0

بیابان لوت در آستانه ثبت جهانی

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

بیابان لوت در آستانه ثبت جهانی

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: بیابان لوت به عنوان اولین اثر طبیعی ایران در شرف ثبت جهانی قرار دارد.

 

بیابان لوت در آستانه ثبت جهانی

به گزارش ایرنا مرتضی رحمانی موحد روز چهارشنبه در آئین آغاز عملیات اجرایی مجتمع رفاهی و گردشگری سیرجان افزود: این اتفاق مهم به همراه ثبت جهانی قنات های ایران در نشست آتی کمیته میراث جهانی یونسکو مطرح خواهد شد که در نهایت سبب می شود استان کرمان پنج اثر در فهرست میراث جهانی به خود اختصاص دهد.
وی بیان کرد: استان کرمان دارای استعدادهای بالقوه و بالفعل گردشگری در کنار تاریخ کهن است، به گونه ای که تاکنون سه اثر شامل ارگ بم، باغ شاهزاده ماهان و روستای صخره ای میمند از این استان در فهرست میراث جهانی به ثبت رسیده و پرونده ثبت قنات ها و کویر لوت استان کرمان نیز در انتظار ثبت جهانی است.
وی با اشاره به قرار گرفتن ایران در صدر مقاصد گردشگری جهان توسط نشریات تخصصی گردشگری افزود: این موضوع نوید بخش رشد چشمگیر ورود گردشگران خارجی به کشور است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: پس از توافق وین تلاش دولت تدبیر و امید بر آن بوده تا تصویر مطلوبی از ایران در برابر دیدگان گردشگران خارجی ایجاد کند و سازمان میراث فرهنگی کشور نیز اقدامات موثری در برنامه ششم توسعه انجام داده است.
وی تصریح کرد: صنعت گردشگری مولد است و بن بست ندارد که می تواند خود را در جامعه تکثیر کرده و به سرعت در درون جامعه گسترش یابد.
رحمانی موحد گفت: 9 درصد تولید ناخالص داخلی کشورهای جهان از صنعت گردشگری است و 6،5 درصد تولید ناخالص ایران به صنعت گردشگری باز می گردد که در اشتغالزایی نقش مهمی دارد.


وی ادامه داد: اگر بخواهیم زندگی مردم و امور جامعه را مدیریت کنیم به راحتی نمی توان از جایگاه صنعت گردشگری چشم پوشی کرد.
وی گفت: کشور ما با بهره مندی از ظرفیت های زیاد و بی نظیر در عرصه میراث فرهنگی، صنایع دستی و ظرفیت های مردمی می تواند در عرصه گردشگری نقش مهمی را ایفا کند زیرا برخی از جاذبه های موجود در کشور از جمله کویر مورد توجه بسیاری از مردم دنیاست.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: در استان کرمان نیز علاوه بر آثار ثبت جهانی، آثار طبیعی، تاریخی، گردشگری و تنوع اقلیمی و فرهنگی از جاذبه های اصلی برنامه ریزی در حوزه گردشگری است.


وی بیان کرد: شهرستان سیرجان نیز با بهره مندی از محورهای مواصلاتی، یک مرکز اقتصادی مهم است که با اقتصاد زیر زمینی و رو زمینی به صورت ترکیبی، به عنوان یک مزیت در منطقه در آمده است.
رحمانی موحد گفت: همدلی، همزبانی و همراهی مسئولان، مردم و مدیران اجرایی در استان کرمان که زیر سقف مدیریت ارزشی استان انجام وظیفه می کنند یکی از مزیت های اصلی این استان است.
وی گفت: توسعه و ارتقای صنعت گردشگری موجب توسعه نشاط، پویایی، سلامت، اشتغال و توسعه همه جانبه یک منطقه می شود.


وی به پروژه ساخت بزرگترین مجموعه تفریحی و گردشگری سیرجان اشاره کرد و گفت: استان کرمان نیازمند احداث چنین پروژه های بزرگی است تا بتواند پاسخگوی بخشی از نیاز گردشگران داخلی و خارجی باشد.
رحمانی موحد افزود: ورود گردشگران خارجی به استان کرمان در دولت تدبیر و امید 30 تا 35 درصد رشد داشته است که امیدواریم این روند همچنان ادامه داشته باشد.
مجتمع گردشگری و رفاهی سیرجان با زیربنای 62 هزار مترمربع ساخته می شود که دارای تالارهای چند منظوره، مراکز خرید، سینما، سالن های ورزشی و مجموعه های تفریحی است.
عملیات اجرایی این مجموعه در سفر یک روزه استاندار کرمان به شهرستان سیرجان در 175 کیلومتری غرب کرمان آغاز شد.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

پنج شنبه 3 دی 1394  9:18 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها