0

براي حفظ چرخه‌هاي زيستي زمين به دو سياره ديگر نيازمنديم

 
amirpetrucci0261
amirpetrucci0261
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : تیر 1388 
تعداد پست ها : 27726
محل سکونت : http://zoomstar.ir/

براي حفظ چرخه‌هاي زيستي زمين به دو سياره ديگر نيازمنديم

به گزارش خبرگزاري فارس صندوق WWF كه مقر آن در سوئيس است در تازه‌ترين گزارش خود در مورد حيات در سياره زمين اعلام كرده كه بيش از سه چهارم جمعيت جهان در كشورهايي زندگي مي كنند كه سطح مصرف آنها باعث مختل شدن تجديد دوباره چرخه‌هاي زيستي مي‌شود.
در اين گزارش همچنين تأكيد شده است كه مصرف بي‌رويه «سرمايه‌هاي طبيعي» آينده جهان را به خطر انداخته كه پيامدهاي اقتصادي وخيمي مانند قيمت بالاي غذا،‌آب و انرژي را هم به دنبال داشته است. جيمز ليپ؛ مديركل صندوق بين المللي حيات وحش گفت: ‌«اگر نيازهاي ما از اين سياره با همين روند افزايش يابد از سال 2030 به بعد ما نيازمند دو سياره ديگر براي حفظ چرخه‌هاي زيستي و حياتي جاري هستيم.»
جاناتان لا از جامعه جانورشناسان لندن هم اعلام كرد كه نابودي‌هاي دارماتيكي كه در اثر آلودگي،‌ نابودي جنگلها،‌ ماهيگيري بيش از حد رخ مي‌دهد تأثيرات جبران‌ناپذيري را خواهد داشت. وي افزود كه عملكرد كنوني ما مانند رفتار اقتصادي مؤسسات مالي جهاني است كه تنها به نتيجه كوتاه مدت اقدامات خود نگريسته و عواقب آن را مد نظر ندارند. بر اساس اين گزارش ميزان نابودي زيستي در كره زمين از ظرفيت اين سياره براي ترميم دوباره آن 30 درصد فراتر رفته است و در اين ميان آمريكا و چين بيشترين نقش در اين روند را دارند. در صدر اين كشورها مي‌توان به كشورهاي ديگري مانند استراليا، امارات عربي متحده، كويت و دانمارك هم اشاره كرد. در قعر اين جدول هم كشورهايي مانند بنگلادش، كنگو، هايتي، افغانستان و مالاوي حضور دارند.
اين گزارش يكي از مهمترين تهديدها در اين زمينه را استفاده از سوخت‌هاي فسيلي عنوان كرده است. 

پنج شنبه 9 دی 1389  10:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها