0

وجود ترکیبات ممنوعه در ابرزمین‌ها

 
amirhossein1392
amirhossein1392
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : دی 1392 
تعداد پست ها : 16034
محل سکونت : -

وجود ترکیبات ممنوعه در ابرزمین‌ها

وجود ترکیبات ممنوعه در ابرزمین‌ها

 

1438409170664_2.jpg دانشمندان MIPT با بررسی قسمت درونی ابرزمین‌ها کشف کردند که ممکن است این سیارات شامل ترکیباتی باشند که طبق قواعد کلاسیک شیمی ممنوعه محسوب می‌شوند و این مواد احتمالا نرخ انتقال گرما و قدرت میدان مغناطیسی در این سیارات را افزایش می‌دهند.

 

به گزارش سرویس علمی ایسنا منطقه خراسان، در این بررسی، محققان در تلاش برای فهم این موضوع بودند که چه ترکیباتی ممکن است توسط سیلیکون، اکسیژن و منیزیم در فشار بالا شکل بگیرد. این عناصر خاص شانسی انتخاب نشده‌اند.

 

سیارات شبه‌زمین دارای یک پوسته سیلیکات نازک، یک گوشته اکسید سیلیکات و یک هسته آهنی هستند. تقریبا 7.8 درصد از حجم زمین از اکسید سیلیکات تشکیل شده، همچنین بیش از 90 درصد از ترکیبات زمین شامل سیلیکات و اکسید منیزیم است.

 

آرتیم آگانوی، سرپرست گروه تحقیقاتی گفت: می‌توانیم بگوییم منیزیم، اکسیژن و سیلیکون مواد اساسی شیمی زمین و سیارات شبه‌زمین هستند.

 

طبق مدل‌سازی‌های کامپیوتری، داخل این سیارات از جمله Gliese 832c که اخیرا کشف شده و از زمین پنج برابر سنگین‌تر است و یا ابرزمینKepler-10c که 17 برابر سنگین تر از زمین است، شامل ترکیبات بیگانه MgSi3O12 و MgSiO6 است. MgSiO3 نسبت به ترکیبات موجود در سطح زمین از اتم‌های اکسیژن بیشتری برخوردار است.

 

یافته‌های حاصل از این مطالعه در مجله گزارش‌های علمی منتشر شده است.

اگر کسی را یافتی که در لبخندت غمت را دید، در سکوتت حرف هایت را شنید و در خشمت محبتت را فهمید؛ بدان او بهترین دارایی توست :)

یک شنبه 6 دی 1394  7:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها