0

توهین به آیةالله سیستانی در بحرین

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

توهین به آیةالله سیستانی در بحرین

 

سه شنبه 7 دي 1389 ۱۳ : ۵۲ ساعت
منبع : مرکز خبر حوزه
نسخه قابل چاپ ارسال برای دیگران
پایگاه اطلاع رسانی صد خبر | sadkhabar.ir
 
حجت الاسلام والمسلمین مجید مشعل با محکومیت شدید توهین به آیت الله العظمی سیستانی گفت:ایشان قله بلندی است که بدگویی‌های ورشکستگان لطمه‌ای به آن نمی‌زند

.
توهین یکی از ائمه جمعه اهل سنت بحرین به آیت الله العظمی سیستانی با واکنش شدید رئیس مجلس علمای بحرین مواجه شد.

به گزارش سرویس بین الملل مرکز خبر حوزه، حجت الاسلام والمسلمین مجید مشعل با محکومیت شدید توهین به آیت الله العظمی سیستانی گفت:ایشان قله بلندی است که بدگویی‌های ورشکستگان لطمه‌ای به آن نمی‌زند.

وی با اشاره به اهانت شرم‌آور در خطبه‌های نماز جمعه مسجد سبیکه واقع در شهر "عیسی" بحرین بر ضد مرجع دینی حضرت آیت الله سید علی سیستانی و نقل اکاذیب بی‌پایه علیه معظم له گفت: جای تأسف دارد که برخی مساجد تا حد دنائت و مسخرگی و نشر اکاذیب و ترویج فتنه و اهانت به شخصیت‌های دینی شیعیان این کشور تنزل کرده‌اند و بدتر اینکه همه این‌ها پیش روی مقامات دولتی و از سوی مسؤولی ذی‌نفوذ که صاحب یک کرسی در مجلس نمایندگان نیز هست صورت می‌گیرد.

رئیس مجلس علمای بحرین با مطرح کردن این سؤال که چگونه می‌شود مسؤولان دولتی مردم را به دقت در گفتمان دینی دعوت کنند اما خود بدون هیچ مانعی مرتکب چنین تجاوزات طایفه‌ای کینه‌توزانه شوند؟! ابراز داشت: نسبت دادن القاب نفرت‌انگیز به مقام شریف آیت الله سیستانی،‌ تعدی آشکاری به ساحت مرجعیت شیعه است و موجب برانگیختن تعصبات نفرت‌انگیز طایفه‌ای و آسیب‌ رساندن به وحدت ملی و امنیت داخلی می‌گردد.

وی با تجلیل از شخصیت حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: این شخصیت بزرگ نقش محسوسی در تحکیم وحدت میان مسلمانان و حفظ صلح و امنیت مردم عراق ایفا کرد. زبان یاوه‌گویی و فتنه‌انگیزی باید بریده و جلوی آلوده کردن تریبون‌های نماز جمعه با فحاشی و ترویج اکاذیب گرفته شود.

خاطر نشان می شود فردی بنام سعیدی که سابقه توهین به مقدسات شیعه را در کارنامه خود دارد در خطبه های نماز جمعه با نقل مطلب کذبی درباره کمک آمریکا به حضرت آیت الله سیستانی،به مقام شامخ ایشان و مراجع شیعه توهین کرد.

 
 
سه شنبه 7 دی 1389  3:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها