0

کاهش 13 درصدي تلفات جاده اي در خراسان شمالي

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

کاهش 13 درصدي تلفات جاده اي در خراسان شمالي

 

کاهش 13 درصدي تلفات جاده اي در خراسان شمالي
گروه استان ها- فرمانده انتظامي استان خراسان شمالي از کاهش 13 درصدي تلفات برون شهري و درون شهري در سطح استان طي 9 ماهه سال جاري خبر داد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، سردار "ابوالقاسم اسفندياري" فرمانده انتظامي استان خراسان شمالي در خصوص مطلب فوق گفت: طي 9 ماهه سال جاري 238 نفر تلفات برون شهري و درون شهري به ثبت رسيده در حالي که اين ميزان طي مشابه سال قبل تعداد 299 نفر تلفات بوده است .

وي افزود: طي اين مدت 26 درصد در تصادفات فوتي، 32 درصد در جرحي،52 درصد در خسارتي، 41 درصد در تعداد فوت شدگان و 29 درصد در تعداد مجروحين کاهش داشته ايم.

اين مقام انتظامي ادامه داد : در اعمال قانون و صدور برگ جريمه در رانندگي برون شهري 14 درصد کاهش و در اعمال قانون درجرايم و تخلفات رانندگي درون شهري با 13 درصد افزايش روبرو بوده ايم .

وي با اشاره به اينکه در حوزه جرائم سنگين ، سرقت مسلحانه ، راهزني ، سرقت طلا فروشي ، ترور و انفجارموردي نداشته ايم گفت : اين موضوع مي تواند جزء موارد استثناء در کشور باشد .

"اسفندياري" با اشاره به 21 مورد وقوع قتل در 9 سال جاري افزود: اين رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل تغييري نداشته و همه اين موارد کشف شده است.

فرمانده انتظامي استان خراسان شمالي در ادامه از کشف 500 کيلو انواع مواد مخدر خبر داد و گفت : اين تعداد در حوزه مواد مخدر صنعتي و شيميايي 28 کيلو مي باشد که نسبت به مدت مشابه سال قبل با 58 درصد افزايش روبرو بوده ايم .

وي با اشاره به سومين سفر رياست جمهوري به خراسان شمالي از ايجاد اردوگاه در اين استان خبر داد و افزود : از حدود 15 هزار معتادي که درسطح استان داريم 5 هزار نفر به صورت تفنني مصرف مي کنند .

سردار" اسفندياري " عمده نگراني را در بحث استعمال مواد مخدر صنعتي در حوزه بانوان اعلام کرد و اذعان داشت : تبليغات سوئي در خصوص استعمال اين مواد به عنوان مواد لاغر کننده و شفاف کننده پوست انجام مي شود .

فرمانده انتظامي استان خراسان شمالي 60 درصد از وقوع جرائم را در شهرستان بجنورد ، 15 درصد را در شهرستان شيروان و 8 درصدر را در شهرستان مانه وسملقان که بين رتبه هاي اول تا سوم مي باشند اعلام نمود .


انتهاي خبر // پایگاه خبری پلیس ایران //

چهارشنبه 8 دی 1389  9:12 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها