0

روشهایی ساده برای رفع کبودی دور چشم!! ::.

 
fahime14
fahime14
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 470

روشهایی ساده برای رفع کبودی دور چشم!! ::.

سیاهی و کبودی اطراف چشم می تواند دلایل متعددی داشته باشد که جدای از دلایل پزشکی که شخص با مراجعه به پزشک می تواند بر طرف کند، می توان به مراقبت هایی که در پیشگیری و بهبود آن موثر است اشاره کرد:

1.
گاهی و بیشتر اوقات کبودی هاله ی چشمان از بی خوابی و یا کم خوابی های متوالی و طولانی و در کل استراحت ناکافی به خصوص در شب می باشد که این مورد بسیار حایز اهمیت است. پس اولین و مهمترین مورد داشتن خواب کافی و مفید و راحت در شب است(7 تا 9 ساعت در شبانه روز)

2.
هر صبح پس از بیدار شدن صورتتان را با آب سرد و خنک بشویید چون بر اثر سردی آب رگهای خونی زیر چشمان منقبض شده و پس از چند دقیقه به حالت اولیه می گردند که تکرار این عمل هر روز به خون رسانی به اطراف چشم کمک خواهد کرد.

3.
هر شب هنگام خواب پس از آنکه به زیر چشم مقدار کمی روغن نارگیل یا بادام زدید به آرامی بوسیله ی نوک انگشتان از زیر چشمان تا روی گونه ها را ضربه زده و به نوعی ماساژ دهید.

4. هفته ای 3 الی 4 بار از دو حلقه خیار با پوست و یا از پوست خیار به شکل نواری پهن استفاده کرده و در آرامش و به حالت خوابیده بر روی چشمانتان گذاشته، پس از ده دقیقه بردارید و با آب سرد بشویید.

5.
هفته ای 2 الی 3 بار از چای کیسه ای نیم گرم استفاده کنید به طوری که دو عدد چای کیسه ای نیم گرم را کاملا فشرده و آنها را به حالت خوابیده و در آرامش بر روی چشمان گذاشته و پس از ده دقیقه بردارید و با آب سرد یشویید.

6.
کاهش مصرف سیگار در مورد افراد سیگاری کبودی دور چشم را برطرف خواهد کرد و نیز کاهش مصرف نمک در غذا نیز به بهبود این امر کمک خواهد کرد.

7.
مصرف سبزیجات به خصوص اسفناج و جعفری و کاهو، همینطور انواع میوه ها به خصوص انار و موز و نوشیدن آب کافی (حد اقل 8 لیوان در روز) بسیار در برطرف کردن کبودی دور چشم موثر است.

8.
خوردن پسته، بادام، فندق و گردو به همراه صبحانه و یا در طول روز در رفع کبودی دور چشم کمک خواهد کرد.

9.
درمان اصلی کبودی چشمان افزایش خون رسانی است که حتما پس از مراجعه به پزشک متخصص و تجویز ایشان با خوردن ویتامین C و ویتامین D می توانید آن را درمان کنید.
 

چهارشنبه 8 دی 1389  12:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها