0

حماسه 9 دي سيلي محكم ملت ايران به سران فتنه بود

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

حماسه 9 دي سيلي محكم ملت ايران به سران فتنه بود

همسر شهيد حقاني گفت: فتنه بعد از انتخابات دسيسه دشمن براي كمرنگ كردن اسلام در نظر ملت ايران بود كه با هوشياري مردم و رهبري مقام عظماي ولايت همه اين نقشه‌ها خنثي شد و راهپيمايي 9 دي با حمايت از علي زمان‌مان تو دهني محكمي به سران فتنه بود.


معصومه نعيمي همسر شهيد «حجت‌الاسلام غلامحسين حقاني» از شهداي حزب جمهوري در گفت‌وگو با خبرنگار ايثار و شهادت باشگاه خبري فارس «توانا» اظهار داشت: دشمن از شبهه تقلب در انتخابات و فتنه‌هاي بعد از آن كه توسط افرادي كه روزگاري از خواص و نزديكان اين ملت بودند،‌ كمال بهره‌برداري را كرد و آنقدر پيش‌رفت كه به فاجعه توهين فتنه‌گران به عاشوراي حسيني و مقدسات ديني ملت ايران ختم شد.

وي ادامه داد: مردم ايران به ويژه خانواده شهدا كه عشق و ارادت به سيدالشهدا(ع) با پوست و خونشان آميخته است،‌ هرچند تلاش كردند با گفت‌وگوي صميمانه، آتش فتنه را خاموش كنند اما نتوانستند در برابر اين جسارت بزرگ طاقت بياورند و با راهپيمايي عظيم خود پاسخ فتنه‌گران را دادند.

همسر شهيد حقاني بيان داشت: روز 9 دي زماني كه به همراه فرزندان به راهپيمايي مي‌رفتيم، تعدادي جوان را ديدم كه از سر و وضعشان معلوم بود كه از اهالي قم نيستند؛ چرا كه دستبند‌هاي سبز به دست‌شان بود و تيپشان با مردم قم بسيار متفاوت بود؛ انگار كه به آنها پول داده‌بودند تا فضاي راهپيمايي را به هم بزنند اما هيبت و صلابت مردم در دفاع از ولايت و انقلاب اسلامي را كه ديدند، ديگر جرأت هيچ كاري نداشتند.

نعيمي افزود: به آنها گفتم، شما هركاري هم انجام دهيد، اين مردم مسلمان ساكت نمي‌نشينند و كور خوانده‌ايد كه بتوانيد به اهداف خود برسيد؛ به هر حال فتنه بعد از انتخابات دسيسه دشمن بود براي آنكه دين و اسلام را در نظر ملت ايران كمرنگ كنند كه به لطف خدا با هوشياري مردم و حضور به موقعشان در صحنه و رهبري مقام عظماي ولايت همه اين نقشه‌ها خنثي شد و راهپيمايي 9 دي به حمايت از رهبري و علي زمان‌مان تودهني محكمي به سران فتنه بود.

همسر يكي از شهداي حزب‌ جمهوري اسلامي اظهار داشت: سران فتنه هم بدانند اگر به راه خود ادامه دهند، عاقبتي جز جهنم نصيبشان نخواهد شد و بدانند كه به قول شهيد حقاني «اين انقلاب، انقلاب امام زمان(ع) است و ممكن است به مويي بند شود؛ ولي هيچ‎وقت پاره نخواهد شد».

وي گفت: هركه در اين انقلاب خيانت و فتنه‌انگيزي كند، خودش رسوا مي‌شود؛ اوايل انقلاب هم بسيار بودند افرادي كه شخصيت‌هاي برجسته اين انقلاب بودند اما ما از همان ابتدا سعي كرديم با اينها مراوده‌اي نداشته باشيم و امروز هم به لطف عنايت خاصه حضرت ولي‌عصر(ع) و هوشياري و درايت رهبر معظم انقلاب و مردم مطيع ايران، چهره‌ خائن آنها براي انقلاب و نظام رسوا شده است.

نعمتي با اشاره به حمايت همسران برخي شهدا از سران فتنه اظهار داشت: من هرگاه يكي از اين خانم‌ها را مي‌بينم، سفارش‌ مي‌كنم كه فريب جريان فتنه را نخورند و با حمايت خود پا روي خون شهدا نگذارند كه فرداي قيامت از شهدا شرمنده خواهند شد.

وي با بيان اينكه خانواده شهدا در شرايط كنوني بايد هوشيار باشند، افزود: اقدام اين افراد همچون كساني است كه از امر ولايت جلو افتاده‌‌اند كه انحراف از صراط مستقيم است؛ فرمايشات رهبر انقلاب به ويژه نخستين سخنراني ايشان بعد از انتخابات، راه را به همه ما نشان داد و براي تشخيص حق از باطل كافي بود.

همسر شهيد حقاني با بيان خاطره‌اي از اين شهيد والامقام اظهار داشت: بسياري از دوستان ايشان نقل مي‌كردند كه شهيد حقاني بسيار آينده‌نگر بودند و در شناخت موقعيت بسيار بصيرت داشتند؛ شهيد حقاني علاقه فراواني به امام خميني(ره) و به حضرت آيت‌الله خامنه‌اي داشتند.

وي ادامه داد: وقتي مقام معظم رهبري در مسجد ابوذر ترور شدند، شهيد حقاني را مي‌ديدم كه مانند اسفند روي آتش بالا و پايين مي‌رفت و لحظه‌اي آرام و قرار نداشت؛ انگار كه آن تركش‌ها به بدن خودش اصابت كرده است و دائم مي‌گفت: «خدايا اگر اتفاقي براي آقاي خامنه‌اي بيفتد ما چكار كنيم؛ بعد از امام ما فردي را مانند ايشان نداريم»؛ يعني به اين اندازه از مقام معظم رهبري شناخت داشتند و بعد از اينكه خبر سلامتي آقا را همان شب به شهيد حقاني دادند، از عمق وجودشان نفس راحتي كشيدند و خدا را شكر كردند كه براي آقا اتفاقي نيفتاده است.

نعمتي بيان داشت: ولايت‌پذيري شهيد حقاني يكي ديگر از ويژگي‌هاي خاص ايشان بود؛ به‌ طوري كه حتي در مورد بني‎صدر كه خائن بودن او براي مردم محرز شده بود، باز هم از اظهار نظر شفاف در مورد او پيش از اعلام امام خميني(ره) خودداري مي‌كرد؛ يك روز دختر كوچكم گفت: «بابا درسته كه مي‌گويند بني‌صدر بد است؟» و شهيد حقاني گفتند: «گوش به فرمان امام باشيد؛ هرچه ايشان امر كردند ما هم بايد همان راه را برويم.»؛ يعني حتي در جمع كوچك خانواده هم حاضر نبودند در مورد فردي كه خيانتش محرز شده صحبت كنند به اين دليل كه هنوز نظر امام در موردش اعلام نشده است.

همسر شهيد حقاني گفت: در اين شرايط كه هنوز جريان فتنه به دنبال راهي براي خراب‌كاري و فتنه‌انگيزي است، خانواده شهدا هوشيارانه از راه همسران و پدران و فرزندان شهيدشان پيروي كنند و همچون آنها فرمايشات ولي‌امر خود را سمعاً و طاعتاً بپذيرند كه تداوم و سلامت انقلاب ما به تبعيت از ولايت بسته است؛ خانواده شهدا همواره براي جامعه اسوه و الگو هستند بنابراين تلاش كنيم تا الگوهاي خوبي براي ملت باشيم.

به گزارش توانا، روحاني شهيد «غلامحسين حقاني» فرزند محمد در سال 1320در شهر مقدس قم ديده به جهان گشود.

وي پس از گذراندن دوره دبيرستان، چند سالي در مدرسه آيت‌الله مجتهدي تهران به تحصيل علوم ديني اشتغال داشت؛ سپس به حوزه علميه قم راه يافت و از محضر درس آيت‌الله داماد، آيت‌الله حائري و حضرت امام خميني(ره) كسب فيض كرد تا به درجه اجتهاد رسيد.

او در جريان مبارزات روحانيت عليه رژيم، چندين بار دستگير و هم‌سلول آيت‌الله طالقاني، آيت‌الله مهدوي كني و آقاي هاشمي رفسنجاني بود و بارها تحت شكنجه دژخيمان ساواك قرار گرفت تا اينكه به 12 سال زندان محكوم شد.

انقلاب كه به پيروزي رسيد، او سه سال را در حبس گذرانده بود كه آزاد شد. بعد از پيروزي انقلاب، نماينده امام و امام جمعه بندرعباس شد. او عضو شوراي عالي تبليغات اسلامي و دبير شوراي هماهنگي و سرپرست سازمان تبليغات اسلامي بود. شهيد حقاني نماينده مردم بندرعباس در مجلس شوراي اسلامي نيز بود.

اين سرباز فداكار امام و انقلاب اسلامي،‌ در حادثه بمب‌گذاري 7 تير 1360 در دفتر حزب جمهوري اسلامي همراه با 71 نفر ديگر به درجه رفيع شهادت نايل آمد.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

پنج شنبه 9 دی 1389  11:44 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها