0

روزنامه نگار آمریکایی: جسد عسگری در زندانی ایالون اسرائیل کشف شده است

 
bardia_m
bardia_m
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 6374

روزنامه نگار آمریکایی: جسد عسگری در زندانی ایالون اسرائیل کشف شده است

فارس: یک روزنامه‌نگار مشهور یهودی آمریکایی در پایگاه اینترنتی خود نوشت علیرضا عسگری معاون سابق وزیر دفاع کشور که سال 2007 در ترکیه ناپدید شده بود در زندان "ایالون " اسرائیل است.

 

به گزارش فارس، "ریچارد سیلور اشتاین " روزنامه‌نگار یهودی آمریکایی در گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت: علیرضا عسگری که سال 2007 در ترکیه ناپدید شده بود جسدش در زندان ایالون اسرائیل کشف شده است.

سیلور اشتاین که مقالاتش را روزنامه‌های جهانی همچون گاردین انگلیس و لوس‌آنجلس تایمز آمریکا منتشر می‌کند، گفت: یک منبع نزدیک به "ایهود باراک "، وزیر جنگ اسرائیل به وی گفت که زندانی "ایکس " عسگری است که معاون سابق وزیر دفاع ایران است. این منبع درباره مرگ عسگری ادعا کرد که وی هفته گذشته در سلول خود خودکشی کرده و کشته نشده است.

سیلور اشتاین دو هفته قبل در پایگاه اینترنتی خود فاش کرد که زندانی "ایکس " در زندان ایالون سرلشکر عسگری است. این روزنامه‌نگار آمریکایی سوال‌هایی را درباره اینکه چرا موساد عسگری را پس از اینکه دو هفته قبل بازداشت وی در زندان ایالون فاش شد، کشته است، مطرح کرد.

وی افزود: برای مقامات اسرائیلی سخت است که علت بازداشت عسگری را فاش کنند چون قبلا اعلام کردند وی از ایران جدا شده است و در "ویرجینیای " آمریکا زندگی آرامی دارد این موضوع همچنین در بحرانی‌تر کردن اوضاع با ترکیه تاثیر خواهد داشت چرا که عسگری در خاک ترکیه ربوده شد یا چه بسا موساد اطلاعات خود را از عسگری گرفته بود و دیگر نیازی به آن نداشته است.

موساد پیشتر اعلام کرده بود عسگری ربوده نشده و در اسرائیل نیست اما سیلور اشتاین در ابتدا در تکذیبیه موساد تردید کرد و اکنون در اینکه عسگری خودکشی کرده باشد تردید دارد و در این خصوص به ترور محمود المبحوح، از رهبران حماس در دبی اشاره می‌کند که موساد در ابتدا گفته بود وی بر اثر بیماری قلبی در گذشت.

به گفته وی، گزارش‌ها حاکی از آن است که دستگاه اطلاعاتی آلمان در سال 2007 عسگری را به استانبول کشاند و سپس به موساد تحویل داد.

این روزنامه نگار در ادامه نوشت بنا بر گفته موسسه "زاکا " که اسامی کسانی که به صورت غیرطبیعی در اسرائیل فوت شده‌اند اعلام می‌کند، فردی که در پانزدهم دسامبر گذشته در زندان ایالون فوت کرده 32 ساله بوده است در صورتی که عسگری 50 ساله بوده و این یعنی یا گزارش زاکا اشتباه است یا مقتول عسگری نبوده است.

در پایگاه شخصی سیلور اشتاین با اشاره به گزارش‌هایی که زمان ناپدید شدن عسگری منتشر شده بود به نقل از این گزارش‌ها آمده است: شاید عسگری یکی از شاهدان کلیدی در ترور رفیق حریری باشد.

این در حالی است که یک منبع مطلع در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس گفته که عسگری توسط عناصر موساد ربوده شده و در زندان رژیم صهیونیستی همچنان زنده است و این رژیم مسئول حفظ جان وی است.


پنج شنبه 9 دی 1389  4:33 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها