0

ارتش نيجريه آرامگاه مادر شیخ زکزاکی را هم ویران کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

ارتش نيجريه آرامگاه مادر شیخ زکزاکی را هم ویران کرد

 
دیده بان حقوق بشر: کشتار کودکان شیعه توسط ارتش نیجریه توجیه ناپذیر است
 

ارتش نيجريه آرامگاه مادر شیخ زکزاکی را هم ویران کرد

ارتش نیجریه منزل و آرامگاه مادر شیخ زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی این کشور را ویران کرد. به گزارش پرس تی وی ارتش در این اقدام با لودر منزل و قبر مرحومه حاجیه خانم «هری جامو»، مادر شیخ زکزاکی را ویران کرد. نیروهای ارتش اخیرا اماکنی چون حسینیه بقیة ا.  . . (عج)، منزل شیخ زکزاکی، مرکز اسلامی فوزیه و دارالرحمه، محل دفن سه فرزند شیخ زکزاکی و شماری از قربانیان جنبش اسلامی، را تخریب کرده اند. موج خشونت ارتش نیجریه علیه مسلمانان شیعه، 22 آذر با حمله مرگبار نظامیان این کشور به شهر زاریا و منزل مسکونی شیخ زکزاکی آغاز شد. نظامیان نیجریه در این حملات صدها نفر از جمله سه فرزند زکزاکی را کشته و وی را دستگیر کردند.

سیاری ازکشورهای مسلمان این اقدامات دولت نیجریه را محکوم کرده اند. با این حال رژیم ریاض حمایت خود را از این حملات وحشیانه علیه مسلمانان نیجریه اعلام کرد. ملک سلمان پادشاه عربستان در تماس تلفنی هفته گذشته با «محمد بوهاری» رئیس جمهور نیجریه، تلویحا شیعیان نیجریه را به اقدامات تروریستی علیه دولت این کشور محکوم و اعلام کرد که عربستان در کنار نیجریه برای مبارزه با تروریسم ایستاده است. پیشتر برخی منابع خبری ازروابط فرمانده ارتش نیجریه با تل آویو خبر داده بودند. همزمان، به گزارش تسنیم به نقل از واشنگتن پست، دیده بان حقوق بشر اعلام کرد سربازان نیجریه ای بدون هیچ دلیل موجهی به سوی کودکان شیعه در این کشور تیراندازی کرده اند. این اتهامات پس از آن مطرح شد که محمد سعد ، سلطان منطقه سوکوتو در شمال نیجریه نسبت به اقدامات تحریک آمیز دولت این کشور که می تواند باعث عصبانیت دیگر مسلمانان این کشور شود هشدار داد.


تظاهرات در نیجریه علیه کشتار مسلمانان
همزمان، هزاران نفر از مردم نیجریه دراعتراض به حوادث اخیر در شهر زاریا ، در شهرهای مختلف این کشور از جمله در دوایالت سوکوتو و کاستینا که در شمال این کشور و اقع شده است، با برگزاری تظاهراتی خواستار آزادی شیخ زکزاکی و دیگر دستگیر شدگان در حادثه زاریا شدند.


سرنوشت مبهم شیخ زکزاکی
اما به رغم ادعای ارتش نیجریه مبنی بر زنده بودن رهبر شیعیان نیجریه و همسر وی و همچنین انتقال آنان به یک مکان امن، تا کنون نه عکسی تازه از وی منتشر شده و نه اجازه ملاقات با وی داده شده است . با این حال، به گزارش فارس، حسینی عضو اتحادیه بین المللی سازمان های غیردولتی حامی فلسطین گفت: در مکالمه ای که با شیخ زکزاکی نیم ساعت قبل از دستگیری داشتم، صدای تیر را می شنیدم و وی خبر داد که تحت محاصره است و حسینیه را تخریب کرده اند و از آن زمان نگرانی ها درباره وضعیت ایشان شدت گرفت، اما خوشبختانه در جدیدترین اخباری که رسیده، نماینده شورای مسلمانان نیجریه موفق شده چند دقیقه ایشان را ببیند و زنده بودن شیخ زکزاکی محرز شده است. شیخ زکزاکی هفت پسر و دو دختر داشت که سه پسر او در راهپیمایی روز قدس سال 2014 (پارسال) و سه پسر او در جریان یورش اخیر ارتش به منزل وی در زاریا به شهادت رسیدند و اکنون یک پسرو دو دخترش زنده هستند.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

شنبه 5 دی 1394  7:29 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها