0

توافق اولیه برای تجارت ترجیحی بین ایران و روسیه

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

توافق اولیه برای تجارت ترجیحی بین ایران و روسیه

 
حذف موانع گمرکی بین ایران با روسیه و 4 کشور اوراسیا در دستور کار قرار گرفت

توافق اولیه برای تجارت ترجیحی بین ایران و روسیه

توافقنامه موقت تعرفه های ترجیحی بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا به امضای وزیر صنعت ایران و وزیر امور تجارت کمیسیون اقتصادی اوراسیا رسید. وزیر تجارت این اتحادیه، هدف از این توافق نامه را تحرک بخشی به محور تجاری شمال جنوب عنوان کرد. شبکه اطلاع رسانی تولید و تجارت ایران (شاتا) با اعلام خبر فوق، نوشت: بدین ترتیب همه کشورهای عضو اتحادیه اوراسیا و ایران می توانند از تعرفه های ترجیحی و نیز سایر تسهیلات تجاری برخوردار شوند.


استفاده از تعرفه های ترجیحی در تجارت ایران و اوراسیا
این توافقنامه موقت هم چنین به منزله آغاز مذاکراتی جدی بین ایران و این اتحادیه خواهد بود. بدین ترتیب در اوایل ماه آینده میلادی، کارگروه های مشترکی برای به سرانجام رساندن توافق تعرفه های ترجیحی تشکیل خواهد شد تا زمینه برای آغاز همکاری شرکت ها فراهم آید.به گزارش تسنیم، آندره اسلپنیوف، وزیر تجارت و عضو هیأت مدیره کمیسیون اقتصادی اوراسیا امضای توافق نامه موقت تعرفه های ترجیحی، بین ایران و اتحادیه اوراسیا را آغازگر حرکتی در زمینه تحقق تجارت آزاد توصیف کرد و گفت: هدف اصلی ما تنها امضای توافق نامه نیست، بلکه هدف، تحرک بخشیدن به طرح ها و توسعه خطوط تجاری شمال جنوب است که باید درمقیاس بزرگ به این کار نگاه کرد. وی با بیان این که قصد داریم کارمان را خیلی سریع و بلندپروازانه پیش ببریم، افزود: وظیفه اصلی ما این است که تمام موانع از جمله موانع گمرکی دست و پاگیر را حذف و شرایط تولید محصولاتی رقابت پذیر در بازارهای جهانی را مهیا کنیم.


نعمت زاده :به دنبال همکاری بلند مدت هستیم
نعمت زاده وزیر صنعت، نیز با بیان این که وزیر تجارت اتحادیه اوراسیا ایجاد یک همکاری بلندمدت تجاری بین ایران و این اتحادیه را دنبال می کند، اظهار داشت: در این راستا مقرر شده است که ابتدا کار را به طور موقت در سطحی پایین شروع کنیم و به تدریج، به توافق نهایی دست یابیم. نعمت زاده روابط ایران با کل کشورهای همسایه شمالی که اعضای اتحادیه مذکور را تشکیل می دهند بسیار استراتژیک عنوان کرد و افزود: داشتن یک توافقنامه محکم بین ایران و کشورهای عضو این اتحادیه، علاوه بر این که تحقق اهداف دراز مدت را میسر می کند، می تواند باعث تحکیم مناسبات در همه زمینه ها، به ویژه حوزه های اقتصادی و تجاری شود.شایان ذکر است اتحادیه اقتصادی اوراسیا درحال حاضر از کشورهای روسیه، بلاروس، قزاقستان، قرقیزستان و ارمنستان تشکیل شده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 5 دی 1394  8:07 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها