0

پدیده‌ای که همه را انگشت به دهان گذاشت | راکت لیگ با بودجه ۲ میلیون دلاری تا الآن ۵۰ میلیون دلار فرو

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

پدیده‌ای که همه را انگشت به دهان گذاشت | راکت لیگ با بودجه ۲ میلیون دلاری تا الآن ۵۰ میلیون دلار فرو

مطمئنا بززگ ترین پدیده امسال بازی‌های ویدیویی، عنوان راکت لیگ بود. از همان ابتدای عرضه این بازی در ماه جولای، بسیاری از بازی‌بازان و کارشناسان، موفقیت بازی استودیوی Psyonix پیش‌بینی کردند و آن‌ را «غافلگیری بزرگ سال» نامیدند. این عنوان بدون سرو صدا وارد شد و حال، به موفقیتی فوق‌العاده دست پیدا کرده است. 

طبق گزارشات روزنامه Wall Street Journal، استودیوی سازنده عنوان راکت لیگ، یعنی استودیوی Psyonix برای دست پیدا کردن به این موفقیت سختی کشیده و به راحتی آن را بدست نیاورده است. این استودیو ابتدا با عرضه عنوان Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars در سال ۲۰۰۸ و برای کنسول پلی‌استیشن۳ کار خود را شروع کرد اما به سختی شکست خورد و نتوانست نظر بازی‌بازان را به خود جلب کند. اما همانقدر که این بازی کم فروخت و بازی نشد، عنوان راکت لیگ فوق‌العاده ظاهر شد. طبق گزارشات Wall Street Journal عنوان راکت لیگ از زمانی که برای پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی منتشر شد، نزدیک به ۵۰ میلیون دلار فروخته است و ۸ میلیون کاربر ثبت شده دارد. این در حالی است که عنوان راکت لیگ با بودجه ۲ میلیون دلاری ساخته شده و استودیوی Psyonix بین کمک‌هایی که در ساخت عنوان‌های Mass Effect 3 و سری Gears of War کرده بود، در حال ساخت این بازی بوده است. نکته جالبی که بنابر اطلاعات Wall Street Journal منتشر شده این است که استودیوی Psyonix برنامه داشته تا این بازی را هر چقدر که ممکن است به دست بازی‌بازان برساند که گواه این موضوع، رایگان شدن راکت لیگ برای کاربران پلاس پلی‌استیشن بود.

راکت لیگ هم‌اکنون برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. نسخه اکس‌باکس‌وان بازی نیز در سال آینده منتشر خواهد شد.

 

سه شنبه 1 دی 1394  9:23 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها