0

جهانگیری :مخالفت با توسعه گردشگری مخالفت صریح با سیاست های اقتصاد مقاومتی است

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

جهانگیری :مخالفت با توسعه گردشگری مخالفت صریح با سیاست های اقتصاد مقاومتی است

 
جهانگیری :مخالفت با توسعه گردشگری مخالفت صریح با سیاست های اقتصاد مقاومتی استگردشگری ازبخش های پیشران اقتصاد ایران است و هیچ کس حق ندارد در توسعه گردشگری کشور اخلال ایجاد کند و مخالفت هر فردی با این موضوع؛ مخالفت صریح با سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور است. معاون رئیس جمهور دوشنبه شب در مراسم گشایش بزرگ ترین هتل پنج ستاره کشور با بیان این مطلب گفت: وظیفه ما فراهم کردن زیرساخت هاست و زیرساخت های گردشگری کشور از هواپیما تا اتوبوس و هتل های محل اقامت و آثار هنری و تاریخی کشورهمانند یک زنجیره به هم پیوسته است. 
 
اسحاق جهانگیری با بیان این که اطمینان می دهم دولت برای توسعه زیرساخت های بخش گردشگری همه حمایت خود را خواهد کرد تصریح کرد: این دولت باور دارد بخش خصوصی باید میان دار اقتصاد کشور از جمله در بخش گردشگری باشد.گردشگری از بخش های پیشران اقتصاد ایران است و اگر در برنامه های ما ، گردشگری نتواند سهم خود را از جاذبه های تاریخی فرهنگی و طبیعی بگیرد برنامه ما مناسب نخواهد بود ضمن آن که هدف گذاری ما در این بخش بالاست و رسیدن به آن، قدری دشوار است.
 
جهانگیری تاکید کرد: تمام بخش های گردشگری باید برای رسیدن به سقف 20 میلیون گردشگر تا سال 2020 به سرعت حرکت کنند، اگر چه آماده کردن زیرساخت ها از مواردی است که باید به آن توجه کنیم اما جذب این حجم گردشگر از الزامات آن است. معاون اول رئیس جمهور تصریح کرد: وقتی گفته می شود توسعه گردشگری از اولویت های برنامه های کشور است بنابراین هیچ کس هم حق ندارد در این امر اخلال ایجاد کند و مخالفت هر فردی با این موضوع؛ مخالفت صریح با سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور است. وی خاطرنشان کرد: سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی نیز باید برای توسعه گردشگری در کشور و احداث هتل کمک کنند و این باید ها الزامی است.معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در این مراسم با اشاره به احداث 130 هتل چهار و پنج ستاره در کشور گفت: هم اکنون هزار و 100 هتل در کشور داریم که از این تعداد 650 هتل آپارتمان و 130 هتل نیز چهار و پنج ستاره است.
 
مسعود سلطانی فر افزود: اگر سیستم بانکی و صندوق توسعه ملی تسهیلات مورد نیاز ساخت 125هتل چهار و پنج ستاره جدید را که تعدادی از این هتل ها در مرحله صدور مجوز و تعداد دیگری پیشرفت فیزیکی تا 90 درصد داشته اند به موقع تامین کند، می توانیم ادعا کنیم که از تاسیس گراند هتل قزوین ( اولین هتل ایران ) تا سال 92 تعداد هتل های ساخته شده طی تمام تاریخ هتل سازی در ایران یک طرف  و 2 سال دولت تدبیر و امید نیز در طرف دیگر قرار دارد.وی با اشاره به نرخ  رشد گردشگری در دنیا طی دو سال اخیر گفت: رشد گردشگری در اروپا 3 درصد، در آسیا 5 درصد و به طور میانگین در دنیا 6/4 درصد است درحالی که طی دو سال گذشته در ایران با رشد 12 درصدی گردشگر ورودی که معادل 3 برابر میانگین رشد جهانی بوده است روبه رو هستیم  و این امر، مرهون مدیریت مقام معظم رهبری درمذاکرات هسته ای، تدبیر رئیس جمهور و تلاش تیم مذاکره کننده هسته ای و زحمات همه مجموعه گردشگری کشور است.وی با اشاره به مصوبه آمریکا مبنی بر تحریم روادید برای ورود گردشگران برخی کشورها به ایران تصریح کرد: این مصوبه تا کنون هیچ تاثیری در روند ورود تورهای گردشگری به ایران نداشته است و دلیل آن نیز شکسته شدن دیوار رکود است.
 
درحاشیه:
- هتل اسپیناس پالاس با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، سلطانی فر رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی ، هاشمی استاندار تهران و تعدادی از  سفرای کشورهای خارجی افتتاح شد.
- هتل اسپیناس پالاس بزرگ ترین هتل 5 ستاره کشور است که در شمال غرب تهران احداث شده است. این هتل ٧5 هزار مترمربع زیربنا دارد و شامل ۱۲سالن همایش و آمفی تئاتر با ظرفیت ۵۰ تا ۱۲۰۰ نفر، ۴۳ اتاق و دفتر کار و همچنین بیش از ۵۰۰ اتاق و سوئیت پذیرایی از مسافران و مهمانان به مساحت ۱۳۰ تا ۷۰۰ متر است که ۵۶ سوئیت آن پرزیدنتال است.- ساختمان هتل با 28 طبقه اقامتی، تفریحی و آموزشی از شیک ترین و جدیدترین امکانات اقامتی در سطح بین الملل طراحی و اجرا شده و دارای جذاب ترین مراکز اقامتی تفریحی است.
- به گفته سلطانی فر ، 80 درصد اعتبار مورد نیاز برای احداث این هتل توسط یکی از سرمایه گذاران این بخش و 20 درصد باقی مانده از طریق صندوق توسعه ملی تامین شده است.
- در پایان مراسم قرار بود خبرنگاران از بخش های مختلف هتل بازدید کنند که به دلیل ممنوعیت حفاظتی، امکان بازدید از برخی طبقات و اتاق ها از جمله بخش پرزیدنتال هتل میسر نشد.
- به گزارش خبر آنلاین هتل اسپیناس پالاس در اواخر دوره عمرانی اش، حواشی مختلفی داشت که در خرداد پرونده تخلفات آن با وساطت رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ختم به خیر شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 9 دی 1394  9:23 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها