0

قالیباف:روش فعلی حل مشکل آلودگی هوا غلط است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

قالیباف:روش فعلی حل مشکل آلودگی هوا غلط است

 
منتقدان امروز تراکم فروشی، در کامرانیه مجوز برج ۲۵ طبقه می دادند
 
قالیباف:روش فعلی حل مشکل آلودگی هوا غلط استشهردار تهران گفت: روشی که در کشور دنبال می‌کنیم مبنی بر اینکه ابتدا آلودگی را ایجاد می‌کنیم و بعد می‌گوییم چطور باید آن را رد کنیم، غلط است. علاوه بر این هر سیاست و هر قانونی که مشکل منبع تولید آلودگی را حل نکند به شکست منجر خواهد شد.
 
به گزارش تسنیم، محمدباقر قالیباف دیروزدر جمع خبرنگاران با اشاره به موضوع آلودگی هوا اظهار کرد: آلودگی هوا تنها چالش اساسی شهر است و اگر از بنده بپرسند مهم ترین چالش تهران چیست قطعا آلودگی هوا را عنوان خواهم کرد.وی با بیان اینکه حتی آلودگی صوتی را نیز در زمره آلودگی هوا می‌دانم افزود: بنده این دغدغه را با همه وجود دارم و به شما می‌گویم که هیچ کس در مجموعه کشوری به اندازه شهرداری آنالیز دقیقی از آلودگی هوا و مشکلات آن ندارد، شهرداری نسبت به این موضوع تسلط کافی دارد.
 
شهردار تهران تصریح کرد: اگر زمانی دوستان حوصله کنند و بخواهند بدانند گیر کار کجاست می‌گویم رئیس شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران به شما بگوید که چه اتفاقاتی در حال وقوع است. قالیباف گفت: روشی که در کشور دنبال می‌کنیم مبنی بر اینکه ابتدا آلودگی را ایجاد می‌کنیم و بعد می‌گوییم چطور باید آن را رد کنیم، غلط است. علاوه بر این هر سیاست و هر قانونی که مشکل منبع تولید آلودگی را حل نکند به شکست منجر خواهد شد.
 
شهردار تهران خاطر نشان کرد: به جرات می‌گویم حدود 73 تا 75 درصد آلاینده‌های خطرناکی که در شهر وجود دارد ناشی از وسایل در حال حرکت است. آیا کارخانه شن که هر روز سراغ آن می‌رویم منشاء آلودگی است یا خیر؟ اما ما آلاینده‌های متحرک را آنالیز کرده‌ایم و می‌دانیم هر یک چه سهمی دارند و همه اطلاعات و آمار آن نیز موجود است. قالیباف ادامه داد: اصلا این حرف برای امنیت کشور خطرناک است که بگوییم نمی‌دانیم چند موتورسیکلت در شهر تردد می‌کنند، سال تولید آن ها مربوط به چه زمانی است و ... به اعتقاد بنده این اظهارات از آن حرف‌های شاخدار است! بنده مطلع هستم که امکان رصد این اطلاعات وجود دارد.
 
وی با بیان اینکه ما با کمبود قانون مواجه نیستیم گفت: به اعتقاد بنده مشکل فقط ضعف مدیریت است .وی با بیان اینکه دیگر نمی‌دانم با چه ادبیاتی می‌توانم حرف بزنم، گفت: موضوع آلودگی هوا را سیاسی و جناحی نکنیم، به خدا در این موضوع جان مردم مطرح است.قالیباف در ادامه سخنانش با بیان اینکه پول خرج کردن بسیار سخت‌تر از پول درآوردن است، اگر بخواهیم پول را به درستی خرج کنیم زحمت و سختی بیشتری نسبت به پول در آوردن دارد، گفت: در سال 85، 32 ایستگاه مترو در طول 22 سال ایجاد شده بود اما هم اکنون تعداد ایستگاه‌های مترو را به 100 مورد رسانده‌ایم که سهم مالی دولت از 50 درصدی که قانون تعیین کرده است کمتر از یک درصد بوده است.
 
شهردار تهران با بیان اینکه فکر می‌کنم از ابتدای سال جاری تاکنون شاید 50 میلیارد تومان از سوی دولت برای مترو پرداخت شده باشد گفت: این در حالی است که در سال جاری 1500 میلیارد تومان از سوی شهرداری برای مترو هزینه شده است؛ بنابراین اظهاراتی مانند اینکه پول مترو برای پروژه‌ای مانند صدر هزینه شده، مانند جوک است. شهردار تهران در ادامه درباره نصب فیلترهای دوده روی اتوبوس‌های شهری، گفت: روی استفاده از حدود 3 هزار فیلتر جذب دوده متمرکز شده‌ایم این در حالی است که هیچ فرد یا نهاد دیگری در کشور این فیلترها را در اختیار ندارد. نصب آن ها را اولویت‌بندی کرده‌ایم و قرار است ابتدا روی اتوبوس‌های تک کابین متعلق به شهرداری در مرحله بعد روی اتوبوس‌های دوکابین و در مرحله بعدی روی اتوبوس‌های بخش خصوصی نصب کنیم.قالیباف با اشاره به وضعیت تراکم‌فروشی شهر تهران گفت: در گذشته به طور حتم تراکم فروشی وجود داشته، اماکسانی که در دهه 70 طرح تفصیلی را در کشوی میز خود گذاشتند در آن را بستند و با افتخار سخنرانی کردند در کامرانیه به زمین‌های 2 هزار متری مجوز ساخت 25 طبقه را دادند و تراکم‌فروشی کردند و امروز به تراکم‌فروشی نقد دارند.
 
وی با بیان اینکه ممکن است خطایی در این زمینه رخ دهد، اما زیر دو درصد است، تصریح کرد: میزان فضای سبز در شهر تهران افزایش یافته است و فضای سبز را با حساسیت کنترل می‌کنیم. درباره طبقه هفتم پاساژ علاءالدین نیز باید بگویم که این سازه در دهه 70 احداث شد که در زمان مدیریت بنده نبود، اما با کسانی که در این دوره تخلفاتی انجام داده بودند نیز برخورد کردیم. جالب این است مدعیان امروز که الان می‌گویند طبقه هفتم و هشتم تخریب شود به من توصیه می‌کردند که در این زمینه کوتاه بیایم، اما وقتی دیدند به طور جدی پای این موضوع ایستاده‌ام فرار به جلو کردند و مدام می‌گویند چه زمانی تخریب می‌شود.
شهردار تهران در ادامه سخنان خود به موضوع حسابرسی در شهرداری اشاره کرد و گفت: اگر از سال‌های قبل از 85 حسابرسی از شهرداری وجود دارد آن را منتشر کنید، اینکه هم اکنون عده‌ای می‌توانند درباره حسابرسی اظهارنظر کنند نشان از شفافیت مالی در شهرداری است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 10 دی 1394  8:01 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها