0

فريدون معيني: وظيفه کميته فني انتخاب سرمربي نيست

 
hasan119
hasan119
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : مرداد 1388 
تعداد پست ها : 3549
محل سکونت : تهران

فريدون معيني: وظيفه کميته فني انتخاب سرمربي نيست

رئيس کميته تيم هاي ملي در پاسخ به انتقادات مطرح شده نسبت به اينکه انتخاب هومن افاضلي با نظر کميته فني صورت نگرفت ، گفت: کميته فني نظر مشورتي دارد و انتخاب سرمربي جزو وظايف آن نيست.


  فریدون معینی ضمن بیان این مطلب ابتدا با اشاره به وظایف کمیته فنی اظهار داشت : کمیته فنی ، یکی از کمیته های فدراسیون فوتبال است که ماموریت آن ارتقای کیفیت فوتبال کشور است. به این ترتیب که این کمیته از تعامل نزدیک با سایر ارکان فدراسیون و به خدمت گرفتن صاحب نظران برجسته ملی و بین المللی و همچنین بهره مندی از فناوریهای جدید مرتبط با فوتبال ماموریت خود را به انجام می رساند . اولویت اول در این کمیته ارتقای کیفیت تیم های ملی فوتبال است ولی حاکمیت اخلاق حرفه ای و احترام به ارزش های ملی در فوتبال کشور هم از دیگر اجزای محوری در ماموریت کمیته فنی است.

معینی درباره اهداف این کمیته گفت: ارتقای استانداردهای فوتبال ، توسعه دانش فنی فوتبال ، نظارت و ارزیابی روند ارتقای کیفی فوتبال ، ارتقای عملکرد فنی تیم های ملی فوتبال ، توسعه تعامل فنی بین باشگاهها و تیم های ملی فوتبال کشور، گسترش تعاملات فنی فوتبال کشور با فوتبال آسیا و جهان توسعه اخلاق حرفه ای احترام به ارزش های ملی در فوتبال کشور و تعمیق مستمر همگرایی ملی بین صاحب نظران و دست اندرکاران فوتبال در جهت تامین اهداف کلی و ارتقای کیفی فوتبال کشور از اهداف کمیته فنی است.
 
رئیس کمیته تیم های ملی در این باره که گفته شده وظیفه کمیته فنی انتخاب سرمربی برای تیم های ملی است گفت: متاسفانه در یکی دو روز گذشته و پس از انتخاب هومن افاضلی به عنوان مسئول فنی هدایت تیم امید تا زمان انتخاب سرمربی این تیم عنوان شده که کمیته فنی می بایست برای تیم های ملی سرمربی انتخاب کند درحالی که براساس آئین نامه کمیته فنی وظایف و اختیارات این کمیته تدوین و بروز رسانی ارتقای کیفی و فنی فوتبال کشور برای ارائه به هیئت رئیسه فدراسیون جهت تصویب است . ضمن اینکه نظارت و ارزیابی عملکرد بخش های مختلف کشور در چارچوب نقشه راه تعیین شده برای رسیدن به ارتقای کیفی و فنی فوتبال کشور و انتشار نتایج دوره ای آن تعیین شده است.

معینی ادامه داد : وظیفه بعدی کمیته فنی بررسی عملکرد فنی تیم های ملی و ارائه تحلیل و پیشنهادات لازم درجهت ارتقای عملکرد تیم های ملی است . اما نکته اصلی اینجاست که براساس آئین نامه پیشنهاد اعضای کادرفنی تیم های ملی و مشارکت در سازماندهی و شکل گیری و تقویت تیم های ملی وظیفه اصلی کمیته فنی است. بنابراین در آئین نامه کمیته فنی کلمه انتخاب دیده نمی شود . در واقع کمیته فنی سرمربی پیشنهاد می کند اما سرمربی انتخاب نمی کند و تنها نقش نظارتی دارد.
 
رئیس کمیته تیم های ملی در ادامه گفت: علاوه بر این بررسی و تحلیل پیشنهادات باشگاهها و مربیان و کارشناسان فوتبال در زمینه های مرتبط با ماموریت کمیته، بررسی و تایید تقویم سالیانه تیم های ملی و ارائه پیشنهادات لازم به کمیته تیم های ملی ، تدوین و بروز رسانی منشور اخلاق حرفه ای و احترام به ارزش های ملی در فوتبال ایران و نظارت بر اجرای آن از وظایف کمیته فنی است.

سه شنبه 7 دی 1389  10:58 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها