0

بازار خرید و فروش

 
komail1012531
komail1012531
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : آذر 1391 
تعداد پست ها : 2990
محل سکونت : قم

بازار خرید و فروش

با سلام 

راسخون یک بازار برای خرید و فروش بین اعضا هم لازم داره در صورت امکان فعال شود.

یا صاحب الزمان علیه السلام

جمعه 23 بهمن 1394  11:42 AM
تشکرات از این پست
3131404
3131404
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : مرداد 1395 
تعداد پست ها : 7
محل سکونت : خراسان رضوی

پاسخ به:بازار خرید و فروش

سلام <من من میتونم ایجاش کنم؟

 

سبحان زنجانی

سه شنبه 12 مرداد 1395  1:09 PM
تشکرات از این پست
mahdiarweblog
mahdiarweblog
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1399 
تعداد پست ها : 2
محل سکونت : تهران

پاسخ به:بازار خرید و فروش

پاسخ به:بازار خرید و فروش

 

نرم افزار سردار دل ها بصورت رایگان منتشر میشود!

جمعه 31 مرداد 1399  9:48 PM
تشکرات از این پست
mahdiarweblog
mahdiarweblog
کاربر جدید
تاریخ عضویت : مرداد 1399 
تعداد پست ها : 2
محل سکونت : تهران

پاسخ به:بازار خرید و فروش

پاسخ به:بازار خرید و فروش

 

سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی 

نرم افزار چند رسانه ای سردار دل ها رایگان منتشر میشود دوستان

جمعه 31 مرداد 1399  9:49 PM
تشکرات از این پست
faeghe1366
faeghe1366
کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1400 
تعداد پست ها : 32
محل سکونت : تهران

امپرسیونیسم چیست؟

تاریخچه سبک امپرسیونیسم چیست؟

ایا میدانید امپرسیونیسم چه سبکی از نقاشی است؟ امپرسیونیسم یکی از مکاتب هنری است. شناخت انواع مکاتب هنری از جمله مکتب امپرسیونیسم برای هنرمندان و هنر دوستان، از موارد ضروری  به شمار می اید. برای این که بدانیم امپرسیونیسم چگونه سبکی می باشد در ابتدا با تاریخچه ی شروع و آغاز آن آشنا می شویم.

 

تاریخچه ی سبک امپرسیونیسم چیست؟ در قرن نوزدهم میلادی که فرانسه در پی تغییرات بود؛ سبک هنری آکادمی هنرهای زیبای فرانسه، نقاشی های سنتی بود و خروجی‌های آکادمی هنرهای زیبای فرانسه نیز هنرمندانی با سبک هنری سنتی و تکنیک های قدیمی بودند. بنابراین حتی افراد درون آکادمی نیز از این شیوه های سنتی و قدیمی پیروی می کردند. شیوه ها و روش هایی که در آکادمی هنرهای زیبای فرانسه دنبال می‌شدند، موضوعات تاریخی، مذهبی و در یک؛ کلام موضوع هایی کلاسیک بودند.که این موضوع ها بر شرایط جوی آن زمان فرانسه نیز حاکمیت داشتند.

 

در این زمان هر ساله آکادمی هنر های زیبای فرانسه در سالن پاریس یک نمایشگاه عمومی برگزار می‌کرد و در آن جا، آثار هنرمندان و نقاشانی را که نقاشی های خود را توسط کمیسیون داوران تاییدیه می‌گرفت را برای عموم مردم و هنر دوستان به نمایش و اجرا می گذاشتند. در دهه ۱۸۶۰ میلادی، چهار هنرمند نقاش، با نام های کلود مونه، آگوست رنوار، آلفرد سیسیلی و فردریک بازیل که عضو آکادمی هنرهای زیبای فرانسه بودند پس از ملاقات با هنرمند و نقاشی سوئیسی به نام چارلز گلیر، به این نتیجه دست یافتند که به نقاشی و طراحی در رابطه با زندگی معاصر و صحنه های طبیعی بیشتر از به تصویر کشیدن صحنه‌های تاریخی و کلاسیک علاقه مند هستند و همین شد که به دنبال تمرین و طراحی بیشتر روی این موضوعات رفته و تمرکز اصلی‌شان را بر روی این موضوع های جدید قرار دادند. که این قضیه بر خلاف قواعد هنری آن زمان بود.

 

توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم

توسعه و پیشرفت سبک امپرسیونیسم از اواخر قرن نوزدهم میلادی رواج یافت. سبک نقاشی امپرسیونیسم همان طور که می دانیم، یک سبک مدرن است. بنابراین با رواج خود و حرکات قلم خود بر روی بوم نقاشی توانست، رویداد های تاریخی را در نقاشی کم رنگ کند؛ در واقع سبک امپرسیونیسم با این کار، سبک تاریخی را در نقاشی ها نفی کرد. ولی با این حال، اولین نمایشگاه نقاشی سبک امپرسیونیسم که در سال ۱۸۷۴ میلادی برپا شد؛ مورد انتقاد و نقد های شدید منتقدان و هنرمندان قرار گرفت. بعد از بنیانگذاران این سبک هنری یعنی: کلود مونه، مانه و پیر آگوست رنوآر؛ هنرمندان دیگری از جمله: ادگار دگا، برت موریسو و کامیل پیسارو از مهم ترین نقاشان وارد شده در این سبک هنری بودند.

 

 

شناخت سبک امپرسیونیسم

بنابراین آن چهار هنرمند، شروع به نقاشی طرح هایی را کردند که در زیر نور طبیعی خورشید صورت می‌گرفتند و نه در زیر نور مصنوعی چراغ ها. این سبک و جنبش جدید، توانست سبک های هنری قرن های دیگر را نیز تحت تاثیر خود قرار دهد. نقاشی های آن ها، صحنه هایی روشن داشتند. چند سال بعد و پس از پیوستن هنرمندان دیگر به سبک آن ها، برای برگزاری نمایشگاهی که آکادمی هر ساله برگزار می‌کرد؛ اثر چمنزار مونه توسط کمیسیون داوران رد شد. علاوه بر این، اثر های بسیاری دیگر از آثار این چنینی هنرمندان گروه نیز رد شدند. چرا که کار آنان بسیار ساختار شکنانه بود.

 

در سال ۱۸۶۳ ناپلئون سوم، در کنار سالن اصلی نمایشگاه عمومی، سالن دیگری را قرار داد، به نام سالن آثار رد شده و در آن جا آثاری که توسط کمیسیون و داوران رد شده بودند را در معرض نمایش مردم قرار می داد تا آن ها مورد قضات مردم نیز قرار گیرند.

 

بر خلاف تصورات، این آثار مورد استقبال و پذیرش شدید مردم قرار گرفتند. به صورتی که بازدید ها از سالن آثار رد شده بیشتر از سالن آثار اصلی نمایشگاه عمومی بود و در سال ۱۸۷۳ به طور رسمی جنبش مکتب امپرسیونیسم توسط مونه رنوار سیلیس آغاز شد.

 

در جواب سوال امپرسیونیسم چیست می‌گویم: امپرسیونیسم از یک نقاشی و نقاشان فرانسوی که نسبت به هنر و زندگی دیده مشترکی داشتند شروع شد. واژه ی امپرسیونیسم از یک واژه فرانسوی با مفهوم ادراک و احساس برگرفته شده است و خود امپرسیونیسم به معنای دریافت حسی شناخته می شود. پیدایش امپرسیونیسم نقاشی، به قرن ۱۹ میلادی برمی‌گردد. بنیان گذاران و ایده پردازان مکتب هنری امپرسیونیسم هنرمندانی از جمله آگوست رنوار، مانه و کلود مونه هستند. شکل گیری مکتب امپرسیونیسم از نقاشی به نام امپرسینی از طلوع آفتاب اثر کلود مونه بود، که پس از این نقاشی نام گروه آن ها و سبک و مکتب هنری آن ها امپرسیونیسم نام گرفت.

 

امپرسیونیسم مخالف اهداف رمانیستم و همسو و طرفدار سبک رئالیسم بودند. رمانیسم بیان می‌کرد که اثر هنری باید بیان‌کننده و بازتابی از عواطف و احساسات خالق آن اثر باشد؛ در صورتی که رئالیسم معتقد بود یک اثر و طرح هنری صرفاً باید بیان کننده حقایق طبیعت باشد. در واقع امپرسیونیسم یک سبک واقع گرایانه است.

 

در ابتدای شکل گیری مکتب امپرسیونیسم، کلود مونه چند تصویر از کلیسای روآن را در ساعات مختلف روز به تصویر کشید. مونه تصاویر کلیسا را همان گونه که در عکس هایشان بودند؛ یعنی با همان سایه ها و رنگ ها به تصویر کشید. هدف مونه از این کار نشان داده و به تصویر کشیدن کلیسا نبود، بلکه می‌خواست حالت های مختلف نور را در ساعات مختلف روز نشان دهد و اعلام کرد که این یک کلیسای امپرسیونیسم است.

 

در آغاز، سبک امپرسیونیسم مورد تمسخر و توهین مردم عادی قرار می گرفت چرا که از انعکاس ها فام های نور بر روی آسمان درختان نا آگاه و غافل بودند و بنفش بودن درختان یا کرم رنگ بودن آسمان در نقاشی ها را که نشانه ی انعکاس نور بر روی آن ها بود را به سخره می‌گرفتند. بنابراین بنیانگذاران این سبک هنری هم، همانند سایر هنرمندان، در مسیر هنری سختی های فراوانی را متحمل شدند.

 

امپرسیونیسم چیست؟ جداسازی رنگ ها، تاکید بر ترسیم دقیق نور، انتخاب موضوعات معمولی برای نقاشی امپرسیونیسم، ضربه‌های کوتاه قلم بر روی بوم، استفاده از رنگ های مکمل برخی از ویژگی های سبک امپرسیونیسم است که مخاطب را به سمت خود جذب می‌کند. شروع این سبک همان طور که گفتیم؛ از نقاشی طلوع آفتاب، اثر کلود مونه، بود. سبک امپرسیونیسم و طرح های انتخابی برای به تصویر کشیدن، درکل سبک زندگی مدرن بود. این مدل از نقاشی، یعنی استفاده از حرکت نور در نقاشی، تا قبل از به وجود آمدن سبک امپرسیونیسم وجود نداشته است.

 

تفاوت سبک امپرسیونیسم با سبک های قبلی

قبل از ظهور سبک امپرسیونیسم، هنرمندان و نقاشان، نقاشی هایی را طراحی می کردند که سوژه اصلی آن ها در مرکز قرار می‌گرفت و بیشتر مربوط به طراحی خطی چهره میشد و توجه مخاطب به سوژه ای که در مرکز قرار داشت جلب می شد و به پس زمینه، توجه آن چنانی صورت نمی‌گرفت. ولی در سبک امپرسیونیسم نقاشان و طراحان اصولاً بر ماجرای اتفاق افتاده در تصویر تاکید دارند. بنابراین سوژه ی اصلی را در اطراف قرار می‌دهند؛ نه در مرکز اصلی! در واقع نقاشی‌های سبک امپرسیونیسم؛ مانند یک عکس اند. در عکس ها، نه تنها سوژه ی اصلی، بلکه اطراف سوژه نیز مورد توجه قرار می گیرد در همین زمان بود که عکاسی نیز طرفداران زیادی را پیدا کرد.

 

 

دوشنبه 15 شهریور 1400  7:55 PM
تشکرات از این پست
mg_printing
mg_printing
کاربر جدید
تاریخ عضویت : خرداد 1401 
تعداد پست ها : 1

پاسخ به:بازار خرید و فروش

تابلو روان چیست ؟ اگر میخواهید تعریف ساده ای از این مطلب داشته باشید بهتر است تا آخر این مقاله با ما همراه باشید .

 

حتما در خیابان ها و معابر مختلف و در اتوبوس ها و مترو و سر در بسیاری از مغازه ها و فروشگاه ها، توجهتان به تابلوهای تبلیغاتی و تابلوهای اعلان رنگارنگ و زیبا جلب شده است. یا شاید برای انجام تبلیغات مغازه خود نیاز به مراجعه به تابلوسازها جهت سفارش و ساخت تابلوهای مختلف داشته اید. در واقع می توان گفت که تابلوهای تبلیغاتی به نوعی هویت و اعتبار صنف مورد نظر را می رساند و خلاقیت و نوآوری در آن می توان نقش بسزایی در جذب مشتری داشته باشد.نوعی از تابلوهایی که از جذابیت بصری بالایی برخوردار بوده و می تواند در بازار پر رقابت امروز نقش مهمی را در جذب مشتری داشته باشد، تابلو روان می نامند.

 

در واقع از این تابلوها می توان به عنوان یک ابزار تبلیغاتی مفید یاد کرد که نام های دیگری مانند تابلوی متحرک، تابلوی ال ای دی و تابلوی الکترونیکی به آن نسبت می دهند. اما شاید برایتان جالب باشد که در رابطه با ساختار این تابلوها و چگونگی عملکرد آنها آشنا گردید. در این مقاله به معرفی تابلو روان و نحوه عملکرد آن، همچنین کاربردهای مختلفی که دارد و به طور کلی هر آنچه در رابطه با تابلوی روان مورد نیاز است اشاره شده است.

 

 

تابلوهای روان در این میان نوعی از تابلوهای مدرن بوده که طرح ها و کلمات مختلف بر روی آنها حرکت کرده و جذابیت زیادی را ایجاد می کند. ساختار تابلو روان با تابلوهای ال ای دی ثابت تقریبا مشابه می باشد و تنها تفاوت آنها در متحرک بودن طرح ها می باشد. با استفاده از نرم افزارهایی که وجود دارد متن ها و کلمات و یا انیمیشن های مختلف از قبل نوشته شده و در تابلو به صورت پشت سر هم شروع به حرکت کردن در رنگ های مختلف می نمایند.

 

رنگ های مختلف تابلوهای روان

 تنوع در تابلوهای روان بسیار بالا بوده و این نوع تابلوها را در رنگ بندی های مختلف طراحی و تولید می کنند. علاوه بر رنگ امکان انتخاب افکت نیز توسط خود فرد امکان پذیر بوده و افکت های مختلفی شامل برند مورد نظر، انیمیشن، جملات مختلف و … می تواند در تابلو روان مورد استفاده قرار گیرد.

 

 تابلو روان تک رنگ از یک رنگ جهت نمایش متن یا لوگو یا انیمیشن مورد نظر استفاده می گردد. استفاده از تابلوهای تک رنگ می تواند برای مشاغلی که نیاز به تابلوهای ساده تر دارند مورد استفاده قرار گیرد.

 

در تابلوهای روان سه رنگ و هفت رنگ طیفی از رنگ ها با توجه به برنامه ای که از قبل به کامپیوتر داده می شود در تابلو استفاده می گردد. حرکت و سرعت این رنگ ها بسته به برنامه زمانی است که از قبل به آنها داده می شود و قابلیت تغییر دادن آنها وجود خواهد داشت.

 

تابلوهای روان فول کالر امکان نمایش تمامی رنگ ها را داشته و قابلیت پخش صدا و ویدئوهای مختلف را نیز دارند. تلویزیون های شهر که امروزه به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار قدرتمند در شهرهای مختلف وجود دارند انواعی از تابلوهای روان فول کالر بوده و مورد استقبال شهرداری ها و سایر افراد جهت انجام تبلیغات مختلف قرار گرفته اند.

 

معرفی انواع تابلوها و تابلو روان

 

امروزه با توجه به رقابتی که در بازارهای مختلف وجود دارد و روش های مختلفی که جهت انجام تبلیغات مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از تابلوهای مختلف می تواند نقش مهمی در این امر داشته و به همین دلیل صاحبان مشاغل مختلف اقدام به سفارش تابلوهای مدرن و زیبا جهت گسترش کسب و کار خود می نمایند. با توجه به اهمیت این موضوع صنعت طراحی و ساخت تابلو را می توان تلفیقی از هنر و صنعت دانست که هنرهای مختلفی مانند گرافیک، خوشنویسی و طراحی در آن دخیل می باشد. مواد اولیه مختلفی جهت ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی مورد استفاده قرار می گیرد و اجرای فنی و رعایت اصول مهندسی در این تابلوها در کیفیت نهایی آن تاثیر بسیاری خواهد داشت. از جمله موادی که ممکن است در ساخت تابلوهای مختلف به کار رفته شود می توان به موادی مانند فلز، استیل، پلاستیک، چوب و مواد ترکیبی اشاره کرد. تابلوهای تبلیغاتی از گذشته و در سال های دور به اشکال سنتی مورد استفاده قرار می گرفتند اما در دو دهه اخیر پیشرفت چشمگیری در این صنعت حاصل شده است و با کمی تحقیق و جستجو و گشتی در شهر می توان انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی را مشاهده کرد.

 

 تابلوهای پلاستیکی، تابلوهای چلنیوم که به صورت حروف برجسته می باشند، تابلوهای فلزی، تابلوهای استیل، تابلوهای فلکس یا بدون نور، تابلوهای رینگی، تابلوهای بک لایت، تابلوهای نئون، تابلوهای ال ای دی ثابت، تابلوهای ال ای دی متحرک و غیره انواع مختلفی از تابلوهای تبلیغاتی می باشند که بسته به نوع کاربرد می توانند در مکان های مختلف به کار رفته شوند.

 

 

تابلوی روان چه مزایایی نسبت به سایر تابلوها دارد؟

با توجه به زیبایی و جذابیت بصری که در تابلوهای روان وجود دارد باعث شده تا استقبال از این تابلوها زیاد بوده و افراد زیادی نسبت به تهیه آن اقدام نمایند. هرچه میزان زرق و برق یک تابلو بیشتر باشد و رنگ های مناسبی در آن به کار رفته باشد توجه افراد و مشتریان مختلف بیشتر جلب شده و به افزایش درآمد حرفه مورد نظر کمک بسیاری می نماید. به همین دلیل است که صنف های مختلف حاضرند هزینه های زیادی را بایت طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی مختلف صرف نمایند.

 

 

راندمان تابلوهای روان به علت شدت و قدرت بیشتر نور نسبت به سایر تابلوهای تبلیغاتی بیشتر بوده و همچنین دارای هیچ گونه نور و تابش مضری برای چشم نمی باشند و از نظر سلامت کاملا تایید شده می باشند. از دیگر مزایایی که برای تابلوهای روان وجود دارد قابلیت برنامه نویسی از پیش تعیین شده آنها می باشد که باعث می شود انتخاب رنگ ها و سرعت حرکت متون و … توسط خود فرد قابل تغییر باشد. با استفاده از این تابلوها می توان در ولتاژهای پایین نیز کار کرد و کاربری بسیار راحت و بدون دردسری دارند.

 

 

در برخی از تابلوهای تبلیغاتی پس از نصب و روشن کردن تابلو گرمای آزار دهنده ای در اطراف تابلو ایجاد می شود که در تابلوهای روان این ویژگی وجود نداشته و هیچ گونه گرمایی حتی در صورت روشن بودن 24 ساعته وجود نخواهد داشت. عمر مفید این تابلوها بسیار بالا بوده و امکان انتخاب طرح و رنگ های مختلف برای طراحی تابلو وجود خواهد داشت.

در ساختار تابلوهای روان از LED استفاده شده است که وجود این ال ای دی ها باعث مصرف برق کمتری نسبت به تابلوهایی که با برق کار می کنند شده است. گاهی این تابلوها به صورت شبانه روزی روشن می باشند و باز هم مصرف برق چندانی نسبت به بسیاری از تابلوهای دیگر ندارند و این یک مزیت بزرگ برای تابلوهای روان محسوب می گردد.

تابلو روان

تابلو روان از چه قطعاتی تشکیل شده است؟

با توجه به ویژگی ها و مزایایی که برای تابلو روان ذکر شد قطعاتی که در این تابلوها به کار رفته اند باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشند که باعث به وجود آوردن این مزایا شده اند. در ادامه به معرفی قطعات مختلفی که در تابلوهای روان به کار رفته است می پردازیم.

 

یکی از مهم ترین اجزای تابلوهای روان ماژول می باشد که در انواع مختلفی وجود داشته و هرچه میزان کیفیت این ماژول بیشتر باشد کیفیت نهایی تابلو روان نیز بالاتر خواهد بود. لامپ های ال ای دی کوچکی سطح ماژول را پوشانده اند و چینش این لامپ های ال ای دی در کنار یکدیگر در نهایت طرح مورد نظر که شامل متن، تصویر، لوگو، انیمیشن و… می باشد را می سازد. IC ماژول، برد آدرس دهی ماژول، چیپ ست و قاب پلاستیکی از اجزای تشکیل دهنده ماژول می باشند که دستورات مختلف از برد ماژول دریافت شده و با توجه به فرمان هایی که می دهد در نهایت باعث روشن و خاموش شدن ال ای دی های مختلف می گردد. امکان تعویض ماژول ها در صورت خرابی آنها وجود داشته و می توان به راحتی یک ماژول خراب و سوخته را با ماژول سالم جایگزین نمود.

ماژول ها از تعدادی پیکسل تشکیل شده اند و این پیکسل ها در ماژول های تک رنگ دارای یک LED و در ماژول های dual دارای دو LED و در ماژول های فول کالر دارای چهار LED  می باشند. هر چقدر فاصله پیکسل ها به یکدیگر نزدیک تر باشد کیفیت تصویر بهتری را در تابلو روان خواهیم داشت.

برد کنترل می تواند اطلاعات را به ماژول ها داده و آنها را دریافت نماید. تمامی از اطلاعات پخش شده در تابلو روان، در برد کنترلر تابلو قرار می گیرند و در انواع مختلفی وجود داشته و توانایی پشتیبانی از انواع ماژول ها را دارند.

برد کنترلر تابلو روان نیاز به جریان الکتریکی دارد که این جریان توسط منبع تغذیه تامین شده و همچنین ولتاژ متناوب به ولتاژ مستقیم تبدیل می گردد. در واقع می توان گفت که منبع تغذیه باعث رساندن برق به ماژول ها شده و در نهایت منجر به روشن شدن ال ای دی ها می گردد. تعداد منابع تغذیه در تابلو مدار باید به تعداد ماژول های به کار رفته در آن باشد.

از واشر آب بندی به منظور جلوگیری از نفوذ آب و باران به داخل تابلو استفاده می شود و در صورت عدم استفاده از آن می توان از چسب مخصوصی استفاده کرد که این چسب در بین شکافی که میان قطعات مختلف و تابلو وجود دارد ریخته شده و باعث می شود آب به داخل تابلو نفوذ نکند.

 

در این مقاله با مزایا و ویژگی های تابلو روان تا حدودی آشنا شدیم ولی با توجه به تخصصی بودن ساخت و نصب تابلوهای روان بهتر است این کار را به متخصصین این حرفه بسپارید.

پنج شنبه 26 خرداد 1401  11:53 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها