0

اهمال 80 میلیاردی در یک پروژه متاسفانه گیلان در شرایط نامناسب

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

اهمال 80 میلیاردی در یک پروژه متاسفانه گیلان در شرایط نامناسب

 

اهمال 80 میلیاردی در یک پروژه

متاسفانه گیلان در شرایط نامناسبی قرار دارد و اگر به همین شکل پیش برود بسیاری از فرصت ها در گیلان از دست خواهد رفت. همانطور که تاکنون در بخش های تولید کرم ابریشم و کشاورزی شاهد هستیم
سرويس مجلس «تابناک» ـ مردم انتظار دارند همانطور که دولت پرتلاش است و کارهای مختلف و تحولات گوناگونی در عرصه های گوناگون انجام داده است، شعار عدالت محوری را در کل کشور و تمام استانها شاهد باشند.

سید علی آقازاده دافساری در گفت‌وگو با خبرنگار تابناک ضمن بیان مطلب فوق خاطر نشان کرد: بایستی مدیریتی توانمند وجود داشته باشد تا بتواند با مدیریت کل کشور هماهنگ شود.متاسفانه از لحاظ فرهنگی و اجتماعی و هم از لحاظ ظرفیت اجرایی در استان گیلان مشکل داریم و به همین دلیل شاهد عقب ماندگی اجرای عدالت در استان هستیم، چرا که مدیریتی متعهد، ‌یکسان و هماهنگی نیاز است تا بتواند از ظرفیت نظام و دولت در کارهای عمرانی استفاده کند.

نمایده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: به دلیل فقدان مدیریت مناسب، استان نتوانسته است امکانات و خدمات لازم را از مرکز دریافت کند و در استان هزینه کند. متاسفانه گیلان در شرایط نامناسبی قرار دارد و اگر به همین شکل پیش برود بسیاری از فرصت ها در گیلان از دست خواهد رفت. همانطور که تاکنون در بخش های تولید کرم ابریشم و کشاورزی شاهد هستیم. با این شرایط نه تنها فرصت ها را از دست می دهیم  بلکه شاهد انقراض این بخش ها خواهیم بود که ظلمی است در حق مردم.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس که تعلل بیش از حد پروزه فضلاب شهری رشت را یک رسوایی خواند، در ادامه افزود: پروژه سیستم فاضلاب شهری رشت حیثیت جمهوری اسلامی  را زیر سوال برده است. به دلیل فقدان مدیریت صحیح و عدم هماهنگی در ادارات مختلف نتوانسته ایم در طول 4 سال اعتبار لازم را جذب کنیم. 150 میلیون دلار از صندوق بین المللی پول و همین مبلغ از اعتبارات ملی باید جذب می شد که نتوانسته ایم جذب کنیم و تنها از کل وام صنوق بین المللی 70 میلیون دلار جذب شد که آن هم سر رسیدش رسیده و به علت تاخیرهای بیش از حد دیگر اخذ 80 میلیون دلار مابقی عملا منتفی شده است.

این عضو اصولگرای مجلس هشتم با اشاره به اینکه در استان گیلان بخش زیست محیطی نیز با مشکل مواجه هستیم، گفت: از یک سو شهرهای استان در حال گسترش است و از سوی دیگر حاشیه نشینی افزایش یافته و آلودگی وسیعی ایجاد شده است. به علت آلودگی آبهای زیر سطحی استان، انواع آسیب ها را شاهد هستیم، چه از نظر محیط زیست و چه از نظر بهداشت مردم. مردم از آب چاه‌ها برای کشاورزی و شرب استفاده می کنند و در حالیکه سفره‌های آب زیر زمینی در حال آلوده‌تر شدن هستند سلامت مردم بیش از پیش تهدید می‌شود.

آقازاده با بیان اینکه نیمی از مبلغ مورد نظر جذب شده و باقیمانده آن به دلیل عقب ماندگی و تاخیر در اجرای پروژه و ضعف مدیریت و اجرا جذب نشده است، خاطر نشان کرد: حدود 20 درصد پیشرفت داشته است. بانک جهانی نیز باقی اعتبارات را نمی دهد چرا که زمان پروژه و زمان تعهد بانک پایان یافته است.


پنج شنبه 9 دی 1389  9:55 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها