0

‫انگشت مجلس بر حياط خلوت های دولت

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

‫انگشت مجلس بر حياط خلوت های دولت

 

چهارشنبه 8 دي 1389 ۱۶ : ۵۷ ساعت
منبع : فردا
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
‫پايان سناريوی سازمان ملی جوانان ؛
تبدیل این حیاط خلوت که می رفت محل رفت و آمد نزدیکان یک طیف خاص از اطرافیان رییس جمهور باشد، به وزارتخانه ای که نظارت نمایندگان مجلس بر آن را در پی خواهد داشت.

نکته حائز اهمیت در این میان تبدیل این حیاط خلوت که می رفت محل رفت و آمد نزدیکان یک طیف خاص از اطرافیان رییس جمهور باشد، به وزارتخانه ای است که نظارت نمایندگان مجلس بر آن را در پی خواهد داشت.
نمایندگان مجلس درحالی با کلیات طرح ادغام سازمان تربیت بدنی و سازمان ملی جوانان و تصویب وزارتخانه ای با عنوان ورزش و جوانان موافقت کردند که دلایل آن را نظارت مجلس بر این حوزه و هم کاستن از زحمات رییس جمهور عنوان کرده اند.

به گزارش سرویس سیاسی «فردا» در بحبوحه رفت و آمدها و بی سرپرستی سازمان ملی جوانان کشور، نمایندگان مجلس با طرح تشكيل وزارت ورزش و جوانان موافقت کردند، وزارتخانه ای که با تشکیل آن سازمان ملی جوانان منحل خواهد شد.

به روشنی می توان دریافت که عزل و نصب ها و حاشیه های اخیر این سازمان، بدون تاثیر بر عزم نمایندگان برای رای مثبت به انحلال سازمان ملی جوانان نبود.

پس از برکناری بذرپاش و صدور حکم ریاست برای ترکستانی و تایید و تکذیب های فراوان رییس جدید برای پذیرفتن این حکم، ترکستانی به دلیل بیماری خود راهی بیمارستان شد و این سازمان را بی سرپرست گذاشت. ادامه این داستان عزم نمایندگان را جزم کرد که با قاطعیت وزارتخانه ای را جایگزین آن سازمان کرده تا بلکه به مشکلات جوانان کشور هم نگاهی شود.

این سازمان که طبق گفته کارشناسان تاثير زيادي در برنامه‌های جوانان و حل مشكلات و چالش‌های آنان نداشت و سئوال های فراوانی نیز در انجام وظایف خود برجای گذاشته است، از ماه ها پیش مورد انتقاد بسیاری از نمایندگان مجلس قرار گرفته بود، خصوصا اعضای کمیسیون اجتماعی وفرهنگی در گفتگوهایی بر ضرورت انحلال آن تاکید کرده بودند.

بسیاری از کارشناسان طرح های سازمان ملی جوانان را مورد مزاح و وجود آن را امری نابه جا عنوان کرده بودند، مانند اعطاي گواهينامه ازدواج به جوانان، گواهینامه ای که مورد تمسخر قرار گرفت و به گواهينامه پايه دو رانندگي تشبیه شد. در نهایت به سخره گرفتن این سازمان -که برای بهبود سرنوشت جوانان کشور راه اندازه شده بود- به مزاج نمایندگان ملت خوش نیامد و با تدبیری به قول خود به جا، تصمیم به نبود آن گرفتند و گفتند که وجود آن هزینه بر است و باید با سازمانی دیگر همچون سازمان تربیت بدنی ادغام شود.

نمایندگان مجلس که فاصله گرفتن این سازمان از وظایف اصلی خود را مهم ترین دلیل خود عنوان می کردند، خواهان نظارت هرچه بیشتر بر آن در قالب ایجاد وزارتخانه ورزش و جوانان شدند و گفتند که تنها راه نظارت و پاسخگو کردن آن، تشکیل وزارتخانه است.

نمایندگان می گویند از آنجایی که آینده کشور به دست جوانان و قسمتی از آینده جوانان نیز به دست همین سازمان است، باید تدبیری اندیشیده می شد تا در قالب طرحی تعامل آن با مردم از طریق نمایندگان بیشتر شود چراکه پاسخگویی آن نیز بیشتر می شد. این سازمان را وزارتخانه می کنیم هم بتوانیم نظارت دقیق تری بر آن داشته باشیم و هم ظرفیت آن برای خدمت رسانی به جوانان افزایش یابد.

نکته حائز اهمیت در این میان تبدیل این حیاط خلوت که می رفت محل رفت و آمد نزدیکان یک طیف خاص از اطرافیان رییس جمهور باشد، به وزارتخانه ای است که نظارت نمایندگان مجلس بر آن را در پی خواهد داشت.

چهارشنبه 8 دی 1389  6:26 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها