0

واکنش ها به خروج اورانیوم از ایران

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

واکنش ها به خروج اورانیوم از ایران

 
هارف: ایران دیگر اورانیومی برای تولید سلاح هسته ای ندارد
 

واکنش ها به خروج اورانیوم از ایران

انتقال حدود 10 تن اورانیوم غنی شده ایران به روسیه و تحویل گرفتن حدود 200 تن اورانیوم طبیعی (کیک زرد) به عنوان یکی از مهمترین تعهدات ایران در برجام، با استقبال آمریکا، روسیه و آلمان روبرو شد.


به گزارش ایرنا ماری هارف، مشاور رسانه ای وزیر خارجه آمریکا در واکنش به این موضوع در صفحه شخصی اش نوشت: «ایران به لطف توافق هسته ای دیگر اورانیوم غنی شده کافی برای تولید سلاح هسته ای در اختیار ندارد.» 2 روز پیش رئیس سازمان انرژی اتمی از تکمیل فرآیند خروج اورانیوم مازاد از کشور به عنوان یکی از مهمترین گام های ایران در اجرای برجام خبر داده بود. روز گذشته اشتاین مایر، وزیر خارجه آلمان، هم از انتقال اورانیوم غنی‌شده ایران به روسیه استقبال کرد.


همزمان یک مقام ارشد دولت آمریکا در مصاحبه با فارین پالیسی گفته است: «برای اولین بار نزدیک به یک دهه، ایران دیگر اورانیوم با غنای پایین برای ساخت یک سلاح هسته‌ای را در اختیار ندارد. این دستاورد قابل توجهی است.» به گزارش فارس این نشریه همچنین به نقل از یک مقام آمریکایی نوشته است که ایران احتمالا تا اواخر ژانویه دیگر تعهدات خود از جمله کاهش شمار سانتریفیوژها به 6000 دستگاه، خارج کردن قلب راکتور اراک و افزایش نظارت بین‌المللی را اجرایی می‌کند. این مقام دولتی در عین حال تأکید کرده است که «خارج از تحریم‌های هسته‌ای، ما مجموعه‌ای از ابزارهای چندجانبه و یکجانبه را برای مقابله با ایران در اختیار داریم.»


انتقاد فارین پالیسی از قانون اخیر ضدایرانی محدودیت ویزا
این رسانه تخصصی سیاست خارجی آمریکا با انتقاد از قانون اخیر کنگره در رابطه با ویزا نوشت: ایران موضعی سرسختانه در قبال داعش دارد و تاکنون پیکارجویی نیز از این کشور به داعش نپیوسته، امضای این قانون از سوی باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا خشم تهران را برانگیخته است.»

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 10 دی 1394  8:27 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها