0

گفت‌وگو با بازیگری که با شش فیلم در جشنواره فجر حاضر است

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

گفت‌وگو با بازیگری که با شش فیلم در جشنواره فجر حاضر است

شقایق فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون می‌گوید گاهی هنرمندان مجبور به خودسانسوری می‌شوند.
 

 شقایق فراهانی بازیگر سینما و تلویزیون امسال با چند فیلم در جشنواره فیلم فجر حضور دارد و امسال می‌تواند سال خاطره‌انگیزی برای او در سینما باشد.

فراهانی در فیلم‌های "نقطه کور" به کارگردانی مهدی گلستانه،"کفش‌هایم کو" به کارگردانی کیومرث پوراحمد، "نیمه شب اتفاق افتاد" به کارگردانی تینا پاکروان، "گذر موقت" به کارگردانی افشین هاشمی، "مدعی" به کارگردانی حسین تبریزی و "آبنبات چوبی" به کارگردانی حسین فرح بخش به ایفای نقش پرداخته است.

فراهانی که مدتی پیش با فیلم "ارغوان" به کارگردانی کیوان علی محمدی و امید بنکدار روی پرده سینماها بود و در فیلم "دربست" هم بازی کرده است، درباره حریم شخصی بازیگران در صفحه‌های مجازی، گفت: این مشکل فقط از طریق فرهنگ‌سازی حل می‌شود. فرهنگ ملی باید به حدی باشد که این مشکل رخ ندهد. از طرفی حریم شخصی فقط برای هنرمندان نیست بلکه برای همه مردم جهان است. وقتی سطح فرهنگ مردم بالاباشد، این اتفاقات کمتر رخ می‌دهد.

بازیگر فیلم "متروپل" به کارگردانی مسعود کیمیایی در ادامه بیان کرد: من معتقدم این اتفاقاتی که برای زندگی شخصی آدم‌ها چه بازیگر و چه چهره‌های دیگری رخ می‌دهد، در کل جهان هم دیده می‌شود. هر چه سطح فرهنگ مردم پائین تر است بیشتر درگیر این حواشی‌ها می‌شوند. به هر حال از طرفی هم باید به این موضوع توجه کنیم که نمی‌توانیم جلوی پیشرفت تکنولوژی را بگیریم، اما می‌توانیم فرهنگ مردم را هم سطح با تکنولوژی پیش ببریم. حریم شخصی هر فردی آنقدر باید محترم باشد که کسی به خود اجازه دخالت ندهد. ما هم همانند مردم عادی زندگی می‌کنیم، خانواده و فرزند داریم. گاهی این مشکلات تأثیر منفی روی فرزندانمان ممکن است داشته باشد.

این بازیگر سینما در ادامه گفت: من خواهش می‌کنم مردم با حواشی همراه نشوند. چرا که وقتی کلمه حواشی را به کار می‌بریم یعنی از صحت یک اتفاق مطلع نیستیم و واقعاً اگر هم صحبت و یا چیزی باشد آنقدر مهم نیست که مردم به آن بپردازند.

فراهانی درباره این که چه طور می‌توان این وضعیت نابسامان شبکه‌های مجازی را بررسی کرد و جلوی بعضی از بی احترامی‌ها را گرفت، عنوان کرد: باید بعضی اتفاقات را شکست داد. شکستن حریم شخصی افراد کار اشتباهی است و باید رشد فرهنگی اتفاق بیافتد. ما دارای تمدن و تاریخ پرباری هستیم، پس مردم بی فرهنگی نیسیتم اما سطح فرهنگ مردم را باید در هر دوره‌ای بالاتر باشد.

فراهانی درباره خودسانسوری هنرمندان گاهی به دلیل حریم شخصی‌شان گفت: همه هنرمندان مجبور می‌شوند که سانسور کنند. از همین تلویزیون شروع می‌کنم. سریال‌های تلویزیون را که می‌بینید فکر می‌کنید این سریال‌ها برای جهان دیگری است. من در زندگی عادی مردم خیلی از اتفاقات را نمی‌بینم، اما در مجموعه‌های تلویزیونی مسائلی دیده می‌شود که واقعیت ندارد. عده‌ای می‌گویند که سینما شرایط نامساعدی به لحاظشان هنرمندان دارد، ریشه اینکه این سینما از ابتدا فاسد بوده را باید پیدا کرد و دید چه کسانی این جملات را بر زبان می‌آورند و از کجا آمده‌اند. متاسفم که همین حرف‌ها باعث حواشی‌های ناراحت کننده برای هنرمندان می‌شود. باید جلو این مسائل گرفته شود.

بازیگر فیلم "خانوم" درباره اینکه امسال یکی از بازیگران فعال جشنواره فیلم فجر است، بیان کرد: این هم از خوشبختی من است که در سینما فعال هستم و همین مسئله خودم را راضی می‌کند. امیدوارم بازیگران فعال از نگاه هیات داوران هم دور نمانند، اما شرایطی فراهم شد که در چند فیلم و در زمان‌های مختلف به ایفای نقش پرداختم که گویا همه آن فیلم‌ها هم فرم جشنواره فیلم فجر را پر کرده‌اند.

فراهانی در پایان گفت: نیاز است تا مدتی را استراحت کنم و بازتاب نقش‌هایی را ببینم که بازی کرده‌ام.  

منبع:هنرانلاين

مدیر تالارهای ورزش

یک شنبه 6 دی 1394  8:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها