0

مدرسه سینمایی «عمار» راه اندازی می شود

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

مدرسه سینمایی «عمار» راه اندازی می شود

 

نشست خبری ششمین جشنواره فیلم «عمار» جمعه چهارم دی ماه با حضور نادر طالب زاده دبیر جشنواره، وحید جلیلی مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره و سید رسول منفرد دبیر اجرایی جشنواره برگزار شد.


به گزارش مهر طالب زاده در این نشست گفت: فیلم سازان کارهای جدیدی را آورده اند که برای نخستین بار در جشنواره فیلم «عمار» دیده می شود و قطعا این آثار در داخل و خارج کشور نمایش داده خواهند شد. از جمله این سوژه ها مناطق بحرانی بوده اند. وی تصریح کرد: امسال بیش از 3هزار اثر به بخش بین الملل جشنواره ارسال شد که اوایل بهار سال 95 برگزار خواهد شد.


طالب زاده یادآور شد: امسال شبکه های مختلف تلویزیونی نیز جلو آمده اند و درخواست داشتند که فعالیت بیشتری در جشنواره «عمار» داشته باشند در ادامه این نشست وحید جلیلی مسئول شورای سیاست گذاری جشنواره «عمار» تصریح کرد: نوع خاص اکران های «عمار» نشان می دهد که متناسب با مخاطبی که تاکنون کمتر به وی توجه شده است حرکت کرده ایم و با این سبک می توان فیلم سازان را به سمتی هدایت کرد که سوژه های بدیع تری را برای سینمای ایران به ارمغان آورند.


وی اظهار کرد: یکی از اصلی ترین جلوه های این دوره از جشنواره «عمار» پیوندی است که با جبهه جهانی مقاومت و مدافعان حرم پیدا کرده است. وی با اشاره به آثار بخش بیداری ا سلامی جشنواره «عمار» عنوان کرد: آثار این بخش از طریق فیلمسازان ا یرانی در کشورهایی همچون عربستان، سوریه، افغانستان و . . . ساخته شده و در ویترین هیچ رسانه دیگری قابل دیدن نیست. اما اخبار خوبی از شکل گیری یک جریان رسانه ای در حوزه مقاومت داریم که با توجه به آثار ساخته شده امسال در جشنواره رونمایی می شود. جلیلی توضیح داد: متاسفانه مسئولان توجه جدی به این جشنواره ندارند.


مجلس شورای اسلامی بودجه مصوب این جشنواره را نیز اعلام کرد اما مسئولان بیان کردند که حتی یک ریال از این بودجه را نخواهند داد. با این حال جشنواره مردمی «عمار» معطل مواضع بیرونی باقی نمی ماند و فعالیت خود را انجام می دهد.
جلیلی از راه اندازی مدرسه سینمایی «عمار» خبر داد و عنوان کرد: پاورپوینت یکی از بخش های جذاب جشنواره امسال است و در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز از فیلمسازان تازه نفس بهره گرفته شده است که به خوبی داشته های جامعه ایرانی و ظرفیت های مردمی را به رخ کشیدند. سید رسول منفرد دبیر اجرایی جشنواره «عمار» نیز گفت: 2155 اثر در بخش های مختلف به جشنواره رسیده است که از میان آنها می توان به 140 پویانمایی، 300اثر داستانی،  220 نماهنگ، 400فیلم نامه، 120 تیزر تبلیغاتی، 620 مستند و 270 اثر در حوزه فیلم اشاره کرد که در میان آثار ارسالی بعد از تهران، قم و خراسان رضوی بیشترین آثار تولیدی را داشته اند.
 افتتاحیه ششمین دوره از جشنواره مردمی فیلم «عمار» هشتم دی ماه برگزار خواهد شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 5 دی 1394  8:17 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها