0

شهدای مدافع حرم بصیرت و بینش مردم کشورمان را ارتقا دادند

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدای مدافع حرم بصیرت و بینش مردم کشورمان را ارتقا دادند

شهدای مدافع حرم بصیرت و بینش مردم کشورمان را ارتقا دادند


شهردار تهران گفت: شهیدان قاجاریان و رضایی و دیگر شهدای مدافع حرم با حرکت جهادی خود این توانایی را به مردم کشورمان دادند که تحلیل درستی از تحولات منطقه داشتند باشند تا در سایه آن راه درست را از راه نادرست تشخیص دهند.
شهدای مدافع حرم بصیرت و بینش مردم کشورمان را ارتقا دادند

به گزارش دفاع پرس از خراسان رضوی، محمدباقر قالیباف فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس و شهردار تهران در مراسم چهلمین روز شهادت سردار محسن قاجاریان فرمانده دلاور تیپ زرهی 21 امام رضا(ع) در عملیات آزادسازی شهرک نبل و الزهرا در گلزار شهدای بهشت فضل نیشابور اظهار داشت: با شهادت سردار قاجاریان، این مسئله ثابت شد که نیشابور همانند هشت سال دفاع مقدس برای دفاع از حرم اهل‌بیت مدافعین حریم اهل‌بیت(ع) را پرورش می‌دهد و این راه کماکان ادامه دارد.

قالیباف با بیان اینکه اگر فرهنگ مبارزه در کشور وجود نداشت بدون شک دچار مشکلات اساسی می‌شدیم، گفت: شهدای مدافع حرم در تاریخ جاودان خواهند بود چون در حوزه تمدنی و اعتقادی کشور تأثیرگذار هستند. ما در حوزه تمدنی و در بقیه سرزمین‌های اسلامی از حریم اهل‌بیت(ع) و حرم حضرت زینب(س) دفاع می‌کنیم.

شهردار تهران تصریح کرد: امروز افتخار می‌کنیم که در راه دفاع از حرم آل‌الله شهید می‌دهیم و از تفکر قرآن و اهل‌بیت(ع) دفاع می‌کنیم.

وی ادامه داد: در مراسم اربعین و در کربلا یکی از بزرگان به من گفت که اگر رزمندگان ایران و فرهنگ ایثار و شهادت نبود، امروز از نجف و کربلا خبری نبود.

فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس تأکید کرد: شهید قاجاریان و شهید رضایی از فرهنگ حسینی و اهل‌بیت(ع) دفاع کردند و در حقیقت آن‌ها در جوامع اسلامی و در راه مبارزه با فرهنگ استکباری توانستند اسلام را پیروز میدان کنند. این شهدا و دیگر شهدای مدافع حرم با حرکت جهادی خود این توانایی را به مردم کشورمان دادند که تحلیل درستی از تحولات منطقه داشتند باشند تا در سایه آن راه درست را از راه نادرست تشخیص دهند.

قالیباف در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه بدون شک، اگر با آمریکا و اسرائیل مبارزه نمی‌کردیم، تردید نداشته باشید که باید در مرزهای خود با آن‌ها می‌جنگیدیم، یادآور شد: هدف اصلی آن‌ها ستیزه‌جویی با انقلاب اسلامی و کشور ماست.

قالیباف با تأکید بر اینکه در مبارزه فرهنگی تمام نقشه دشمن را نقش بر آب کرده‌ایم، ابراز داشت:  این مبارزه تمام نشده و در حقیقت شهدای مدافع حرم اثر بی‌بدیلی بر معادلات استکبار گذاشتند.

فرمانده لشکر 5 نصر در دوران دفاع مقدس تصریح کرد: کسانی که در جریان پیروزی انقلاب اسلامی و همچنین در دفاع مقدس جان خود را تقدیم کردند همه شهید هستند، ولی آثار و برکات شهادت مدافعین حرم ابعاد بسیار وسیعی را در بر می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه امنیت امروز کشور ما اولین ثمره خون همین شهدای مدافع است، گفت: دشمن برای ناامن کردن جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را انجام داد تا حتی شده یک انفجار در کشور رخ دهد، ولی این امر محقق نشد و الحمدالله امنیت در کشور به‌صورت کامل وجود دارد.

 

دوشنبه 24 اسفند 1394  2:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها