص) می فرماید: پس از شما اقوامی خواهند آمد که زمین زیر پای شان جمع می شود و دنیا به روی آنان گشوده می گردد و مردان و زنان فارس، آنان را خدمت می کنند. زمین کمتر از یک چشم به هم زدنی، زیر پای شان طی می گردد؛ به گونه ای که هر یک از آنان می تواند، شرق تا غرب زمین را در یک لحظه سپری کند. آنان از این دنیا نیستند و دنیا نیز در آنان بهره و سهمی ندارد.

امام باقر(ع) می فرماید: شیعیان و یاران مهدی(ع) از سراسر زمین به سوی او حرکت می کنند؛ زمین زیر پای شان جمع می شود و با طی الارض به امام می رسند و با او بیعت می کنند.

عبدالله پسر عجلان می گوید: خدمت امام صادق(ع) سخن از قیام حضرت مهدی(ع) به میان آمد، به حضرت عرض کردم؛ چگونه از ظهور حضرت آگاهی می یابیم؟ فرمود: صبح می کنید در حالی که زیر بالش خود، نامه ای را می بینید که در آن نوشته شده است: پیروی از مهدی کار معروف و خوبی است.

امام رضا(ع) می فرماید: سوگند به خدا که اگر قائم ما قیام کند، خداوند شیعیان را از همه شهرها، نزد او گرد می آورد.

نیز امام صادق(ع) می فرماید: در حالی که جوانان شیعه، بر پشت بام ها خوابیده اند، ناگهان آنان را گروه گروه در یک شب و بدون وعده قبلی نزد حضرت می آورند. آن گاه همگی صبح گاه نزد حضرت گرد می آیند.

از همه دل بریده ام،دلم اسیر یک نگاست،تمام آرزوی من زیارت امام رضـــــــــاست

دوشنبه 24 اسفند 1394  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها