0

بعیدی نژاد: در برابر نقض تعهد آمریکا واکنش جدی خواهیم داشت

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بعیدی نژاد: در برابر نقض تعهد آمریکا واکنش جدی خواهیم داشت

 
هر اقدامی را نقض برجام نپنداریم
 
مدیر کل امور سیاسی وزارت امور خارجه از رصد دقیق هیات عالی نظارت بر برجام نسبت به رفتارهای آمریکایی ها خبر داد و گفت: در برابر هر تصمیمی که به نقض تعهدات آمریکا تحت برجام بینجامد به طور جدی واکنش نشان خواهیم داد.
 
به گزارش ایرنا، حمید بعیدی نژاد روز گذشته در یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود به تصویب قانون محدودیت ویزا اشاره کرد و ادامه داد: در همین چارچوب از رسانه ها انتظار می رود که برای جلوگیری از التهاب غیر لازم در میان مردم عزیزمان، هر اقدامی از سوی نهادهای حکومتی آمریکا را فوری و بدون ارزیابی دقیق به حساب نقض تفاهم هسته ای نگذارند.  وی افزود: این قانون چنانچه بخواهد به همان شکل که نوشته شده به اجرا در آید نقض تعهدات آمریکا در تفاهم هسته ای خواهد بود و بی شک با عکس العمل جدی ایران مواجه خواهد شد.بعیدی نژاد اظهار داشت: اما دو اقدام دیگر کنگره از ماهیت متفاوتی برخوردار هستند. اقدام اول درج مصوبه ای در قانون بودجه آمریکا است که دولت را مکلف به پرداخت غرامت به هر یک از گروگان های آمریکایی در ایران از محل جریمه های بانکی اروپایی می کند.
 
وی افزود: طبیعی است که این تصمیم یک تصمیم داخلی در آمریکاست و اینکه دولت آمریکا چگونه و در چه شرایطی می خواهد به گروگانها غرامتی بدهد، ارتباطی به ایران پیدا نمی کند. پرونده موضوع گروگانگیری سالها پیش بر اساس بیانیه الجزایر حل و فصل نهایی شده است.رئیس تیم کارشناسی مذاکره کننده ایران ادامه داد: اما اقدام دوم کنگره، بیانیه و نه مصوبه از سوی ٢٢٦ نماینده مبنی بر توصیه به دیوان عالی آمریکا جهت تایید پرداخت غرامت به بازماندگان قربانیان حملات تروریستی از اموال بانک مرکزی ایران می باشد. بعیدی نژاد ضمن تشریح سابقه طولانی این پرونده که به سال ها قبل برمی گردد، نوشت: این بیانیه هر چند به معنای اعمال فشار سیاسی علیه دیوان عالی آمریکا می باشد، اما واجد آثار حقوقی نیست و موضوع کماکان در دستور کار دیوان عالی قرار دارد.
 
وی در پایان تأکید کرد: ایجاد خوشبینی غیر واقعی و ناشیانه برای حل این خصومت ها از یک طرف و مرتبط کردن این امور به اجرای برجام که فرصت حل بحث هسته ای ایران را هم از میان می برد هیچ خدمتی به کشور و آرمان های استقلال خواهی مردم عزیزمان نمی کند. وی تاکید کرد: بدیهی است که مقامات کشورمان به ویژه هیات عالی نظارت تمامی رفتارهای دولتمردان آمریکا را تحت نظارت دقیق دارند و در برابر هر تصمیمی از سوی آمریکا که به نقض تعهدات آمریکا تحت برجام بینجامد به طور جدی واکنش لازم را نشان خواهد داد.

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 10 دی 1394  7:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها