0

در معاونت اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور چه خبر است؟

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

در معاونت اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور چه خبر است؟

پنجشنبه 9 دي 1389 ۱۵ : ۰۹ ساعت
منبع : مشرق
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
در معاونت اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور چه خبر است؟
اتفاقات رخ داده در ماجرای انتشار خبر عزل متکی در حالی که وی در ماموریت خارجی بود و همچنین انتشار خبر انتصاب و سپس معارفه فرحناز ترکستانی که بدون هماهنگی های لازم منتشر شد...

اتفاقات رخ داده در ماجرای انتشار خبر عزل متکی در حالی که وی در ماموریت خارجی بود و همچنین انتشار خبر انتصاب و سپس معارفه فرحناز ترکستانی که بدون هماهنگی های لازم منتشر شده و منجر به تکذیب و تایید و تعویق های چند باره شده، برای معاونت ارتباطات دفتر رئیس جمهور دردسرساز شده است.   
 سرویس سیاسی مشرق- اتفاقات اخیر در قضایای برکناری متکی و معارفه فرحناز ترکستانی نشان داد که ضعف اطلاع رسانی در دولت که وعده اصلاح آن، تحت مدیریت اسفندیار رحیم مشایی داده می شد، نه تنها بهبود نیافته بلکه شدیدا تشدید شده است.
سال گذشته بود که رییس جمهور در یکی از کنفرانسهای خبری خود در پاسخ به سوالی درباره تدابیر دولت برای رفع مشکلات اطلاع رسانی خود ابراز امیدواری کرد با تغییراتی که در تیم اطلاع رسانی دولت دهم رخ داده این مشکلات رفع شود.
این اظهارات رییس جمهور زمانی بیان شد که چند صباحی از روی کار آمدن محمد علی رامین در معاونت مطبوعاتی، علی اکبر جوانفکر در خبرگزاری ایرنا و محمد حسن صالحی مرام در معاونت اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور می گذشت و مشایی نیز از مسوولیتی که رییس جمهور به وی برای مدیریت تیم اطلاع رسانی دولت واگذار کرده و ریاستش در شورای اطلاع رسانی دولت خبر داده بود.
اکنون پس از گذشت حدود یکسال از ابراز امیدواری رییس جمهور، رامین از سمتش برکنار شده، جوانفکر در ایرنا کار خاصی از پیش نبرده، و مدیران صالحی مرام مانند عنادی و زیویار نیز یکی یکی نهاد ریاست ریاست جمهوری را ترک کرده اند.
صالحی مرام که از مدیر کلی اتباع بیگانه وزارت کار به یکباره توسط مشایی به معاونت ارتباطات دفتر رییس جمهور رسیده بود چند ماه قبل برای کمک به رفع ضعفهای خود، مراد عنادی مجری خبر تلویزیون را به سمت مدیرکل دفتر امور رسانه های ریاست جمهوری منصوب کرد و در حالی که در این مدت اتفاق خاصی در اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور رخ نداد خبرهای از اختلافات عنادی و صالحی مرام و علیرضا محمدعلی مدیرکل روابط عمومی نهاد به گوش می رسید که به یکباره منابع خبری از رفتن عنادی از ریاست جمهوری به سازمان فرهنگ و ارتباطات و انتصابش به مدیریت ایرانیان خارج از کشور خبر دادند و علت آنرا عمل نکردن مشایی به وعده های خود در قبال عنادی عنوان کردند.

چند روز قبل نیز فرهاد زیویار دیگر مدیر صالحی مرام که توسط او به سرپرستی مرکز اسناد و پژوهش ریاست جمهوری منصوب شده بود نیز ترجیح داد فعالیت خود را در بخش دیگری ادامه دهد و دبیر کمیسیون سیاسی – دفاعی دفتر هیئت دولت شد.
شنیده ها حاکی است، اتفاقات رخ داده در ماجرای انتشار خبر عزل متکی در حالی که وی در ماموریت خارجی بود و همچنین انتشار خبر انتصاب و سپس معارفه فرحناز ترکستانی که بدون هماهنگی های لازم منتشر شده و منجر به تکذیب و تایید و تعویق های چند باره شده است نیز بعلت ضعف و ناکارآمدی معاونت ارتباطات دفتر رئیس جمهور و شخص صالحی مرام دانسته شده است زیرا وظیفه تنظیم زمان انتشار این اخبار و هماهنگی با افراد معزول و منصوب برای اطلاع از زمان اعلام حکم به وظایف معاونت ارتباطات بر می گردد و در قضیه متکی نیز رییس جمهور شخصا تاکید کرده بود که پس از بازگشت متکی به ایران، حکم خبری شود.
صالحی مرام همزمان دبیر شورای اطلاع رسانی دولت نیز هست.

بر اساس قانون، کارکنان دولت نمی توانند همزمان دو شغل دولتی داشته باشند و در شرایط استثنا تنها برای 4 ماه به عنوان سرپرست می توانند دو شغل را اداره کنند و این در حالی است که از 20 مرداد 89 که صالحی مرام با حفظ سمت دبیر شورای اطلاع رسانی دولت شده است بیش از 4 ماه و نیم سپری شده و نام محمد حسن صالحی مرام در لیست مقامات دولتی 2 شغله سازمان بازرسی کل کشور قرار گرفته است.
در این مدت تاکنون جلسات ماهانه شورای هماهنگی روابط عمومی ها تعطیل شده است؛ هر چند که تاکنون چند بار مدیران روابط عمومی برای شرکت در این نشست فراخوان شده اند اما این جلسات نیز همگی پیش از تشکیل لغو شده اند. همچنین جلسات دو هفته یکبار کمیسیونهای تخصصی 3 گانه روابط عمومی های دولتی نیز کاملا تعطیل شده اند.

تنها جلسه ای که برخی مدیران روابط عمومی وزارتخانه ها با صالحی مرام داشته اند در رستوران مجموعه ورزشی انقلاب و مربوط به مراسم ولیمه صالحی مرام پس از سفر اخیر وی به مراسم حج بوده است!

پنج شنبه 9 دی 1389  6:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها