0

مید: 2011 سال اقتصادی ایران خواهد بود لازم به ذکر است ،گزارش اقتصا

 
AR_jalal313
AR_jalal313
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1210
محل سکونت : فارس

مید: 2011 سال اقتصادی ایران خواهد بود لازم به ذکر است ،گزارش اقتصا

 

مید: 2011 سال اقتصادی ایران خواهد بود

لازم به ذکر است ،گزارش اقتصاد ایران 2011 به عنوان اولین و جامع ترین گزارش اقتصاد ایران می باشد که قرار است 87400 نسخه آن در 120 کشور جهان توزیع شود و حوزه های مختلف ایران از جمله دیپلماسی ،اقتصاد کلان ، انرژی،کشاورزی،توریسم و گردشگری ،بانکداری ،سرمایه گذاری خارجی،خصوصی سازی و غیره را به سیاستمداران و مقامات پولی و بانکی کشور ،شرکتهای سرمایه گذاری و بنگاههای اقتصادی معرفی نماید.
سال 2011 ظرفیتهای اقتصادی ایران در بخشهای مختلف به کشورهای جهان معرفی خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی و فنی ایران به نقل ازنشریه اقتصادی مید،بر اساس این گزارش ،موسسه انتشاراتی The Business Yearبا مشارکت سازمان سرمایه گذاری و کمکهای اقتصادی وفنی ایران برای اولین بار در جهان گزارش اقتصاد ایران  Iran Business Year 2011 را به زبان انگلیسی منتشر خواهد کرد.

همچنین بر اساس گزارش سایت خبری ameinfo: تمدن یکهزار ساله ایران و فرهنگ غنی این کشور ، ایران را برای چالشهای قرن بیست و یکم آماده کرده است و ایران به خوبی با اعتماد و تصمیم راسخ در جهت توسعه اقتصادی کشور ،گام بر می دارد  .

بر پایه این گزارش،کشور ایران با تغییر در قوانین  خود، قصد دارد ورود  سرمایه گذاران خارجی ،بانکهای خارجی  و بیمه  های خارجی  را به کشور تسهیل نماید.

این گزارش خاطر نشان می کند: انتظار می رود با اطلاع رسانی فرصتها،ظرفیتها،محیط اقتصادی کشور ،مزیت ها و مقررات جمهوری اسلامی ایران برای سرمایه گذاران خارجی و ترسیم چشم اندزهای آتی، حجم سرمایه گذاری مستقیم خارجی و مبادلات اقتصادی کشور افزایش یابد و ایران نقش اصلی  خود را در اقتصاد بین الملل ایفا نماید. 

در گزارش اقتصاد ایران 2011 ،مصاحبه هایی با سیاستگذاران و مدیران بخشهای دولتی و خصوصی از جمله: رییس جمهور، وزیر امور اقتصادی و دارایی ،رییس بانک مرکزی ،رییس کل سازمان سرمایه گذاری و وکمکهای اقتصادی وفنی ایران ، روسای اتاق بازرگانی ،شرکت های خصوصی و سرمایه گذاران خارجی در حوزه های مختلف اقتصادی  انجام شده است .

لازم به ذکر است ،گزارش اقتصاد ایران 2011 به عنوان اولین و جامع ترین گزارش اقتصاد ایران می باشد که قرار است 87400 نسخه آن در 120 کشور جهان توزیع شود و حوزه های مختلف ایران از جمله دیپلماسی ،اقتصاد کلان ، انرژی،کشاورزی،توریسم و گردشگری ،بانکداری ،سرمایه گذاری خارجی،خصوصی سازی و غیره را به سیاستمداران و مقامات پولی و بانکی کشور ،شرکتهای سرمایه گذاری و بنگاههای اقتصادی  معرفی نماید. 

این گزارش در پایان خاطر نشان می کند: توزیع جغرافیایی این گزارش 31 درصد در اروپا،26 درصد در آمریکای شمالی،21 درصد در خاورمیانه و کشورهای حاشیه خلیج فارس،12 درصد در آسیا ،6 درصد در آفریقا و در برخی از کشورهای دیگر خواهد بود.


چهارشنبه 8 دی 1389  4:40 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها