0

مجیدی: درباره اسکار بعدا مفصل حرف می زنم

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مجیدی: درباره اسکار بعدا مفصل حرف می زنم

 
فعلا برنامه ای برای ساخت قسمت های دیگر فیلم ندارم
 
مجیدی: درباره اسکار بعدا مفصل حرف می زنممجید مجیدی در آستانه  ولادت حضرت محمد (ص) سکوت چند ماهه اش را درباره برخی حواشی فیلم محمد رسول ا. . . (ص) شکست. به گزارش ایسنا، این کارگردان سینمای ایران که همزمان با اکران فیلمش کمتر در محافل هنری حاضر شده بود، 7 دی ماه در آستانه ولادت پیامبر اکرم (ص) در دو برنامه غیر سینمایی حاضر شد اما درباره  فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» و حواشی مطرح شده درباره اکران این فیلم و اسکار سخن گفت.
 
از فیلمی که درباره کودکی پیامبر است، هم واهمه دارند
مجید مجیدی کارگردان فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» ابتدا در سومین همایش بین المللی «یاران صلوات» شرکت کرد و پس از دریافت یک لوح یادبود و قدردانی توسط آیت ا. . . حائری شیرازی و مادر شهید فتحی در سخنانی درباره فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» گفت:در طول مدتی که فیلم ساخته می شد، تصور ما این بود که این فیلم می تواند دریچه ای جدید به زندگانی پیامبر اکرم  (ص) باز کند اما متأسفانه راه این فیلم را از هر طرف بسته اند و از فیلمی که درباره کودکی پیامبر است، هم واهمه دارند. از طرفی عربستان سعودی با دلارهای نفتی خود راه اکران در کشورهای عربی را بسته است، از طرفی دیگر دنیای غرب هم نمی خواهد تجلی اسلام در جهان هویدا شود و تلاش گسترده ای وجود دارد که راه این فیلم را ببندند. مجید مجیدی با بیان این که در کشور خود ما هم هجمه های زیادی در طول مدت اکران فیلم صورت گرفته است، اظهار کرد: دگراندیشان از گروه های مختلف چنان هجمه ای را بر ما روا داشتند که من گاهی با خود فکر می کنم، مگر ما چه کرده ایم و چرا این نگاه های منفی وجود دارد؟ !
 
 
درباره  اسکار بعدا مفصل حرف می زنم
مجید مجیدی همچنین در حاشیه همین برنامه درباره کنار گذاشتن فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» از جوایز اسکار ترجیح داد، بعدا مفصل سخن بگوید.او در پاسخ به اینکه آیا کنار گذاشتن فیلم از جوایز اسکار، سیاسی بوده است؟ گفت: در حال حاضر شرایط را برای پاسخ به این سوال مناسب نمی دانم، چرا که بحث در این باره مفصل است و مطالب مهمی دارم که ان شاءا. . . در فرصتی دیگر باید آن ها را به مردم بگویم.مجید مجیدی همچنین درباره به تعویق افتادن نمایش این فیلم در کشور ترکیه که بنا بود از (8 دی ماه) اکرانش آغاز شود، اظهار کرد:  ظاهرا برای نمایش این فیلم در آن کشور برخی مشکلات حقوقی به وجود آمده که ان شاءا. . . در دو سه روز آینده این مشکلات رفع می شود و فیلم بدون مشکل به نمایش درخواهد آمد.
 
کارگردان «محمد رسول ا. . . (ص)» در پاسخ به این سوال که آیا بهتر نبود برای پخش بین المللی فیلم از یک پخش کننده جهانی استفاده می شد؟ گفت:  فکر نمی کنم مشکلات پخش جهانی فیلم به پخش کننده ارتباط داشته باشد، چون آن ها با اساس کار ما مشکل دارند. در مورد فیلم مصطفی عقاد هم این مشکلات وجود داشت و نمایش این فیلم تا دو سه، سال ممنوع و در هاله ای از ابهام بود اما بالاخره راه برایش باز شد، البته کشورهایی مثل عربستان همچنان فیلم را در محاق توقیف نگه داشتند.
وی همچنین درباره کشورهای دیگری که فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» در آن ها امکان نمایش دارد نیز اظهار کرد: بسیاری از کمپانی ها هستند که درخواست نمایش فیلم را دارند، اما هم علمای آن کشورها، هم اداره سانسور آن ها باید اجازه این کار را بدهند.
 کشورهای اندونزی و آسیای شرقی هم متقاضی فیلم هستند. برای مثال علمای کشور هند با وجود 300 میلیون نفر مسلمان فتوایی دادند که راه فیلم را به نوعی بسته است.
 
 
فعلا برنامه ای برای ساخت قسمت های دیگر فیلم ندارم
مجید مجیدی همچنین در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر این که آیا قسمت های دیگری از زندگانی پیامبر (ص) نیز تبدیل به فیلم خواهد شد یا نه؟ گفت:برای این اتفاق یک همت ملی لازم است. شهرکی که ما برای ساخت فیلم «محمد رسول ا. . . (ص)» بنا کردیم با این نگاه ساخته شده که حداقل تا 30 سال باقی بماند. امیدواریم امکانی فراهم شود تا هم فیلمسازان ایرانی و هم فیلمسازان خارجی بتوانند در موضوع اسلام و پیامبر (ص) فیلم بسازند، اما من فعلا برنامه ای برای ساخت قسمت های دیگر فیلم ندارم.
 
 
گلایه از کوتاهی در معرفی شخصیت پیامبر (ص)
مجید مجیدی در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره «خاتم» با گلایه از کوتاهی در معرفی شخصیت پیامبر (ص) در حوزه های مختلف که باعث به وجود آمدن قرائت های غلط از اسلام شده است، گفت: مسئولان در حوزه  نهادینه سازی بسترهای فرهنگی دچار روزمرگی شده اند.
مجیدی اظهار کرد: در حوزه سینما تا به حال 200 فیلم درباره حضرت عیسی (ع)، 120 فیلم درباره حضرت موسی (ع) و 42 فیلم درباره بودا ساخته شده است اما درباره پیامبر (ص)، یک فیلم توسط مرحوم مصطفی عقاد ساخته شد و دومین فیلم هم قرعه به نام کشور ما بود.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

چهارشنبه 9 دی 1394  9:14 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها