0

معاون وزیر انرژی آمریکا: بازرسان آژانس در آمریکا آموزش می بینند

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

معاون وزیر انرژی آمریکا: بازرسان آژانس در آمریکا آموزش می بینند

معاون وزیر انرژی آمریکا در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا اعتراف کرد: همه بازرسان آژانس در ایالت نیومکزیکو دوره مدیریت مواد هسته ای را سپری می کنند و دوربین هایی که در ایران نصب می شود ساخت آمریکا خواهد بود.

به گزارش نسیم، ژنرال فرانک جی کولتز از فرماندهان سابق نیروی هوایی آمریکا که در حال حاضر معاون ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا در امور امنیت هسته ای است، روز 26 آذر 1394 (7 دسامبر 2015) با حضور در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا درباره روند اجرای برجام، تاکید کرد بازرسان آژانس یا آمریکایی هستند یا اگر نباشند از آموزش و تجهیزات آمریکایی استفاده می کنند. وی این موضوع را در پاسخ به پرسش سناتور باربارا باکسر عضو دموکرات سنا از ایالت کالیفرنیا مطرح کرد که از وی خواسته بود درباره جزئیات همکاری های وسیع میان آژانس و وزارت انرژی آمریکا سخن بگوید.

کولتز صراحتاً تأکید کرد: ما از روند آموزش دادن به نیروهای آژانس بین المللی انرژی اتمی حمایت می کنیم. همه بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی در آزمایشگاه ملی لاس الاموس در ایالت نیومکزیکو دوره مدیریت مواد هسته ای را سپری می کنند. شمار دیگری از بازرسان و کارکنان آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز دوره های ضمن خدمت و حرفه ای را در حوزه های مربوط به پایش پلوتونیوم و دیگر ابعاد چرخه هسته ای در دیگر آزمایشگاه های ملی ما در ایالات متحده سپری می کنند. وی افزود: در یکی از آزمایشگاه های ملی ما دوربین ها و تجهیزات پایشی و امثال آن ساخته می شود که آژانس بین المللی انرژی اتمی از آن در ایران استفاده خواهد کرد. کولتز نتیجه گرفته است: بنابراین می بینید که آژانس بین المللی انرژی اتمی بسیار حرفه ای عمل می کند و باید هم همینطور باشد. ما از اواخر دهه 1950 با آژانس بین المللی انرژی اتمی همکاری داشته ایم.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

یک شنبه 6 دی 1394  8:24 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها