0

آثار حضور قلب در نماز

a433b6090c
a433b6090c
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 14919

آثار حضور قلب در نماز

آثار حضور قلب در نماز

http://file.tebyan.net/a433b6090c/%D9%BE%D9%88%D8%B4%D9%87%20%D8%A8%D8%AF%D9%88%D9%86%20%D9%86%D8%A7%D9%85/%D9%86%D9%85%D8%A7%D8%B2/2.jpg

قال رسول الله -(ص):
ایما عبد التفت فی صلاته قال الله: یا عبدی الی من تقصد و من تطلب اربا غیری ترید او رقیبا سوای تطلب ؛ او جوادا خلای تبغی و انا اکرم الاکرمین و اجود الاجودین و افضل المعطین اثیبک ثوابا لا یحضی قدره اقبل علی فانی علیک مقبل و ملائکتی علیک مقبلون فان اقبل زال عنه اثم ما کان منه فان التفت ثانیة اعاد الله له مقالته فان اقبل علی صلاته غفر الله له و تجاوز عنه ما کان منه فان التفت ثالثة اعاد الله له مقالته فان اقبل علی صلاته غفر الله له ما تقدم من ذنبه فان التفت رابعة اعرض الله عنه و اعرضت الملائکة عنه و یقول و لیتک یا عبدی الی ما تولیت ؛ ‏
هر بنده‏ای که در حال نماز به غیر خدا التفات کند، خدا به او می‏گوید: ای بنده من!چه کسی را قصد کرده‏ای و او را طلب می‏کنی؟آیا جز من پروردگار و نگهبانی را می‏جویی؟ آیا غیر از من بخشنده دیگری را طلب میکنی؟! در صورتی که من کریمترین کریمان و بخشنده‏ترین بخشندگان و بهترین عطاکنندگان هستم، ثوابی را به تو عطا می‏نمایم که به شمارش نمی‏آید، به من توجه داشته باش، زیرا من و فرشتگانم به تو توجه داریم.پس اگر نمازگزار به خدا توجه کرد، گناهان گذشته‏اش محو می‏شود.اگر دوباره به غیر خدا التفات کرد، خداوند متعال مجددا او را مانند سابق مورد خطاب قرار میدهد.اگر به نمازش توجه کرد، گناه غفلت از نماز آمرزیده می‏شود و آثارش زائل می‏گردد.اگر برای سومین مرتبه از توجه به نماز منصرف شد، خداوند متعال هم خطاب سابق را تکرار می‏کند.اگر به نماز توجه کرد، این مرتبه هم گناهش بخشیده می‏شود، پس اگر در دفعه چهارم باز هم از توجه به نماز انصراف پیدا کرد، در این صورت خدا و ملائکه از وی اعراض می‏کنند و خدا به او می‏گوید تو را در ولایت چیزی قرار دادم که به آن علاقه داری.
(بحارلانوار، ج 84، ص 244)

جمعه 11 دی 1394  7:13 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها