0

ديدار سینماگران با دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره پرونده جعفر پناهی

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

ديدار سینماگران با دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره پرونده جعفر پناهی

چهارشنبه 8 دي 1389 ۱۶ : ۵۹ ساعت
منبع : خبر آنلاین
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
ديدار سینماگران با دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضاییه درباره پرونده جعفر پناهی
رئیس هیئت مدیره و سخنگوی خانه سینما در گفت‌وگو با خبر آنلاین از دیدار جمعی از اعضای خانه سینما با دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خبرداد.

فرهاد توحیدی رئیس هیئت مدیره و سخنگوی خانه سینما در گفت‌وگو با خبر آنلاین از دیدار جمعی از اعضای خانه سینما با دکتر محمد جواد لاریجانی دبیر ستاد حقوق بشر قوه قضائیه خبرداد.

به گفته توحیدی در این دیدار که عصر سه‌شنبه برگزار شد، سینماگران با ابراز نگرانی از احکام صادره برای جعفر پناهی و محمد رسول‌اف - دوسینماگرایرانی -  ضمن اشاره به تأثیرات منفی و سوء استفاده ضدانقلاب از احکام صادرشده و با توجه به اینکه پرونده آنان در مرحله تجدید نظر است، خواستار مساعدت مسوولان قوه قضاییه برای حل و فصل این پرونده شدند.

توحیدی در این گفت‌و‌گو افزود: «سینماگران بر این نکته تأکید کردند که شأن هنر بالاتر از آن است که به دام بازی‌های سیاسی درافتد و از این رو از قوه قضائیه درخواست کردند که در بررسی چنین پرونده‌هایی از نظرات کارشناسان سینمانیز استفاده شود.»

به گفته توحیدی، دکتر محمدجواد لاریجانی نیز با تحلیل شرایط کشور و اقداماتی که در ستاد حقوق بشر قوه قضائیه برای حل و فصل پرونده‌های حساس انجام شده، ضمن تاکید بر اصل استقلال قضات، برای پیگیری پرونده این دو سینماگر قول مساعدت داد.

لازم به ذکر است در دادگاه بدوی، پناهی به شش سال حبس تعزیری و بیست سال محرومیت از فعالیت‌های سینمایی و حقوق اجتماعی و رسول‌اف به شش سال حبس تعزیری محکوم شده‌اند.

در این دیدار رخشان بنی اعتماد، محمد مهدی عسگرپور، فرهاد توحیدی، کمال تبریزی، پرویز پرستویی و سیدرضا میرکریمی حضور داشتند.

توحیدی همچنین از نامه‌ای با امضای 12 سینماگر به رییس قوه قضاییه خبر داد که در آن از ایشان تجدیدنظر در احکام دو سینماگر ایرانی درخواست شده است.

رخشان بنی اعتماد، ناصرتقوایی، عزت الله انتظامی، داود رشیدی، منوچهر محمدی، مجید مجیدی، کمال تبریزی، پرویز پرستویی، امین تارخ، رضا میرکریمی، کیومرث پوراحمد، مهدی فخیم‌زاده این نامه را امضا کرده‌اند.

 
 
پنج شنبه 9 دی 1389  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها