0

شهدا> دفاع مقدس > رجب علي آهني

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

شهدا> دفاع مقدس > رجب علي آهني

شهدا> دفاع مقدس > رجب علي آهني


شهيد رجب علي آهني

تاريخ تولد :3/4/1334

نام پدر :

تاریخ شهادت : 25/8/1361

محل تولد :خراسان /بيرجند /سلطاني

طول مدت حیات :27

محل شهادت :سومار

مزار شهید :بيرجند

سوم تيرماه سال 1334 براي مردم روستاي سلطاني از توابع شهرستان نهبندان بيرجند (استان خراسان) يادآور تولد كودكي به نام رجبعلي است كه سالها بعد به عشق حمايت از ميهن اسلامي خود حماسه آفريد. چهار سال بيشتر نداشت كه از نگاه مهربان پدر محروم شد، رجب‌علي به همراه نه خواهر و برادر خود در سايه حمايت مادر بزرگوارش پرورش يافت.
وي پس از اتمام دوره‌ي دبستان جهت تأمين معاش خانواده به كار پرداخت. دست‌فروشي، فعاليت در شركت‌هاي مختلف داروسازي و سرانجام كار در شركت محمديه بيرجند از فعاليت‌هاي او پس از اتمام دوره سربازي به شمار مي‌رفت. همزمان با اوج‌گيري انقلاب اسلامي به خيل خروشان سربازان روح‌الله پيوست و در تظاهرات خونين 17 شهريور ماه شركت نمود. پس از پيروزي انقلاب اسلامي به عضويت كميته انقلاب درآمد سپس به جمع جهادگران جهاد سازندگي راه يافت.
مدتي بعد سبزپوش دشت شقايق سپاه پاسداران انقلاب اسلامي بيرجند گشت. آهني براي سركوبي غائله كردستان به اين منطقه رفت زمانيكه جنگ تحميلي آغاز شد، پس از طي نه ماه دوره آموزشي داوطلبانه عازم جبهه‌هاي حق عليه باطل گشت و در عمليات‌هاي بسياري شركت نمود و چندين مرتبه مجروح شد.
آهني به منظور ارج نهادن به سنت نبوي در زادگاهش با دختري مؤمنه و فداكار ازدواج كرد و سه روز بعد به پاس زحمات بي‌شائبه‌اش راهي مدينه‌النبي (ص) گشت. سرانجام معاون تيپ 21 امام رضا (ع) بعد از شرکت در عمليات «مسلم‌بن‌عقيل» درتاريخ 25/8/1361 در سن 27 سالگي (مصادف بامحرم‌الحرام) در حال عبور از ميدان مين در منطقه «سومار» بر خوان گسترده احسان حق‌تعالي نشست. اگرچه پيكر خونينش سه روز در دشت سوزان كربلاي ايران بر زمين ماند، اما او با بر جاي ماندن پيكرش به مدت هجده ‌سال در منطقه جنوب كشور، نامش را در سلك وفادارترين ياران اباعبدالله‌الحسين (ع) به بهشت رساند.
پيكر مطهر سردار آهني در تاريخ 31/3/1380 درشهر بيرجند به خاك سپرده شد.

منبع:كتاب افلاكيان صفحه 311

پنج شنبه 9 دی 1389  10:25 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها