0

> شهدا> دفاع مقدس > رحيم آنجفي مرزيجراني

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

> شهدا> دفاع مقدس > رحيم آنجفي مرزيجراني

شهدا> دفاع مقدس > رحيم آنجفي مرزيجراني


شهيد رحيم آنجفي مرزيجراني


 

 

تاريخ تولد :1332

نام پدر :حسين

تاریخ شهادت : 5/8/1362

محل تولد :مركزي /اراك /مرزيجران

طول مدت حیات :30

محل شهادت :پنجوين

مزار شهید :

در سال 1332 در روستاي مرزيجران در اطراف شهرستان اراک رحيم آنجفي قدم به عرصه هستي نهاد، خانواده که از طبقه متوسط و مذهبي جامعه بودند، او را در کانون پر مهر خويش پروراندند، رحيم دوران کودکي را با نشاط سپري کرد و وارد مدرسه شد، پس از اتمام دوران ابتدايي براي ادامه تحصيل به اراک رفت.دستان نجيب و چشمان پرفروغش شاهدان تلاش و پشتکار وي بودند. گاه فاصله روستا تا شهر را پياده طي مي‌کرد و گام‌هايش را بر روي بال ملائک قرار مي‌داد، رحيم مدتي بعد تحصيلات متوسطه را در رشته ادبيات به پايان رساند و در لباس سپاهي دانش به خدمت نظام وظيفه درآمد و با تلاش خويش مورد توجه مردم قرار گرفت. سپس به تدريس در دوردست‌ترين روستاهاي اراک پرداخت و همزمان در رشته زبان و ادبيات عرب در دانشگاه ادامه تحصيل داد.
رحيم در دانشگاه با بسياري از دانشجويان مذهبي ارتباط برقرار کرد و به فعاليت‌هاي سياسي ضدرژيم از جمله پخش اعلاميه، عکس و نوار پرداخت، وي همواره تحت تعقيب ساواک قرار داشت. پس از پيروزي انقلاب او که جزء اولين نيروهاي انقلاب بود به تشکيل کميته در مدرسه آقا ضياء‌الدين پرداخت و به مبارزه با عناصر ضد انقلاب روي آورد. رحيم پس از اخذ مدرک ليسانس به تدريس در دبيرستان و خدمت در سپاه پاسداران مشغول شد. شروع جنگ تحميلي او را براي آموزش به کرمانشاه و سپس گيلانغرب کشاند.
رحيم فرماندهي عمليات سپاه اراک را بر عهده داشت. وي که با اصرار دوستان با دوشيزه‌اي مؤمنه عقد ازدواج بست، چند روز پس از ازدواج راهي جبهه‌هاي نبرد حق عليه باطل شد، و در عمليات‌هاي والفجر2، محرم جراحاتي از اين حماسه‌ها به تن نشاند، و در عمليات‌هاي طريق‌القدس، فتح‌المبين، بيت‌المقدس...شرکت کرد و حماسه‌ها آفريد. سرانجام رحيم آنجفي در حاليکه فرماندهي تيپ يکم در لشگر 17 علي‌بن‌ابيطالب (ع) را بر عهده داشت در تاريخ 5/8/1362 در سن 30سالگي در عمليات والفجر4 به وصال حق رسيد و قامت رشيدش بر زمين پنجوين بر خاک افتاد.

منبع:كتاب سرداران سپاه عشق

پنج شنبه 9 دی 1389  10:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها