0

تولید بنزین 38 میلیون لیتر افزایش می یابد

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

تولید بنزین 38 میلیون لیتر افزایش می یابد

 

چهارشنبه 8 دي 1389 ۱۴ : ۴۶ ساعت
منبع : اکونیوز
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
معاون وزیر نفت :
معاون وزیر نفت گفت: با تکمیل و بهره برداری از طرح های های نیمه تمام بنزین‌سازی و بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها ، 38 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین افزوده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری اقتصادی ایران(econews.ir)، "علیرضا ضیغمی" با بیان این مطلب افزود: با پایان طرح های نیمه تمام ساخت پالایشگاه های جدید ،‌ 12 میلیون و 800 هزار لیتر و با تکمیل طرح های بهینه‌سازی و توسعه پالایشگاه های موجود 26 میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین کشور اضافه خواهد شد.
وی تاکید کرد: قصد داریم تا پایان سال آینده تعهدات خود را برای افزایش ظرفیت الایشگاه‌ها عملی کنیم.
ضیغمی افزود: هم اکنون روزانه 235 میلیون لیتر فرآورده‌های نفتی تولیدی از طریق خطوط لوله انتقال و ناوگان دریایی، ریلی و زمینی به مناطق مختلف کشور منتقل می‌ شود.
مدیر عامل شرکت ملی پالایش و پخش فراروده های نفتی ایران گفت: از زمان اغاز سهمیه بندی بنزین یعنی از تیر 1386 تا اغاز هدفمندسازی یارانه ها ، میانگین مصرف بنزین کشور روزی 66 میلیون و 300 هزار لیتر بود که در روزهای بعد از هدفمندی یارانه ها به میانگین 62 میلیون و 500 هزار لیتر رسیده است.
ضیغمی در باره مصرف گازوییل هم گفت: در اوج مصرف ، روزانه 110 میلیون لیتر گازوئیل در کشور مصرف می شود که با اجرای قانون هدفمندساز‌ی یارانه‌ها این میزان کاهش یافته است.
وی درباره واردات گازوییل هم افزود : هر سال فقط در ماه های سرد سال واردات گازوییل داشتیم که چنانچه این رقم را به مقیاس کل سال محاسبه کنیم، ‌به طور میانگین معادل 3 میلیون لیتر در روز واردات داشتیم که خوشبختانه امسال میزان واردات گازوییل به حداقل رسیده است.

چهارشنبه 8 دی 1389  6:38 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها