0

بی توجهی به توسعه مترو و افزایش آلودگی هوای تهران

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

بی توجهی به توسعه مترو و افزایش آلودگی هوای تهران

 

چهارشنبه 8 دي 1389 ۱۰ : ۴۱ ساعت
منبع : خانه ملت
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در جلسه با حضور مسئولان ذی‌ربط مشخص شد عامل اصلی آلودگی هوای کلانشهرها عدم کمک به توسعه مترو است.

عیسی جعفری در گفت‌وگو با خانه ملت، با بیان اینکه جلسه کمیسیون کشاورزی با حضور جمعی از مسئولان زیست محیطی برگزار شد، تصریح کرد: با حضور مسئولان سازمان‎ حفاظت محیط زیست، سازمان جنگل‌ها و مراتع و آبخیزداری، سازمان هواشناسی، استانداران و شهرداران کلان‌شهرها و نمایندگان وزارتخانه‌های بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امور خارجه، نفت و صنایع، راهکارهای مقابله با چالش‌های زیست‌محیطی و پدیده گرد و غبار و تأثیر آن بر آلودگی هوا بررسی شد.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس با اشاره به گزارش های ارائه شده از سازمان های مختلف، گفت: در نهایت مشخص شد یکی از عوامل اصلی ایجاد آلودگی در کلان شهرها عدم توسعه مترو و استاندارد نبودن خوردوهای تولیدی کشور است.

عضو هیات رییسه کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه مسئولان از عدم اجرای دقیق و درست قوانین از جمله در زمینه توسعه مترو گله‌مند بودند، افزود: در این نشست مطرح شد دستگاه های نظارتی از جمله سازمان محیط زیست توجه کافی بر روی افزایش آلاینده ها نداشته و استاندارد دقیقی برای این موضوع تعریف نکرده اند.

جعفری با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: نتایج اعلام شده در این گزارش بسیار وحشتناک بود چرا که پس از تصویب تشکیل شورای عالی محیط زیست هیچ جلسه ای در این زمینه برگزار نشده است.

سخنگوی کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه مقرر شده کمیته ای مشترک بین مجلس و سازمان‌های مربوطه تشکیل شود، تصریح کرد: این کمیته به مدت یک ماه باید تعریف دقیقی از استاندارهای محیط زیست در تمام بخش ها ارائه کند، همچنین زمان آلودگی کلانشهرها را مشخص کند.

جعفری ادامه داد: در گزارشی که این کمیته به مجلس ارائه خواهد داد، باید برنامه عملیاتی برای مقابله با ریزگردها و طوفان‌های غرب و جنوب غرب ارائه شود و برای اطفاء حریق در جنگل‌ها نیز فکر اساسی و مستمری صورت گیرد.

به گفته این نماینده، کمیته مشترک در خصوص بازیافت آلاینده های بیمارستانی نیز باید تصمیمی اتخاذ کند.

کمیته مشترک سازمان‌های ذی ربط با مجلس رسما کار خود را از روز شنبه 11 دی ماه آغاز خواهد کرد.

 
 
چهارشنبه 8 دی 1389  11:22 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها