0

ساخت تراشه 1000 هسته‌اي براي رايانه‌هاي خانگي

 
samsam
samsam
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 50672
محل سکونت : یزد

ساخت تراشه 1000 هسته‌اي براي رايانه‌هاي خانگي

كارشناسان ادعا مي‌كنند به زودي سيستم‌هاي رايانه‌اي را به پردازنده‌هاي 1000 هسته‌اي مجهز خواهند كرد.

http://www.promwad.com/images/stories/services/fpga.jpg

به نقل از آبرگيزمو، دانشمندان آمريكايي هم‌اكنون موفق به ساخت نمونه اولين پردازنده 1000 هسته‌اي روي يك تراشه واحد شده‌اند كه سرعت آن 20 برابر از سريع‌ترين پردازنده‌هاي كنوني مخصوص رايانه‌هاي روميزي سريع‌تر است.
در حال حاضر پردازنده‌هاي دو و چهارهسته‌اي در انواع رايانه‌هاي شخصي مورد استفاده قرار مي‌گيرند و برخي منابع آگاه خبر از عرضه نخستين گوشي‌هاي هوشمند مجهز به پردازنده‌هاي دوهسته‌اي در سال 2011 داده‌اند.
اين دانشمندان براي ساخت پردازنده مذكور از تراشه ويژه‌اي موسوم به FPGA استفاده كرده‌اند كه شامل يك ميليون ترانزيستور روي يك تراشه واحد مي‌شود.
دانشمندان آمريكايي براي ساخت اين پردازنده ميليون‌ها ترانزيستور را در يك گروه واحد روي يك تراشه قرار داده‌اند و آن‌ها را طوري تنظيم كرده‌اند كه هر بخش از آن‌ها مي‌تواند وظيفه متفاوتي را انجام دهد. در اين تراشه 1000 هسته پردازشگر مجزا و كوچك قرار دارد كه هر يك از آن‌ها مي‌توانند بخشي از سيستم پردازشي رايانه را به تنهاي انجام دهند.
اين تراشه فوق پيشرفته كه براي رايانه‌هاي خانگي ساخته شده است نه تنها از نظر تعداد هسته پردازشگر با كليه محصولات مشابه موجود در بازار متفاوت است، بلكه نسبت به محصولات كنوني انرژي بسيار كمتري مصرف مي‌كند و در خانواده محصولات الكترونيكي سبز طبقه‌بندي مي‌شود.

چهار راه برای رسیدن به آرامش:
1.نگاه کردن به عقب و تشکر از خدا  2.نگاه کردن به جلو و اعتماد به خدا  3.نگاه کردن به اطراف و خدمت به خدا  4.نگاه کردن به درون و پیدا کردن خدا

پل ارتباطی : samsamdragon@gmail.com

تالارهای تحت مدیریت :

مطالب عمومی کامپیوتراخبار و تکنولوژی های جدیدسیستم های عاملنرم افزارسخت افزارشبکه

 

چهارشنبه 8 دی 1389  4:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها