0

سیدحسن خمینی: اگر تزاحمی در اجتهاد افراد به وجود بیاید حتما نظر ولی فقیه لازم الاتباع خواهد بود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سیدحسن خمینی: اگر تزاحمی در اجتهاد افراد به وجود بیاید حتما نظر ولی فقیه لازم الاتباع خواهد بود

 
آقای قالیباف را می پسندم چرا که کارآمدی را تقویت کرده است
سیدحسن خمینی: اگر تزاحمی در اجتهاد افراد به وجود بیاید حتما نظر ولی فقیه لازم الاتباع خواهد بودسید حسن خمینی گفت: پذیرش مکتب امام یکی از اصول موضوعه اجتهاد در آرا و اندیشه های ایشان است و این اجتهاد باید توسط اهل آن و افراد صاحب صلاحیت صورت پذیرد. 
 
به گزارش جماران، حجت الاسلام  والمسلمین سید حسن خمینی در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت پیشرفت و عدالت ایران اسلامی با بیان این مطلب اظهار کرد: ارجاع به متون و پاسخ های آماده در پاسخ به سوالات جدید کار درستی نیست و باید پاسخ های جدید که البته برگرفته از همان متون و آرا و اندیشه هاست، ارائه شود. وی در تبیین این موضوع با اشاره به از سرگیری روابط با رژیم آل سعود پس از شدت برخورد امام با آن گفت: مبنای این تصمیم نیز رویکرد اجتهادی در مکتب امام بود.
 
سید حسن خمینی افزود: البته این اجتهاد باید بر پایه اصول و مبانی شکل بگیرد که امسال رهبرمعظم انقلاب در مراسم روز 14 خرداد نمونه هایی از این اصول را تبیین فرمودند.  یادگار امام تصریح کرد: البته اگر تزاحمی در اجتهاد افراد به وجود بیاید حتما نظر ولی فقیه بالفعل لازم الاتباع خواهد بود و همه باید بپذیرند.وی با توصیه به رعایت انصاف و ادب در فعالیت سیاسی و حزبی توصیه کرد: هیچ گاه از دایره انصاف خارج نشوید و اگر درباره افراد قضاوت می کنید حتما وضعیت و موقعیت آن ها را درنظر بگیرید.
 
سید حسن خمینی با انتقاد از گسترش هتک حرمت در فضای مجازی و تاکید بررعایت ادب و اخلاق در فعالیت رسانه ای گفت: قطعا آیندگان روایت خواهند کرد که انقلاب اسلامی و حرکت امام خمینی(ره) مبداء بیداریِ روح دینداری و معنویت در جهان است.وی همچنین با بیان این که ما به کارآمد ساختن نظام نیاز داریم  تا در حوزه مسائل اجتماعی اقتصادی شاهد رشد و پیشرفت باشیم اظهار کرد: من به همین دلیل آقای قالیباف را می پسندم که کارآمدی را تقویت کرده است زیرا کارآمدی یک دستگاه، کار بزرگی است، گرچه با یک گل بهار نمی شود و همه دستگاه ها باید این گونه باشند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 12 دی 1394  8:12 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها