0

نگرانی استکبار جهانی از پیشرفت‌های علمی ایران

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

نگرانی استکبار جهانی از پیشرفت‌های علمی ایران

قرن بیست ویکم، عصر علوم و فناوری بوده و پیشرفت‌های علمی ایران، نگرانی عمده استکبار جهانی را فراهم کرده است.
فناوری هسته‌ای یعنی تضمین امنیت انرژی ، از جمله توفیقاتی است که ایران جهت استفاده‌از این منبع گرانبها با تکیه‌بر دانش بومی به‌آن دست یافته است.
سرعت پیشرفت علم و فناوری در دنیای امروز به‌حدی است که شناخت جهان بدون برخورداری‌از این مهم میسر نیست و جمهوری‌اسلا‌می نیز نمی‌تواند از تجربه، علم و دانش جهانی به‌دور باشد و همگام با جهانیان حرکت نکند ویا قدرتهای علمی، فناوری، سیاسی و نظامی حاکم بر جهان را نشناسد.
امروز، ساخت و توسعه سلا‌ح‌های اتمی در انحصار کشورهای مخالف جمهوری اسلا‌می است و روزگاری که خود غربی‌ها خواهان تبدیل ایران به کشوری هسته‌ای بودند، امروز در برابر دستیابی این‌کشور به چرخه کامل سوخت صلح‌آمیز هسته‌ای مخالفت و صف‌آرایی می‌کنند.
آمریکا هرگونه فعالیت هسته‌ای ایران را خطرناک می‌داند در صورتی‌که جمهوری اسلا‌می خواهان تولید سوخت هسته‌ای بوده و تولید سلا‌ح هسته‌ای در دکترین نظامی این کشور جای نداشته و تولید، نگهداری و استفاده‌از این سلا‌ح‌ها در دین مبین اسلا‌م جایگاهی ندارد.
در زمان حاضر دانشمندان و متخصصان جوان هسته‌ای کشورمان ، توانایی اجرای پیچیده‌ترین مراحل تولید سوخت هسته‌ای را دارند و این علم در اذهان ایرانی ساخته و پرداخته‌شده و با هیچ قطعنامه‌ای نمی‌توان از اعتلا‌ی آن جلوگیری کرد.
به‌رغم شفاف‌سازی کامل و اجرای داوطلبانه پروتکل الحاقی توسط ایران در خصوص فعالیت‌های هسته‌ای ، دشمنان نظام هیچگاه قدم‌های مثبتی در این خصوص بر نداشته و باصدور قطعنامه‌های ضدایرانی، غرض‌ورزی خود با نظام جمهوری اسلا‌می را نمایان ساخته‌اند. ‌ درزمان‌حاضر انحصار علمی غرب شکسته‌شده و پیشرفت کشورهای دیگر درعرصه‌های مختلف و بر انحصارطلبی سلطه‌جویی آنان خط بطلا‌ن کشیده است.
امروز آمریکایی‌ها یک جنگ تمام عیار روانی علیه ایران به‌راه انداخته‌اند چراکه غرب و درراس آنها سران آمریکا از اینکه ایران صاحب این دانش شود و از این ره‌آورد ضربه‌ای مهلک به اقتصاد آنان وارد شود، نگران هستند. ‌ آنها، بر این باورند که هرچه ایران از نظر صنعتی و اقتصادی تقویت شود، اقتصادشان ضربه خواهد خورد.
درزمان حاضر ‌ ۱۱‌قدرت هسته‌ای در جهان وجود دارد که‌از این تعداد هشت کشور به چرخه‌ی کامل سوخت هسته‌ای دست یافته‌اند و مخالفان پیشرفت ایران از اینکه جمهوری اسلا‌می نیز به‌جمع آنان به‌پیوندد وحشت دارند.
آمریکا و متحدانش با تبلیغات گسترده علیه دانش صلح‌آمیز هسته‌ای ایران ، تلا‌ش می‌کنند افکار کشورهای منطقه را علیه جمهوری اسلا‌می بسیج و از این طریق افکار عمومی را با خود متحد سازند.
با گذشت هر روز از عمر با برکت انقلا‌ب اسلا‌می، کشور شاهد شکوفایی، عزت و سربلندی در تمامی حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و علمی است.
امسال ‌ ۲۰‌فروردین "روز ملی فناوری هسته‌ای" در شرایطی فرا می‌رسد که مردم قدرشناس ایران اسلا‌می با اتکال به نیروی لا‌یزال الهی و رهنمودهای حکیمانه‌ی رهبر فرزانه انقلا‌ب، پارسال را باحضور حماسی و هوشیاری سیاسی و تعهد دینی و انقلا‌بی خود در صحنه‌های مختلف پشت‌سر گذاشته است. ‌ مردم‌ایران درسالی که‌از سوی مقام‌معظم رهبری بعنوان سال نوآوری وشکوفایی نامگذاری شده است با قدرت و صلا‌بت افزون‌تر به میثاق خود با آرمانهای مقدس حضرت امام راحل و شهیدان گرانقدر پایبند و پابرجا خواهند بود. ‌ بیستم فروردین "سالگرد قطع رابطه سیاسی‌ایران و آمریکا" بعنوان روز ملی فناوری هسته‌ای نامگذاری شده است.

روزنامه سیاست روز

پنج شنبه 9 دی 1389  11:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها