0

فروش Gran Turismo 6 از مرز ۴٫۷ میلیون نسخه گذشت: فروش کل فرنچایز به ۷۶٫۵ میلیون نسخه رسید

 
parseman_110
parseman_110
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : فروردین 1392 
تعداد پست ها : 10829
محل سکونت : فارس

فروش Gran Turismo 6 از مرز ۴٫۷ میلیون نسخه گذشت: فروش کل فرنچایز به ۷۶٫۵ میلیون نسخه رسید

در حالی که بیشتر علاقه‌مندان به عناوین شبیه‌ساز مسابقات رانندگی، منتظر انتشار جدیدترین نسخه از فرنچایز قدیمی و محبوب Gran Turismo، یعنی Gran Turismo Sport هستند؛ استودیو فولی فونی دیجیتال، سازنده این عنوان، اقدام به به‌روزرسانی وبسایت خود با اطلاعات جالبی کرده است. 

در حالی که بیشتر فضای وبسایت به بخش‌های استاندارد مانند اطلاعاتی راجع به استودیو، تاریخچه و عناوینش اختصاص یافته است؛ جالبترین بخش وبسایت برای بازی‌بازان مسلما آمار فروش هر یک از نسخه‌های سری Gran Turismo است که جدیدا به وبسایت استودیو افزوده شده است. بخش جدیدی که با بررسی اجمالی آن می‌توان به اطلاعات جالبی پی برد.
برای مثال، با توجه به اطلاعات موجود می‌دانیم که Gran Turismo 5 موفق‌ترین نسخه فرنچایز برای استودیو با فروش فوق‌ا‌لعاده ۱۲ میلیون نسخه، بوده است. همچنین نسخه PSP عنوان Gran Turismo نیز با فروش ۴٫۶ میلیون نسخه موفقیت خوبی را برای استودیو رقم زده و تبدیل به پرفروش‌ترین عنوان کنسول دستی PSP شده است.
اما جدیدترین نسخه منتشر شده از فرنچایز، یعنی Gran Turismo 6 که برای کنسول پلی‌استیشن۳ منتشر شده بود؛ موفقیت کمتری را نسبت به برادران بزرگتر خود داشته و تنها موفق به فروش ۴٫۷ میلیون نسخه در سرتاسر دنیا شده است.
آماری که نشان‌دهنده کاهش چشمگیر فروش نسخه ششم نسبت به دیگر نسخه‌های اصلی سری است.
البته با توجه به اینکه GT6 در شرایطی برای پلی‌استیشن۳ منتشر شد که کنسول نسل هشتمی پلی‌اسیشن۴ به تازگی وارد بازار شده بود و از طرفی تبلیغات محدود این عنوان به فروش بازی لطمه فراوانی وارد کرد؛ با این حال GT6 نزدیک به ۵ میلیون نسخه فروش داشته که با توجه به شرایط حاکم، بسیار خوب است.
و اما در پایان جا دارد به آمار فروش کلی فرنچایز نیز اشاره‌ای کنیم. فروش کل فرنچایز Gran Turismo از مرز ۷۶٫۵ میلیون نسخه گذشته و ممکن است با انتشار عنوان Gran Turismo Sport در سال آینده، شاهد فروش ۱۰۰ میلیونی این فرنچایز محبوب باشیم.

 

سه شنبه 1 دی 1394  9:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها