0

سازمان میراث فرهنگی مصوبه اخیر آمریکا را محکوم کرد

 
khodaeem1
khodaeem1
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : اسفند 1389 
تعداد پست ها : 89277
محل سکونت : خراسان رضوی

سازمان میراث فرهنگی مصوبه اخیر آمریکا را محکوم کرد

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با صدور بیانیه‌ای نسبت به مصوبه اخیر آمریکا که باعث ایجاد محدودیت سفر اتباع برخی کشورها به ایران می‌شود، واکنش نشان داده و این اقدام را در عزم جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از گردشگران جهان، بی‌تاثیر دانست.

 

در بیانیه‌ای که این سازمان منتشر کرده، آمده است:

موج گسترده ورود گردشگران خارجی که از دو سال پیش در عرصه گردشگری ایران آغاز شده، با سرعتی اعجاب‌انگیز در حال پیشروی است. دیپلماسی فعال ایران مبنی بر تعامل با جهان، اشتیاق روزافزون گردشگران همه کشورها برای سفر به ایران، امنیت بی‌بدیل کشورمان در مقایسه با سایر کشورهای منطقه، ظرفیت‌های شگرفی که در عرصه گردشگری فرهنگی و تاریخی، مذهبی، زیارتی و طبیعی وجود دارد، رشد چشمگیر گردشگری ورودی، همه و همه گویای شکل‌گیری فرایندی تازه و امیدبخش در گردشگری کشور ما است، تا جایی که موجب شگفتی رسانه‌های بین المللی شده و ایران از سوی بسیاری از منابع و رسانه‌های گردشگری خارجی مقصد اول گردشگری دنیا در سال ۲۰۱۶ قلمداد شده است و روزی نیست که بازتاب اتفاقات مثبت گردشگری ایران را در رسانه‌های جهان نبینیم.

به دنبال سیاست‌ها و تدابیر اتخاذ شده در دولت تدبیر و امید برای گسترش روابط خارجی، درهای ارتباط و تعامل و گفت‌وگو با کشورهای مختلف گشوده و تفاهم‌نامه‌های کاربردی و اجرایی و سند های همکاری متعددی در حوزه گردشگری با ده‌ها کشور به امضاء رسیده، کمیته‌های فنی مشترک گردشگری با کشورهای دیگر تشکیل و ورود گردشگران خارجی به کشور تسهیل شده و سرمایه‌گذارانی که تا دیروز به فضای اقتصادی و سیاسی ایران به دیده تردید می‌نگریستند امروز با اشتیاق، آمادگی خود را برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های گردشگری کشورمان اعلام کرده‌اند، هتل‌هایی که تا دیروز حتی در بهترین مقاطع زمانی سفر، ضریب اشغال بالایی نداشته امروز از سوی گردشگران غربی برای سال آینده رزرو شده‌اند.

این روند منجر به رشد ۱۲ درصدی بخش گردشگری ایران در مقایسه با رشد ۴.۶ درصدی این بخش در دنیا شده، اکنون با توجه به فراهم شدن زمینه‌های لغو تحریم‌های ناعادلانه بین‌المللی، شاهد مصوبه‌ای نامعقول از سوی کنگره آمریکا هستیم که محدودیت‌هایی را برای سفر اتباع ۳۸ کشوردنیا به چند کشور از جمله ایران اعمال می‌کند.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ضمن محکوم کردن این مصوبه، اظهار امیدواری می‌کند با تدابیر اتخاذ شده در دستگاه دیپلماسی کشور، این مصوبه خنثی شود.

اظهارات گردشگران خارجی نشان می‌دهد؛ برخلاف آنچه که ادعا شده، ایران کشوری امن و میهمان‌نواز برای گردشگران به شمار می‌رود و تاریخ و فرهنگ غنی ایران و جاذبه‌های بی‌نظیر گردشگری ایران همواره به عنوان عامل جذب‌کننده گردشگران برای سفر به ایران بوده است و وضع چنین مقرراتی نمی‌تواند مانعی بر سر راه سفر به ایران تلقی شود. حدود نیمی از گردشگران ایران از کشورهای مسلمان منطقه هستند که این مصوبه تاثیری بر آن‌ها ندارد.

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین اعلام می‌کند؛ ضمن پیگیری این موضوع از طریق سازمان های بین المللی ذی ربط گردشگری و فرهنگی با مسئولان دستگاه دیپلماسی کشور برای اتخاذ تدابیر مناسب برای خنثی کردن اثرات احتمالی مصوبه نامعقول مذکور در تماس و مذاکره خواهد بود و امیدواریم دستگاه دیپلماسی کشورمان موضوع را تا رسیدن به نتیجه مطلوب پیگیری کند. این سازمان همچنین اعلام می‌کند موج عظیمی که در گردشگری ایران شکل گرفته دارای چنان قدرت و ظرفیتی است که به سادگی نمی‌توان مانع تاثیرگذاری آن شد و طرح مزبور نیز خللی در عزم و اراده جمهوری اسلامی ایران برای میزبانی از گردشگران جهان وارد نمی‌کند.»

 

منبع: ایسنا

 

گفتم که خدا مرا مرادی بفرست ، طوفان زده ام راه نجاتی بفرست ، فرمود که با زمزمه ی یا مهدی ، نذر گل نرگس صلواتی بفرست

دوشنبه 30 آذر 1394  11:26 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها