0

قبوض جدید آب از 15 دی‌ماه توزیع می‌شود

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

قبوض جدید آب از 15 دی‌ماه توزیع می‌شود

 

پنجشنبه 9 دي 1389 ۱۲ : ۵۳ ساعت
منبع : اکونیوز
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی گفت: پیش‌بینی می‌شود نخستین قبوضی که بخشی از آن با تعرفه‌های جدید صادر می‌شود از 15 دی‌ماه به دست مردم برسد.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، مجتبی عراقی‌زاده صبح امروز در بازدید از طرح‌های آب شهری بیرجند تصریح کرد: در تعرفه‌های جدید متوسط نرخ دریافتی آب از مراکز فرهنگی، آموزشی، مذهبی، مساجد و اماکن ورزشی معادل نصف متوسط فروش و برای مرکز دولتی و ادارات حدود دو برابر متوسط فروش است.
وی ادامه داد: قیمت‌هایی که به عنوان پایه در حال حاضر ملاک شرکت‌های آب و فاضلاب کشور است در سال اول اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اعمال می‌شود به نحوی که ظرف پنج سال آینده این قیمت‌ها به میزان نهایی خود می‌رسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی از پیش‌بینی کاهش پنج درصدی مصرف آب مشترکان نسبت به مدت مشابه سال قبل بعد از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در استان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می‌شود نخستین قبوضی که بخشی از آن با تعرفه‌های جدید صادر می‌شود از 15 دی ماه به دست مردم برسد.
عراقی‌زاده افزود: نخستین قبوض که به طور کامل با تعرفه‌های جدید صادر می‌شود از اواخر بهمن‌ماه به دست مردم می‌رسد.
وی به فعالیت‌های این شرکت در راستای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: ستاد هدفمندی یارانه‌ها در شرکت آب و فاضلاب استان تشکیل شده است که اعضای این ستاد از حوزه‌ها مختلف وابسته به شرکت مراحل مربوط به تعرفه‌ها، اطلاع‌رسانی و همچنین طراحی سیستم مالی را انجام می‌دهند.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان خراسان جنوبی از طراحی قبوض جدید آب بها در استان نیز خبر داد و تصریح کرد: سامانه پاسخگویی از طریق تلفن 122 در راستای رفع ابهامات مشترکان به زودی در تمام شهرهای استان راه‌اندازی می‌شود.
عراقی‌زاده از عدم افزایش تعرفه‌های حق انشعاب آب و فاضلاب در استان خبر داد و گفت: در راستای حمایت از قانون هدفمندی یارانه‌ها این شرکت 30 درصد از هزینه خدمات پس از فروش خود را کاهش داده است.
وی اجرای هدفمندی یارانه‌ها را در راستای گسترش عدالت، حفظ ذخایر و منابع ملی کشور و کاهش مصرف آب بسیار موثر دانست و افزود: در راستای اجرای این قانون و سرمایه‌هایی که جذب می‌شود بسیاری از منابع، تأسیسات و شبکه‌های فرسوده آب بازسازی و درآمد مازاد از این محل صرف ایجاد پروژه‌های عمرانی می‌شوند.

پنج شنبه 9 دی 1389  7:03 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها