0

احداث بازارچه دائمی صنایع دستی بیرجند معطل زمین

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

احداث بازارچه دائمی صنایع دستی بیرجند معطل زمین

خراسان: 500 متر مربع زمین برای احداث و راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی بیرجند نیاز است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اعلام این خبر به مصوبه کمیته اشتغال استان مبنی بر راه اندازی بازارچه دائمی صنایع دستی در پارک وحدت بیرجند اشاره کرد که به دلیل تخصیص نیافتن زمین تاکنون به نتیجه نرسیده است. به گفته «عباس زاده»، احداث بازارچه دائمی صنایع دستی در بیرجند نیاز به 500 متر مربع زمین دارد که براساس موافقت نامه باید در تملک میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان باشد.


وی ادامه داد: در مجموعه نمونه گردشگری شهر تون شهرستان فردوس زمینی توسط شهرداری برای احداث بازارچه اختصاص یافته و تاکنون یک میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبار برای تجهیز و زیرساخت های آن هزینه شده است و در بیرجند هم لازم است شهرداری به طور مشارکتی با این اداره برای احداث بازارچه دائمی همکاری کند.
وی مهلت راه اندازی و احداث این بازارچه را تا پایان اسفند سال جاری اعلام کرد و افزود: اگر در این مدت زمان زمین بازارچه تامین نشود اعتبار 150 میلیون تومانی که توسط سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری ابلاغ شد برای بهره برداری بازارچه در قاین هزینه می شود در صورتی که در قاین هم این بازارچه دائمی راه اندازی نشود این اعتبار به سازمان میراث فرهنگی کشور برگشت داده می شود.


«عباس زاده» ادامه داد: اگر در نقطه دیگری از شهر بیرجند هم شهرداری و راه و شهرسازی زمینی به این اداره واگذار کنند می توان این بازارچه را در آن جا احداث کرد.
به گفته وی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور برای تامین 10 میلیارد ریال اعتبار راه اندازی این بازارچه قول مساعد داده است.

 

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

سه شنبه 1 دی 1394  8:47 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها