0

> شهدا> دفاع مقدس > سعيد آرام

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

> شهدا> دفاع مقدس > سعيد آرام

شهدا> دفاع مقدس > سعيد آرام


شهيد سعيد آرام


 

 

تاريخ تولد :25/2/1347

نام پدر :علي

تاریخ شهادت : 5/4/1366

محل تولد :قزوين /قزوين /-

طول مدت حیات :19

محل شهادت :كردستان

مزار شهید :

سعيد آرام در روز بيست و پنجم ارديبهشت‌ماه سال 1347 هـ.ش در شهرستان قزوين چشم به جهان گشود. تحصيلات خود را در زادگاهش به اتمام رسانده و موفق به اخذ مدرک ديپلم رياضي گرديد. آرام از نوجواني به مطالعه علاقه‌مند بود و اغلب کتب ديني مي‌خواند، در نتيجه با معارف اسلامي آشنا گشته بود.
در دوره‌ي دبيرستان با بسيج دانش‌آموزي همکاري نزديک داشت. شيفته‌ي امام و انقلاب اسلامي بود. اگرچه به جهت صغر سنّي نتوانسته بود در خلق انقلاب اسلامي نقش فعّالي داشته باشد، ولي در حفظ دستاوردهاي آن و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي با جان و دل مي‌کوشيد. استعداد خوبي در مسايل علمي داشت و با دوستانش صميمانه برخورد مي‌نمود. دوره‌ي دبيرستان وي مصادف با سال‌هاي اول جنگ بود که آرام ضمن تحصيل، بارها به مناطق جنگي اعزام گرديد و در عمليات‌هاي متعدّدي شرکت نمود.
شرکت در عمليات‌هاي دفاع مقدس او را از مطالعه و درس باز نداشت؛ وي علي‌رغم حضور مداوم در جنگ، در آزمون سراسري سال 1365 شرکت نموده و از رشته‌ي «مهندسي قدرت» دانشگاه تبريز پذيرفته شد؛ ولي احساس تکليف در مورد سرنوشت جنگ و لبيک به فرمان امام (ره) بار ديگر آرام را به ميدان‌هاي نبرد کشاند؛ دانشگاه تبريز را رها کرده و راهي دانشگاه عشق و عرفان گرديد و با توجه به اخلاصي که از خود نشان داد، خيلي زود از اين دانشگاه فارغ‌التحصيل گرديده و در غروب پنجم تيرماه 1366 در منطقه‌ي عملياتي «نصر 5» در سن 19 سالگي به درجه‌ي رفيع شهادت نايل آمد.

منبع:پرونده شهيد در مديريت فرهنگي دانشگاه تبريز  

 
 
سه شنبه 7 دی 1389  8:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها