0

کنترل «الرمادی» در دست نیروهای عراقی است/ خانه های بمب‌گذاری شده مانع اعلام آزاد سازی کامل

 
mohammadtorres
mohammadtorres
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 21972
محل سکونت : مازندران

کنترل «الرمادی» در دست نیروهای عراقی است/ خانه های بمب‌گذاری شده مانع اعلام آزاد سازی کامل

استاندار الانبار اعلام کرد که کنترل نظامی و امنیتی شهر «الرمادی» به دست نیروهای مسلح و مشترک عراقی افتاده است و تنها چیزی که مانع اعلام آزادسازی کامل این شهر می‌شود، وجود بمب‌ها و منازل بمب‌گذاری شده، است.

خبرگزاری فارس: کنترل «الرمادی» در دست نیروهای عراقی است/ خانه های بمب‌گذاری شده مانع اعلام آزاد سازی کامل

«صباح کرحوت» رئیس شورای استانداری «الانبار» اعلام کرد که شهر «الرمادی» مرکز استان «الانبار» اکنون تحت کنترل امنیتی و نظامی نیروهای مسلح و مشترک عراقی است و ساختار داعش در این شهر کاملا از هم فروپاشیده است.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری عراقی «المدی پرس» گفت: با فرار صدها تکفیری داعش از مرکز استان الانبار طی چند روز گذشته، ساختار این گروه در الرمادی از هم فروپاشید و اکنون کنترل امنیتی و نظامی شهر به دست نیروهای مشترک عراقی است. این نیروها، پیشروی زیادی در پاکسازی مناطق باقی‌مانده در الرمادی داشته‌اند و آنچه که مانع آزادسازی و پاکسازی کامل این شهر و اعلام این پیروزی است، وجود بمب‌ها و منازل بمب‌گذاری شده است که داعش آنها را جاسازی کرده است.

کرحوت تصریح کرد: به نیروهای نظامی و امنیتی دستور داده شده است که بیش از هر چیزی به حفظ امنیت و سلامت شهروندان بی گناه عراقی در این شهر بیاندیشند و تمام تلاش خود را صرف حفظ دارایی‌های آنها کنند.

عملیات آزادسازی شهر «الرمادی» مرکز استان الانبار که مقدمات آن از هفته‌ها پیش در حال انجام بود، ظهر سه‌شنبه (دیروز) با شدت بیشتری، رسما آغاز شد و نیروهای مبارزه با تروریسم موفق به نفوذ به مرکز شهر شدند. در ساعات اولیه این عملیات نیروهای عراقی توانستند پیشروی قابل توجهی داشته باشند و بتوانند محله‌های «البکر» و «الارامل» را تحت تسلط خود درآورند و در خیابان 60 در جنوب شرق الرمادی متمرکز شوند.

 

چهارشنبه 2 دی 1394  5:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها